Ko je Isin Karaca? Odakle je Isin Karaca i koliko ima godina?

Ray Roe
Ray Roe

Ko je Isin Karaca? Odakle je Isin Karaca i koliko ima godina? Naši odgovori na vaša pitanja nalaze se u ovoj vijesti...

1973 u godini LondonOn je rođen u Njegova majka je kiparski operater restorana Seniz Büyükkaraca. Studirao je muzičko pozorište u Engleskoj.

Svoju muzičku karijeru započela je kao vokal Sezen Aksu. Godine 1997., pjesme "Sveta istina I-II-III", "Dogodilo se od nule", "Ne mogu reći", "Zvijezda je rođena" iz turskog soundtracka Diznijevog animiranog crtića Herkules, Melis Sökmen, Tuba Önal, Sibel Gürsoy, On je tumačio sa imenima kao što je Yonca Karadağ. Muziku Alan Menken, originalni tekst David Zippel, turski tekstopisac soundtracka za film je Işın Karaca. Bio je solista benda "Panic Attack" koji je osnovan 1999. godine. Grupa se raspala bez izdavanja albuma. Dva puta je učestvovao u kvalifikacijama za Evroviziju u Turskoj.

Kvalificirao se za Tursku sa pjesmama 'Bir Kırık Sevda' 2000. i 'Kaderimsin' 2001. godine. kazanali je predstavljao Tursku na OGAE Second Chance Contest. Dok je "Bir Kırık Sevda" 2000. bio 104. sa 7 boda, "Kaderimsin" je 2001. bio 52. sa 14 boda. Godine 2000. napravio je duet uz pjesmu "Journey to the Past" na albumu Fresh B "Real Stay". Do 2001. godine nastavio je da nastupa kao vokal za Sezen Aksu.

Osim na tri albuma, doprinio je i mnogim projektima. Interpretirao je „Hrastovu pesmu“, koja je komponovana za projekat One Billion Oaks Fondacije Tema, zajedno sa drugim umetnicima. Umjetnik koji pjeva mnoge reklamne džinglove; Pjevao je reklame za brendove kao što su Coca Cola, Saray Carpet, Piyale, Aria i Powertürk.

Svoj prvi album Anadilim Aşk objavio je 6. decembra 2001. Sezen Aksu je postigla veliki uspjeh sa albumom na kojem su svi tekstovi i sva muzika pripadali svim pjesmama, osim dvije, i postao je poznat cijeloj Turskoj. Glavna numera sa albuma "I couldn't hold back", a potom i "Another Spring" postali su hitovi.

isin roe

Nakon objavljivanja prvog albuma potpisao je mnoge projekte. Interpretirao je "And I'm Alone" na albumu Selmija Andaka "International Award Winning Selmi Andak Songs". Interpretirao je “Sen Gittimimi Ben Dierüm” na albumu “O Şarkılar… Hakkı Yalçın Şarkıları”, koji se sastoji od pjesama koje je obećao Hakkı Yalçın. Muzički spot za pjesmu je snimljen 7. aprila 2004. u istanbulskom metrou. Izveo je duet sa Alpaylom "Don't Be Silent". Işın Karaca je preuzela ulogu u muzičkom spotu za pjesmu. U klipu remix verzije korišćene su slike prethodnog klipa.

Pesmu "Nova Turska" otpevao je na albumu "Yeni Türkiye Dolu Full of Enthusiasm", koji se sastoji od himni. Godine 2004. otpjevala je pjesmu "Same Cemin Bülbülyüm", jednu od zvučnih zapisa za film Ezel Akay Where Are You Firuze. Pojavio se i kao gostujući pjevač u ovom filmu. Ponovo je 2004. osnovao grupu Masalcılar zajedno sa Erdemom Yörükom, Edom Özülkü i Metinom Özülküom. Grupa je objavila svoj prvi album "Tale Tales - 1" koji djeci priča bajke. Iako je bend rekao da će serijalizirati ovaj projekat i čak ga napisao na omotu albuma, potonju nikada nisu objavili.

Svoj drugi album, İçde Aşk Var, objavio je 19. decembra 2004. godine, u koji je po prvi put uključio vlastitu kompoziciju. Na albumu su samo 2 pjesme Sezen Aksu na kojima je radila sa raznim imenima kao što su Aysel Gürel, Suat Suna, Ümit Sayın. Debitantska pjesma Do You Know To Be Enough? je bio hit. Drugi klip pesma "Hajde da sačekamo i vidimo" takođe je postigla veliki uspeh. Posljednji video je pjesma Onno Tunça "Tolerance", obrada Sezen Aksu.

