Rješenje o ispitu MEB! Prvi put implementirano u 81 grad

Rješenje o ispitu MEB! Prvi put implementirano u 81 grad
Rješenje o ispitu MEB! Prvi put implementirano u 81 grad

Nastavljajući direktno obrazovanje oko četiri i po mjeseca, Ministarstvo narodnog obrazovanja je sprovelo opsežne studije kako bi nadoknadilo gubitke u učenju u posljednjih godinu i po. U tom kontekstu, Ministarstvo narodne prosvete, koje pruža besplatnu podršku i kurseve obuke za srednjoškolce i srednjoškolce, po prvi put primenjuje ispite za praćenje i evaluaciju efikasnosti ovih kurseva u 81 pokrajini. Zajednički ispit za ocenjivanje za učenike 7., 8., 11. i 12. razreda koji učestvuju u kursevima podrške i obuke počeo je u 10.00:81 u XNUMX provinciji širom zemlje.

Cilj aplikacije je postizanje postignuća studenata kroz navedene kurseve. kazanMinistar nacionalnog obrazovanja Mahmut Özer izjavio je da je cilj mjerenje učenika, pružanje povratnih informacija i stvaranje infrastrukture zasnovane na podacima kako bi se povećala efikasnost kurseva, te naveo da je studija osmišljena tako da pokrije svu 81 pokrajinu za ovu svrhu.

Ministar Özer je naveo da je važno jasnije sagledati i ocijeniti trenutnu situaciju u vezi sa obukama podrške i oblikovati poboljšanja koja se mogu napraviti, te rekao:

“Od 06. septembra 2021. godine počela je redovna i direktna edukacija na svim nivoima. Otvaranjem naših škola nudimo kurseve podrške radnim danima i vikendom u našim školama za prvo učenike 8. i 12. razreda, zatim 7., 11. i 6., odnosno 10. razreda, kako bismo podržali naše učenike, posebno u nadoknadi prethodnih gubitaka u učenju.Otvorili smo ga besplatno, licem u lice. Povratne informacije o trenutnom statusu i efikasnosti ovih kurseva su nam važne. U tom kontekstu, u okviru praćenja i evaluacije zajedničkog ispita sprovodimo turski, turski jezik i književnost, matematiku, nauku, istoriju turske revolucije i kemalizam, društvene nauke, engleski jezik, religijsku kulturu i etiku, filozofiju, fiziku, hemiju, biologija, istorija, geografija Napravljene su trideset i tri različite knjižice koje sadrže pitanja iz svake.

Zbog epidemijskih uslova planirano je da naši studenti učestvuju u prijavi ispita jednog predmeta koji polažu, a trajanje ispita će biti četrdeset minuta. Rezultati će se koristiti samo za usmjeravanje rada na poboljšanju koji će se provesti na kursevima obuke podrške i nigdje se neće koristiti kao ocjene ili bodovi.”

Više od dvije stotine hiljada studenata polaže ispit

Navodeći da je implementirana sveobuhvatna aplikacija, Özer je naveo da je u uzorak obuhvaćeno 201 hiljada učenika koji su pohađali kurseve sedmog, osmog, jedanaestog i dvanaestog razreda. Pored toga, različiti tipovi škola kao što su srednja škola, srednja škola imama hatipa, regionalna srednja škola za internat, anadolska srednja škola, anadolska srednja škola imama hatipa, anadolska srednja škola sa više programa, srednja prirodna škola, srednja likovna škola, strukovno tehničko anadolsko srednja škola, gimnazija društvenih nauka, srednja sportska škola su u okviru primjene, tako da će se dobiti detaljni podaci za poboljšanje podrške koja se pruža. Ministar Özer je naveo da će se realizacija odvijati u predmetima utvrđenim na svim nivoima u drugom razredu.

Slični oglasi

Budite prvi koji će komentirati

Komentari