2021. je postala Zlatna godina Izmira

Omladinski i sportski klub Gradske općine Izmir, najveći turski sportski klub po broju sportista i grana, doživio je svoj „zlatni“ period 2021. godine. Uprkos teškim uslovima koje je donela pandemija, sportisti Izmira, koji su se takmičili u 41 grani, osvojili su ukupno 127 medalja, od kojih 311 zlatnih. İzmir Metropolitan Belediyespor, koji je osvojio 7 kupova, od kojih 14 prvenstvenih, doživljavao je veliku radost jedan za drugim u ekipnim sportovima.

Uprkos uslovima pandemije, Omladinski i sportski klub Metropolitanske opštine Izmir ostavio je 2021. godinu iza sebe sa velikim uspjehom. Dok je Kup Turske u rukometu za muškarce prvi put došao u Izmir, osvojeno prvenstvo u košarci u invalidskim kolicima nakon 17 godina zauzelo je svoje mjesto u istoriji kao najveći uspjeh 2021. godine. Ženska rukometašica zauzela je drugo mjesto u Kupu Turske, Amputeška fudbalska reprezentacija treća je u Super ligi i Kupu Turske, reprezentacija u hokeju na ledu je postala prvak 1. lige, a stonoteniska ženska ekipa plasirala se u 2. League.

Veliki uspeh u vaterpolu

Uspješne stepenice su se vrlo brzo penjale u novoosnovanom vaterpolu., Turski U-17 Muški Kup federacije i U-17 Muški Kup federacije treće mjesto osvajanjem sanduka Izmir.

127 zlatnih medalja iz džudista

Džudo je bio na vrhu pojedinačnih grana sa 127 zlatnih, 81 srebrnom i 103 bronzane medalje. Džudisti su pokazali odličan nastup osvojivši 45 zlatnih, 21 srebrnu i 31 bronzanu medalju, ukupno 97 medalja. Dok su klizači osvojili 25 zlatnih, 17 srebrnih i 16 bronzanih, rvači su u Izmir donijeli 11 zlata, 11 srebra i 15 bronzanih. U tenisu je 31 put uzeo postolje, 27 puta u atletici, 23 puta u plivanju, 19 puta u triatlonu i 17 puta u tekvondou.

Najvažniji stepen u međunarodnoj areni od Rvača Uzuna

Rvač Adem Burak Uzun ostvario je najvažnije mjesto u međunarodnoj areni plasiravši se na drugo mjesto na U23 Evropskom prvenstvu u rvanju grčko-rimskim i trećim na U23 Svjetskom prvenstvu u rvanju grčko-rimskim jezikom. Tekvondoisti Kaan Yelaldı, Barış Dağ, Esra Akbulak i Hatice Pınar Yiğit zauzeli su svoja mjesta na postolju na 6. Međunarodnom WT President's Cupu. Hatice Pınar Yiğit je također osvojila bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu za mlade u novembru.

uspjeh u klizanju

Masal Oran, Derya Taygan, Batu Tasasız, Nehir Alan, Deniz Tarım, Doğa Güner i Rüzgar Bostancı, koji su učestvovali na takmičenjima u klizanju u Evropi, zaslužili su aplauz za svoje uspjehe. Na 15. Evropskom prvenstvu u Taekwondo Poomsaeu, tim u sastavu Alper Sadıkoğlu, Hayri Temel Alper i Volkan Yalçınkaya nosio je bronzanu medalju oko vrata. Okçu Sıla Özdemir je u dresu reprezentacije osvojila srebrnu medalju u Evropskom kupu. Specijalna atletičarka Tuna Tunca završila je stazu od 10 kilometara na 4. mjestu u starosnoj kategoriji na Svjetskom prvenstvu u plivanju na otvorenom u Egiptu i ostvarila važan uspjeh.

Mnoge organizacije su održane u Izmiru

S druge strane, Klub mladih i sporta Metropolitanske općine Izmir doveo je važne međunarodne organizacije u Izmir. Nakon BVA Balkanskog prvenstva u odbojci na pijesku 2019. i Evropskog prvenstva za U2020 i U18 u odbojci na pijesku 22. održano je u Izmiru, uzbuđenje CEV Kontinentalnog kupa i U2021 Evropskog prvenstva u odbojci na pijesku 20. održano je u Izmiru. Maraton, koji je ove godine održan po drugi put, bio je najbrža staza naše zemlje u Izmiru. Vrijeme 42:2:09, postignuto na stazi od 35 kilometra međunarodnog Marataonİzmira, zabilježeno je kao najbolje vrijeme ikada utrkano u našoj zemlji.