Pjevao je duet sa Özcanom Denizom u "Dežurni smo" održanoj povodom 2005. Dana osnivanja Policijske organizacije 160. godine. Işın Karaca je učestvovala u klipu koji je snimljen za pjesmu, a na njemu su se pojavila i poznata imena kao što su Hülya Avşar, Cem Yılmaz, Ebru Gündeş, Beyazıt Öztürk. 2006. godine interpretirala je pjesmu "Address of Solitude" na albumu poezije Mehmeta Tokata "I Will Love You In My Faith".

Iste godine Ali Kocatepe je reinterpretirao "Ben Sana Vurgunum", koju je otpjevao Nükhet Duru prije nekoliko godina, u albumu "41 Times Mashallah", u kojem je Ali Kocatepe proslavio svoju 41. godinu umjetnosti. Rep pjevač Ogeday otpjevao je duet uz pjesmu "An Old Picture" na svom albumu "Merciful Direction". Burcu Güneş, Yavuz Bingöl, Fatih Erkoç i Özcan Deniz, otpjevali su pjesmu koju je napisao i muzički autor Ahmet Özden za projekat pod nazivom „Živjela naša škola“, koji ima za cilj izgradnju škola i poboljšanje fizičkih uslova u školama.

Nakon dvogodišnje pauze, 2. juna 16. izdaje svoj treći album, Başka 2006/33. Na ovom albumu je uglavnom radio sa Alperom Narmanom i Fetahom Canom. "Mandalinalar", glavna numera albuma, na kojoj je bila i jedna njegova autorska kompozicija, postala je hit. Drugi spot je bio "Srce povereno Bogu". Najvažnija razlika ovog albuma od prethodnih albuma je ta što više ne sarađuje sa Sezen Aksu. Poznata kao pjevačica Sezen Aksu, Karaca kaže da je na neko vrijeme izbačena iz škole Sezen Aksu jer nije radila sa Aksuom na ovom albumu.

Dolapdere je 2007. otpjevao pjesmu “The Final Countdown” na albumu Big Gang Just Feel. Ova pjesma je prva engleska pjesma koju je Işın Karaca otpjevao na objavljenom albumu.
Početkom 2008. izlazi Maxi Single, u saradnji sa Ogeday. RnB, Electribe, House, Reggaeton i Electronic remiksi pjesme "Old Bir Picture" su uključeni u ovaj singl. U junu je otpjevala obradu Esmerayine hit pjesme "Don't Forget" za generičku muziku ATV-ove serije Elif.

Njegov četvrti studijski album, Awakening, objavljen je 29. maja 2009. godine. Radila je sa imenima kao što su Sibel Alaş, Zeki Güner, Erol Temizel, Erdem Yörük. Na ovom albumu, Işın Karaca se uglavnom pojavljuje kao kompozitor i tekstopisac. Osim tradicionalnog pop stila, album ima različite zvukove u R&B i elektronskom stilu.

Işın Karaca na tajnom zadatku od 2006.; Koncertira u Taksim Balans Performance Hall sa vrlo posebnim repertoarom jazz, funk, soul i stranih pop komada.

Igrao je u filmu Sen Ne Dilersen 2005. godine. Uspješno je nastupila kao Marika u filmu reditelja Cema Başeskioğlua, u kojem su glumila imena poput Işık Yenersu, Zeynep Eronat, Yıldız Kenter i Fikret Kuşkan. Oni će glumiti zajedno sa Okanom Bayülgenom u filmu pod nazivom “Odakle se sve završava” koji će biti objavljen u januaru 2009. Snimanje filma u režiji Ezela Akaya, koji govori o zemljotresu u Izmitu 1999. godine, počelo je 17. avgusta 2008. godine. Karaca će u filmu igrati medicinsku sestru Caroline.

2005. godine predstavio je šou program pod nazivom "Isin Show" koji se emitovao na ATV ekranima. U programu koji je emitovan u sedam epizoda, muzičar je sa svojim gostima izveo brojne duete. Program je završen 19. avgusta 2005. godine.

Pojavio se kao gostujući umjetnik u TV seriji "Junska noć" na Kanalu D.
2007. godine predstavila je "Žene su lijepe u svim godinama", takmičenje ljepote između majki koje se emituje na kanalu Elmax, zajedno sa Vatan Şaşmazom. Iste godine je trenirao Vatan Şaşmaz na takmičenju "I Need to Sing", koje se emitovalo na Show TV. Dvojac je takmičenje završio na četvrtom mjestu. Iste godine je predstavio muzičko takmičenje "Let's Say", koje je emitovano na TürkMax-u.

