Dobre prakse održivosti EGİAD 'in

Dobre prakse održivosti u EGIAD-u
Dobre prakse održivosti EGİAD 'in

EGİAD Da doprinese kreiranju politike zaštite životne sredine, energije, energetske efikasnosti i klimatskih promena koje se tiču ​​održivosti svojih članica, da uspostavi neophodnu saradnju po ovim pitanjima i da poveća svest. EGİAD U sjedištu udruženja održan je događaj Dobre prakse održivosti u organizaciji Udruženja.

EGİAD Događaj, na kojem su članovi predstavili primjere dobre prakse, započeo je uvodnim govorom Alp Avnija Yelkenbiçera, predsjednika Upravnog odbora.

Prva sesija događaja, koja je održana u dvije sesije, bila je “Zaposleni i upravljanje”; moderator EGİAD Kaan Özhelvacı, zamjenik predsjednika Upravnog odbora; Govornici su bili generalni sekretar İnci Holdinga – Održivost, etika, službenik za korporativno upravljanje Filiz Morova İneler, direktor ljudskih resursa Dikkan grupe T. Award Ceylan. Sesija 2 je pod naslovom “Proizvodnja, rad i životna sredina”. EGİAD Moderirao ga je Müge Şahin, član Upravnog odbora. Govornici su bili BTM Yalıtım R&D menadžer Nur Çakı i član odbora Güres grupe Mustafa Güres.

Izražavajući svoje akcije za povećanje svijesti i utjecaja poslovnog svijeta na održivi razvoj, EGİAD Predsjednik Upravnog odbora Alp Avni Yelkenbiçer naglasio je da im je cilj pomoći preduzećima da maksimiziraju svoj potencijal i daju primjer drugim preduzećima u skladu sa principima održivog razvoja. Napominjući da se lista dobrih praksi u oblasti održivog poslovanja može sastaviti u skladu sa znanjem i iskustvom stečenim na ovaj način i da ima za cilj da pruži informacije svim relevantnim stranama, Yelkenbiçer je rekao: „Praćenjem ovih dobrih praksi ; Bićete u mogućnosti da značajno unapredite svoj rad i projekte. EGİAD, sa ciljem da poveća svijest i nivo znanja svojih članova o održivosti i da podstakne njihovu praksu na njihovim radnim mjestima, ubrzala je svoj rad na ovoj temi. EGİAD Poslovni svijet usvaja holistički pristup održivosti koji se fokusira na balansiranje potreba ljudskog života sa održivošću prirodnih resursa. Održivost našeg poslovnog svijeta; tumači kao razvoj ekonomskog, društvenog i ekološkog kapitala u ravnoteži i pridaje značaj razvoju prakse održivosti u ovom pravcu. Održivi razvoj, koji se takođe opisuje kao efikasna strategija rasta za poslovni svet, nudi širok spektar mogućnosti da se napravi razlika u konkurenciji fokusiranjem na održivost u inovacijama. Koncept održivog razvoja i dalje će zauzimati važno mjesto u agendi međunarodnih organizacija, poslovnog svijeta, vlada i civilnog društva. EGİADOna će uvijek biti sljedbenik ovog pitanja jer je među rijetkim nevladinim organizacijama koje su odražavale Globalni dogovor Ujedinjenih naroda u svojim statutima.

Podsjetivši da su asocijaciju pripremili za period zelene transformacije i transformacije digitalizacije pomno prateći sva dešavanja u svijetu, Yelkenbiçer je rekao: „Kao rezultat toga, područje do kojeg ćemo doći biće društvena transformacija. Htjeli smo našim članovima reći o ciljevima održivog razvoja Ujedinjenih naroda koje smo dodali našoj povelji na našoj posljednjoj generalnoj skupštini. Potom smo razradili 10 principa globalnog dogovora, čiji smo potpisnici i jedan od prvih potpisnika u našoj zemlji, i pozvali naše članove da postanu potpisnici. Naravno, organizirali smo treninge kako bismo bolje razumjeli ovaj široki koncept. Cilj nam je bio da svakog od nas uskladimo u znanju. Dok radimo sve ovo, naše gledište je zapravo vrlo jasno. Naravno, da pripremimo naše kompanije za ovaj proces i da održimo njihovu konkurentnost. S druge strane, kontinuitet naših života u okviru ljudske održivosti; Zaštita prirode, vode, životne sredine i resursa je takođe naš glavni prioritet. Sada želimo iznijeti na vidjelo činjenice koje smo svjesno ili nesvjesno zanemarili nastavljajući naš rad do danas. Mi smo omladinska organizacija, poslovna organizacija. Ako mi kažemo ove stvari, mislimo da niko neće. Štaviše, to od nas traži i nova generacija mladih ljudi“, rekao je on. Na panelu su članovi govornika podijelili primjere dobre prakse koje su realizovali za svoje kompanije i projekte vezane za društvenu dimenziju održivosti.

Generalni sekretar İnci Holdinga – službenik za održivost, etiku, korporativno upravljanje Filiz Morova İneler je naglasio da kompanija, koja ima 3 hiljade zaposlenih i od čega 60 posto izvozi, ulaže u ljude, društvo, institucionalizaciju i inovacije. Direktor ljudskih resursa Dikkan grupe T. Award Ceylan navodi da Dikkan, koji ima blizu hiljadu zaposlenih, pomno prati tehnologiju sa osjećajem društvene odgovornosti, osjetljiv je na zakone, povećava ženske rukovodeće pozicije, stvara zaposlenje za mlade, Shining Stars, Mladi talenti, Mentor Menti, Univerzitet Napomenuo je da se fokusirao na projekte društvene odgovornosti sa studijama Industry Cooperation. Nur Çakı, R&D menadžer BTM Yalıtıma, izjavio je da oni imaju za cilj da zadovolje potrebe sektora izolacije sa tehnologijom i ekološkom svijesti i da mogu reciklirati 90 posto otpada s fokusom na održivost. Ističući da su povećali broj zaposlenih žena sa 11 posto na 18 posto, Çakı je naglasio da su svojim ulaganjima u istraživanje i razvoj proizveli nove proizvode za zelene konceptualne zgrade. Član odbora Güres grupe Mustafa Güres je također izjavio da samo održivost nije dovoljna; Skretanjem pažnje na činjenicu da dobavljač i njegovi kupci također trebaju biti održivi, ​​podižući svijest u tom pogledu i preuzimajući vodeću ulogu EGİADčestitao mu. Güres je naveo da mogu proizvesti električnu energiju proizvodnjom goriva od biomase iz gnojiva koje su razvili.

Slični oglasi

Budite prvi koji će komentirati

Komentari