Velika podrška GEBKİM-a projektu 'Most Dilovası Reads'!

Velika podrška GEBKIM-a projektu Most Dilovasi Reads
Velika podrška GEBKİM-a projektu 'Most Dilovası Reads'!

Značenje i vrijednost čitanja za cijeli okrug kazanUvodni sastanak projekta „Most Dilovası Reads“, koji vodi guverner Dilovası Distrikta, održan je u konferencijskoj sali GEBKİM OSB. U okviru projekta, koji snažno podržava Fondacija GEBKİM, 52 hiljade knjiga će biti podeljeno za 52 hiljade ljudi. Govoreći u organizaciji, Vefa İbrahim Araci, predsjedavajući odbora GEBKIM OSB-a, rekao je: „Mi veoma dobro znamo koje su prednosti čitanja knjiga u ljudskom razvoju. Zato smo bili uzbuđeni kada smo prvi put čuli za projekat. Dok vidimo sjaj u očima naših učenika, naš doprinos obrazovanju nastavlja da raste iz dana u dan. Kao GEBKİM, vjerujemo da će ovaj projekat biti uspješan.”

Pod koordinacijom Ureda guvernera Distrikta Dilovası, pokrenut je projekat „Najviše čita Dilovası“ uz doprinose GEBKİM-a i organizovanih industrijskih zona koje djeluju u okrugu. Uvodni sastanak projekta, gde će 52 hiljade knjiga biti podeljeno za 52 hiljade ljudi širom Dilovasıja, održan je u konferencijskoj sali GEBKİM OSB. Guverner okruga Dilovası dr. Prisustvovali su Metin Kubilay, predsjednik GEBKİM OSB-a İbrahim Vefa Tool i članovi odbora, direktor nacionalnog obrazovanja Distrikta Murat Balay, administratori i studenti GEBKİM MTAL-a, istaknuta imena regije i predstavnici javnih institucija i organizacija.

SREDNJI: NAŠ DOPRINOS OBRAZOVANJU SE SVAKIM DANOM POVEĆA KAKO VIDIMO NAŠE UČENIKE

Obraćajući se uvodnom govoru na ceremoniji, Vefa İbrahim Vehicle, predsjedavajući odbora GEBKİM-a, istakao je značaj koji GEBKİM pridaje projektima društvene odgovornosti. Navodeći da je osnivačka svrha Fondacije GEBKİM podizanje pojedinaca koji su posvećeni Atatürkovoj revoluciji i principima, koji su progresivni, poštuju ljudska prava, koji imaju moć naučnog razmišljanja i širok pogled na svijet, predsjednik Tool je izjavio da su oni veoma sretan što sam dio projekta i rekao: „Veoma smo zadovoljni prednostima čitanja knjiga u ljudskom razvoju. Znamo. Zato smo bili uzbuđeni kada smo čuli za projekat. Naš brend je Strukovno-tehnička anadolska srednja škola GEBKİM. GEBKİM MTAL, koji okupljamo sa našim studentima na univerzitetskim standardima, jedan je od najvažnijih simbola važnosti koju pridajemo obrazovanju. Dok vidimo sjaj u očima naših učenika, naš doprinos obrazovanju nastavlja da raste iz dana u dan. Uvijek smo spremni dati svoj dio za obrazovanu budućnost. Svi u Dilovası-u će podržati ovu kampanju i povećati naviku čitanja knjiga. kazanKao GEBKİM, vjerujemo da će ovaj projekat biti uspješan.”

KUBILAY: NAŠA NAJVAŽNIJA MISIJA JE OBRAZOVANJE

Guverner Distrikta Dilovası, koji je bio pionir implementacije projekta, dr. Metin Kubilay je, s druge strane, dao izjavu o važnosti ove teme i rekao: „Naša najosnovnija dužnost je obrazovanje. Pokretanjem ove kampanje pozvaćemo u naš okrug, u okviru određenih programa, poznate naučnike i pisce naše zemlje, koji će svoja iskustva prenijeti našim ljudima. Još više šireći akciju čitanja knjiga, čitaćemo zajedno sa Dilovčanima na trgu gde se nalazi naša opština. Čitat ćemo knjige u velikim masama uz učešće naših ljudi na trgovima, u ime 'ja to zovem izazovom'. Organizacije civilnog društva imaju veliku odgovornost u ovoj kampanji. Svakako želimo da se u klubovima udruženja izgradi kutak za čitanje knjiga. Pozivam nevladine organizacije da podrže ovu kampanju pozivom ovdje.” koristio izraze.

Nakon govora, guverner Dilovası Distrikta dr. Metin Kubilay, GEBKİM OSB predsjedavajući Vefa İbrahim Araci i članovi protokola uručili su knjige učenicima koji su prisustvovali ceremoniji.

Slični oglasi

Budite prvi koji će komentirati

Komentari