Trening licem u lice počinje sutra nakon sedmične pauze

Trening licem u lice počinje sutra nakon sedmične pauze
Trening licem u lice počinje sutra nakon sedmične pauze
Pretplatite se  


Škole nastavljaju direktnu edukaciju u ponedjeljak, nakon sedmične pauze. Ministar Özer je rekao: „Sada ćemo nastaviti odakle smo stali sa istom odlučnošću i pridržavajući se svih naših zdravstvenih mjera.” rekao je.

Škole će nastaviti direktnu edukaciju u ponedjeljak nakon jednonedeljne pauze. U svojoj ocjeni o ovoj temi, ministar nacionalnog obrazovanja Mahmut Özer je rekao: „6. septembra 2021. započeli smo direktno obrazovanje na svim nivoima razreda, pet dana u sedmici, a nakon perioda od 2,5 mjeseca, napravili smo pauzu od nedelju dana koja je bila predviđena kalendarom. Naši učenici i nastavnici imali su priliku da se odmore tokom raspusta, praznične sedmice. Naši nastavnici su tokom ovog jednonedeljnog perioda bili u mogućnosti da nastave svoje stručno usavršavanje na daljinu iz digitalnog okruženja. Stoga naši nastavnici ove sedmice nisu išli u školu. Sada ćemo nastaviti odakle smo stali sa istom odlučnošću i pridržavajući se svih naših zdravstvenih mjera. Ovom prilikom svim našim učenicima želim zdrav i uspješan period školovanja.”

Ponedjeljkom je zatvoreno samo 66 časova

Navodeći da su odeljenja koja su bila zatvorena zbog ovog jednosedmičnog raspusta, Özer je svoje riječi nastavio na sljedeći način: „Od 22. novembra 2021. godine samo 850 od 66 hiljada učionica biće zatvoreno. Svi ostali časovi će se nastaviti sa direktnim predavanjem.”

Stopa vakcinacije nastavnika 93%

Ističući da postoji konstantan porast stope vakcinacije nastavnika, Özer je naveo da je stopa nastavnika koji su primili najmanje dvije doze vakcinacije porasla na 88%. Özer je rekao: „Stopa nastavnika koji su primili najmanje dvije doze vakcine 6. avgusta bila je 60%. Veoma je važno da se ova stopa od danas povećala na 88%. S druge strane, stopa nastavnika koji su razvili antitijela bez vakcinacije je oko 5%. Dakle, naš procenat nastavnika koji su vakcinisani najmanje dve doze i imaju antitela bez vakcine je oko 93%. S obzirom na veličinu broja nastavnika u našem obrazovnom sistemu, ova stopa odgovara otprilike 1 milion 116 hiljada nastavnika. Naša najveća prednost u tome što naše škole ostaju otvorene u ovom trenutku je to što su naši nastavnici visoko vakcinisani.”

Sajam železničke industrije Armin sohbet

Budite prvi koji će komentirati

Komentari