Pojavila se kao gostujuća zvijezda u 17. epizodi serije Altın Girls, koja je emitirana na ATV-u, 2009. maja 4. godine, u ulozi medicinske sestre Binnaz. Godine 2005. pomogla je u popravci biblioteke Srednje stručne škole Gölcük, koja je oštećena u zemljotresu u Izmitu 1999. godine. Održao je humanitarni koncert 31. jula 2005. godine i svoj prihod donirao školi, a po njemu je nazvana biblioteka koju je otvorio 19. aprila 2006. godine.

Godine 2006. učestvovao je u projektu "Živjela naša škola" koji ima za cilj izgradnju škola ili poboljšanje stanja postojećih škola. Pesmu napravljenu za projekat otpevao je zajedno sa drugim izvođačima i uvrstio pesmu "Ti" u ovaj album. Učestvovao je i u humanitarnoj večeri emitovanoj na Show TV i prikupljao donacije.

U aprilu 2008. godine pevala je pesmu "Dođi, pridruži se pesmi nade" sa drugim izvođačima u projektu "Porodična kuća" Fondacije Hope za decu obolelu od raka (KACUV), čiji je cilj osnivanje higijenskih kuća za lečenje dece. sa rakom.

Svoje stavove o društvenim događajima, kao i vijesti o svojim projektima, piše na svom blogu pod nazivom "Pencilden", koji je objavljen na njegovoj službenoj web stranici od 2. marta 2005. Njegovi članci o globalnim ili nacionalnim problemima pokrivaju širok spektar tema od politike do umjetničkog života. Do sada je objavio 66 članaka.

Rekavši da je knjigu napisao 2005. godine, Karača je kasnije objasnio da je to knjiga o dijeti. Knjigu "Treba se smanjiti da bi narastao" objaviće kada smrša na 36. Knjiga će pričati priču o pet godina mršavljenja. U knjizi će biti i savjeti za čitaoce. Počeo je pisati kolumnu na sajtu 2008kadin.com 2. godine i kolumne piše od 18. jula 2008. Uglavnom piše kolumne u svojoj kolumni Piše o muško-ženskim odnosima.

Od ljeta 2010. piše kolumnu za web stranicu magazina.

Isin Karaca Brakovi

Ima 14-godišnjeg sina Erdu Kıvança iz braka u mladosti. Kasnije se razveo od svoje prve žene. Zajedno je sa aranžerom Erdemom Yörükom već 12 godina. Krajem novembra 2009. prekinula je vezu sa stilistom, rediteljem umjetničkih i muzičkih spotova Sedatom Doganom od 2010. godine. Par se pomirio i vjenčao 30. maja 2011. godine. Njegovo drugo dijete, Mia, rođeno je 2011. godine. On i njegova druga supruga Sedat Dogan odlučili su da se razvedu u septembru 2012. Par, koji se pomirio tokom brakorazvodne parnice, kasnije se ponovo razveo i sporazumno razveo 6. novembra 2013. godine. Işın Karaca se udala za Tuğrula Odabaşa 28. decembra 2016. godine.

Isin Karaca Tugrul Odabas

Isin Karaca Albumi

 • Ljubav mog maternjeg jezika (28. novembar 2001, Power Records)
 • Unutra je ljubav (16. decembar 2004, İmaj Music)
 • Još 33/3 (19. jun 2006., Seyhan Music)
 • Buđenje (29. maj 2009., muzika Seyhana)
 • Arabesque (22. april 2010., Seyhan Music)
 • Arabesque II (7. jul 2011, Seyhan Music)
 • Sve je od ljubavi (8. maja 2013., muzika Seyhan)
 • A Little Distance (4. jun 2014., PDND muzika)
 • O Beautiful Girl of Love (3. februara 2015., Seyhan Music)[19]
 • Moja ljepota (17. jun 2016., Evropa Music)

Filmovi u kojima je glumio

 • 2004 Gdje si Firuze
 • 2005 Šta god poželite
 • Işın Show - Voditelj – Muzička emisija
 • 2007. Žena je lijepa u bilo kojoj dobi
 • Trebam pjevati takmičar
 • Let's Tell Presenter Muzičko takmičenje
 • Zlatne djevojke 2009
 • 2010 Dan iz budućnosti

Slični oglasi

Budite prvi koji će komentirati

Komentari