TransAnatolia završila u Karsu

transanatolija završila u karsta

Prva i jedina, i jedna od najvećih izazovnih utrka u Turskoj, TransAnatolia Rally Raid na 2 kilometara završila je svečanom dodjelom nagrada u Karsu.

Trka TransAnatolia Rally Raid, čiji je domaćin bila i podržala Razvojna agencija Serhat (SERKA), privedena je kraju. Zamjenik guvernera Karsa Mehmet Zahid Doğu, generalni sekretar SERKE İbrahim Taşdemir, pokrajinski direktor za omladinu i sport Nedim Aslan i predstavnici institucija i organizacija prisustvovali su dodjeli nagrada koja je održana u okolini dvorca Kars. Govoreći na svečanosti, generalni sekretar SERKE İbrahim Taşdemir zahvalio se takmičarima koji su učestvovali na mitingu i rekao da je važno da Kars bude domaćin takvim organizacijama. Navodeći da je Kars postao jedan od najatraktivnijih gradova Turske sa svojim istorijskim, kulturnim i turističkim vrijednostima, Taşdemir je izrazio zadovoljstvo što će ugostiti međunarodne organizacije poput TransAnatolije. Zamjenik guvernera Mehmet Zahid Doğu također je rekao da je sport važan argument za promociju. Doğu je izjavio da je Kars, koji je gotovo muzej na otvorenom, ugostio mnoge civilizacije i da će događaj dati veliki doprinos promociji grada. Nakon govora nastavili su s dodjelom nagrada. Posljednja faza takmičenja počela je jutros u Sarıkamışu. Prolazeći kroz planine Allahuekber, posljednja staza od 128 kilometara je u Karsu do TransAnatolije, iz Turske, Italije, Holandije i Engleske; Učestvovalo je 39 vozila, uključujući 19 motocikala, 4 automobila, 5 SSV vozila, 3 quadova i 70 kamiona, te 96 trkača.

Dok je utrka u kategoriji motocikala bila prilično uzbudljiva, svaki dan utrke svjedočio je novim plasmanima. Turski motociklisti su se, s druge strane, takmičili u velikoj konkurenciji, posebno sa italijanskim pilotima. U kategoriji automobila vladala je velika konkurencija do posljednjeg trenutka, a pobjednici su određeni tek u posljednjoj etapi. U općem dijelu motocikla; Italijanski pilot Alberto Bertoldi koji se takmičio na KTM 450 reliju osvojio je prvo mjesto, talijanski pilot Cesare Zacchetti koji se takmičio na KTM 450 reliju zauzeo je drugo mjesto, a italijanska pilotka Michelle Cotti koja se takmiči na KTM 500 EXC-F postala je treća. U sekciji Quad, Kadir Dağlı u konkurenciji sa CAN-AM BRP zauzeo je prvo mjesto, Mustafa Dağlı u konkurenciji sa CAN-AM BRP i Rasim Akyalı u konkurenciji sa CAN-AM Renegade je zauzeo treće mjesto. U automobilskom generalnom plasmanu, Italijan Federico Bhutto i Filippo Ippolito koji se takmiče sa CAN-AM Maverick X3 osvojili su prvo mjesto, Murat Kamil Altun i Tuvana Sayar iz Becce Motorsportsa koji se takmiče sa Suzuki Grand Vitarom zauzeli su drugo mjesto, a Ahmet Tınkır i Ali Günpay sa Mitsubishi L200 zauzeo je treće mjesto. U klasi automobila, Murat Kamil Altun i Tuvana Sayar iz Becce Motorsports takmičili su se u Suzuki Grand Vitari, a Ahmet Tinkır i Ali Günpay u Mitsubishi L200 zauzeli su drugo mjesto, a Yalçın Batuhan Korkut i Fırat Şahin iz Bantboru Offroad Teama Mitsubishi L200. Italijan Federico Bhutto i Filippo Ippolito koji se takmiče sa CAN-AM Maverick X3 zauzeli su prvo mjesto u klasi SSV, Ertan Nacaroğlu i Eray Yanpar koji se takmiče sa CAN-AM Maverick X3 zauzeli su drugo mjesto, a Barbaros Fire i Ali Osman Kutanoğlu koji se takmiče sa Treće mjesto zauzeo je CAN-AM Maverick X3. U klasi kamiona, Ramazan Yılmaz i Onur Sırımoğlu, u konkurenciji Mercedes Unimog, bili su prvi, Murat Karahan i Mehmet Fürkan Saylam, koji su bili u konkurenciji Mercedes Unimog, bili su drugi, a Marino Mutti i Mert Özgün, koji su bili u konkurenciji Mercedes Unimog, bili su treći.

Govoreći na svečanosti, sportski koordinator TransAnatolije Orhan Çelen zahvalio se svim takmičarima koji su učestvovali u trci i rekao: „Putovanje od 11 km koje smo krenuli iz Eskişehira u subotu, 2. septembra, završeno je danas u Karsu. Sretni smo što smo 300. godine u ovom drevnom gradu. Zahvaljujemo se cijenjenom guverneru i generalnom sekretaru SERKE na gostoprimstvu. To je za nas potpuno drugačija motivacija što domaćim i stranim konkurentima možemo pokazati historijske, prirodne i kulturne ljepote naše zemlje. Ove godine smo trčali preko granice sa 11 provincija, po veoma teškim vremenskim uslovima i uslovima na putu. U tom smislu, mogu reći da smo dosta umorili naše trkače. Iskreno čestitam svim našim trkačima koji mogu vidjeti cilj. ” Çelen se zahvalio razvojnoj agenciji Serhat na podršci i domaćinstvu posljednje faze TransAnatolije.