Cem Bölükbaşı postigao najbolji učinak u Formuli 2 u Monaku

Cem Bolukbasi potpisao za najbolju formulu u Monaku

Nacionalni trkač Cem Bölükbaşı učestvovao je u petoj utakmici Svjetskog prvenstva Formule 2 u Monaku. Bölükbaşı je pokazao najbolji učinak u svojoj karijeri u Formuli 12 tako što je završio 11. u sprinterskoj trci i 2. u glavnoj trci.

Prvi turski vozač Formule 2, Cem Bölükbaşı, privukao je pažnju svojim uspješnim trkama na legendarnoj uličnoj stazi trkačkog svijeta, Monaco, u petoj utakmici FIA Svjetskog prvenstva Formule 2022 2. godine.

Bölükbaşı je sprint trku održanu u subotu, 28. maja na stazi Monte Carlo započeo na 18. mjestu, a završio na 12. mjestu. Nacionalni trkač startovao je u glavnu trku 29. maja iz 20. reda i uz uspešne prolaze popeo se na 9. mesto, završio trku na 11. mestu i približio se prvoj tački trke. Bölükbaşı se popeo na 10. mjesto tokom trke.

“Ostvario sam jedan od svojih snova”

Cem Bölükbaşı je rekao: „Ostvario sam jedan od svojih snova odlaskom na legendarnu stazu u Monaku. Monte Karlo je staza koja nema mnogo prilika za prelaz, ali iako smo i u subotu i u nedelju krenuli odostraga, uspeli smo uspešnim prelazima na startu. Bio sam veoma blizu da osvojim svoj prvi poen u glavnoj trci. Ovo je moja treća trka u Formuli 2. Iako sam zbog povrede i peha propustio 3 trke, svakim danom se sve više navikavam na svoj auto. Iz Monaka se vraćamo sa dobrim uspjehom, čeka nas još trka. "Trudim se da budem bolji u svakoj novoj trci," rekao je.

Uz podršku svojih glavnih sponzora All Accor, Borusan Otomotiv i kripto mjenjačnice ICRYPEX, kao i Rixos, Kuzu Group, Zorlu Energy, Turistička agencija za promociju i razvoj turizma (TGA), Gentaş, Mesa, Repeat, CK Architecture, Turistam i Agencija TEM Ministarstvo omladine i sporta Republike Turske i Turski savez za automobilske sportove (TOSFED) također podržavaju nacionalnog sportistu koji učestvuje na FIA šampionatu Formule 2.

Šesta etapa Formule 2 održaće se u Bakuu za vikend od 10. do 12. juna. Sve utrke Cema Bölükbaşıja u sezoni Formule 2 možete pratiti uživo na kanalima S Sport, Sport 2 i S Sport +.

Raspored utrka FIA prvenstva Formule 2

Počevši od 18. do 20. marta na međunarodnoj stazi u Bahreinu, F2 2022. prvenstvo će trajati 14 sedmica, odnosno Jeddah, Imola, Barcelona, ​​Monte-Carlo, Baku, Silverstone, Spielberg, Le Castellet, Budimpešta, Spa-Francorchamps, Zandvoort , Monza i Yas.Nastavit će se utrkama koje će se održavati na stazama marine. Prvenstvo, koje ima isti kalendar kao i Formula 1, završiće se finalom na stazi Yas Marina od 18. do 20. novembra 2022. godine.