Entuzijazam za Dan Republike u Bergami

Dan republike entuzijazam u bergami
Dan republike entuzijazam u bergami
Pretplatite se  


Bergama će doživjeti 29. oktobar Dan Republike punim plućima. Gradonačelnik Hakan Koştu rekao je da će program Dana Republike započeti dan ranije 28. oktobra 2021. godine i poručio „Pozivam sve svoje sugrađane od 7 do 70 godina da iskuse entuzijazam Dana Republike“.

SAKİLER KONCERT NA TRGU REPUBLIKE PROGRAM NA STADIONU 14. SEPTEMBRA

Ceremonije, koje će započeti polaganjem vijenca na Ataturkov spomenik ispred zgrade Vlade u 28 sati u četvrtak, 2021. oktobra 13.00. godine, nastavit će se Pukom lampiona, koji će se nastaviti od parka Mehmet Akif Ersoy do trga Cumhuriyet u 19.30 istog dana. U 20.30 na scenu na trgu Cumhuriyet izlazi hit grupa posljednjih mjeseci Bergama Sakiler. Bergama će doživjeti entuzijazam Republike besplatnim Sakiler koncertom, koji će trajati do ponoći. U petak, 29. oktobra 2021. godine, zvanična proslava Dana Republike počeće u 10.00:14 sati na stadionu XNUMX Eylül.

PREDSJEDNIK TRČI; “REPUBLIKA JE NAZIV PONOVNOG POSTOJANJA TURSKE NACIJE NA ISTORIJSKOJ SCENI”

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlenen konser, fener alayı ve kutlama programlarına herkesi davet eden Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Koştu mesajında, her türlü imkânsızlıklara rağmen Türkiye Cumhuriyeti’nin çok ağır bedellerle kurulduğuna dikkat çekti. Başkan Koştu, “Birlik ve beraberlik içerisinde hareket eden Milletimizin inancı ile, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün büyük başarısı ile Cumhuriyet’in ilanı, Türk Milleti’nin tarihte eşine ender rastlanan bir azim ve irade ile yapılan Kurtuluş Savaşı sonunda kazandığı en büyük zaferlerdendir. Cumhuriyet, Türk Milleti’nin tarih sahnesinde yeniden var oluşunun adıdır. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “en büyük eserim” dediği Cumhuriyet, geleceğimizin de en büyük güvencesidir. Hâkimiyetin kayıtsız şartsız millete ait olduğu Cumhuriyetimizin ilanının 98. yıl dönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, milletimizin bu büyük bayramını kutluyorum” dedi.

Sajam železničke industrije Armin sohbet

Budite prvi koji će komentirati

Komentari