Svjetska prvakinja nacionalna bokserka, Ayşe Çağrıır Ko je ona, koliko ima godina, odakle je?

Svjetska prvakinja nacionalna bokserka Ayse Cagirir Ko je ona Koliko godina ima odakle?
Svjetska prvakinja nacionalna bokserka, ko je Ayşe Çağrıır, koliko ima godina, odakle je?

Istorijski uspjeh naše nacionalne bokserke Ayşe Çağırır… Nacionalna bokserka koja je nastupila u kategoriji do 48 kg na Svjetskom prvenstvu u boksu za žene uspjela je da postane Svjetska prvakinja pobijedivši svoju kazahstansku rivalku Aluu Balkikakuvu! Dakle, ko je Ayşe Çağrıır, koliko ima godina i odakle je?

Veliki uspjeh postigla je Ayşe Çağırır u turskom boksu, koji je doživljavao svoje zlatno doba. Ayşe Çağrıır, koja je svjetska prvakinja u kategoriji do 48 kg, učinila je svoje ime poznato cijelom svijetu. Evo detalja o uspjehu našeg nacionalnog boksera i informacija o njegovoj životnoj priči.

Istorijski uspjeh Ayşe Çağrıır!

Ayşe Çağrıır je savladala Aluu Balkibekovayu iz Kazahstana i postala svjetska prvakinja u finalu Svjetskog prvenstva u boksu za žene, čiji je domaćin Turska, od strane Međunarodne bokserske asocijacije (IBA).

Ko je Ayşe Çağrıır?

Nacionalna bokserka Ayşe Çağrıır rođena je 1995. godine. Diplomirao je na Odsjeku za fizičko vaspitanje i nastavu sporta. Ovaj 27-godišnji bokser visok je 1,60 metara i težak 48 kilograma.

Osvojila je bronzanu medalju u kategoriji do 2014 kilograma na Evropskom prvenstvu u boksu za žene 48. održanom u Bukureštu, glavnom gradu Rumunije.

Na Svjetskom prvenstvu u boksu za žene 2022. u organizaciji Međunarodne bokserske asocijacije (IBA) u Omladinskim i sportskim objektima Başakşehir u Istanbulu, Turska, Ayşe Çağrır osvojila je zlatnu medalju pobijedivši Kazahstanku Aluu Balkibekovu sa 48-3 u finalu u kategoriji do 2 kg. U finale je stigla pobedivši Uzbekistanku Marjonu Savrievu u osmini finala, Francuskinju Rim Benname u osmini finala, Britanku Demie-Jade Resztan u četvrtfinalu sa 32-16 i Argentinku Aldanu Florensiju Lopez sa 5-0 u polufinalu .