Bantboruov terenski tim s uspjehom na podijumu počinje Tosfed Baja Cup

Bantboru off road tim počeo je uspješno bacati baja kup

Prva utrka Turskog automobilskog sportskog saveza (TOSFED) Baja Cup, u organizaciji Denizli Outdoor Sports i Offroad kluba DENDOFF, svjedočila je uzbudljivim trenucima. BANTBORU Off-Road tim, podržan od PETLAS-a kao sponzora guma, završio je utrku u kojoj je sudjelovao u pilotiranju Batuhana Korkuta, s uspjehom na postolju u generalnoj klasifikaciji u skladu sa svojim ciljevima, a također je zauzeo prvo mjesto u TH2.1 klasa.

BANTBORU Off-Road Team (BBOT), uspješan tim terenskih staza, takmiči se na TOSFED Baja kupu 2021. godine uz podršku sponzora guma i cilj vrha PETLAS-a, vodeće kompanije u industriji guma naše zemlje sa 100% domaćim kapitalom.

BANTBORU Off-Road tim, koji je 2017. oživio BANTBORU, vodeći brend naše zemlje na globalnom tržištu u svojoj oblasti, sa filozofijom "konkurentnih performansi" i koji je od tada neprestano podizao ljestvicu uspjeha, završio je prvu utrku TOSFED Baja kupa s pilotažom Batuhana Korkuta s prvim mjestom u svojoj klasi.

U BANTBORU-ovom off-road timu, Mert Tepe, iskusno ime zajednice, zauzeo je mjesto kopilota na ovoj utrci. Mert Tepe je učestvovao na svim međunarodnim trkama TransAnatolia i Baja Troia Turkey od 2018. godine, kao i na trkama u Baja kupu 2019. godine.

U prvoj utrci TOSFED Baja kupa, koju je organizirao Denizli Outdoor Sports and Offroad Club DENDOFF u okrugu Merkezefendi u Denizliju 16.-17. Oktobra, BANTBORU Off-Road tim, koji je bio prvi u klasi TH2.1, također je osvojio postolju postigavši ​​treće mjesto u Općoj klasifikaciji.

BANTBORU Off-Road tim, usvojivši oprezan tempo prvog dana utrke, koji ima vrlo probojnu stazu, postigao je najbrže doba dana u etapi Kenan Collissanturk na 95 kilometara održanoj drugog dana. U ovoj fazi, tim, koji je imao minutnu razliku od najbližeg rivala, završio je trku kao treći u Opštoj klasifikaciji, dok je vremenska razlika između drugog i drugog zabilježena kao jedna desetina sekunde.

Sljedeća utrka BANTBORU Off-Road tima bit će međunarodna utrka Baja Troia Turkey, koja će se održati u Čanakkaleu od 28. do 31. oktobra i uvijek će se održavati u posebnoj atmosferi.