Najlakši detektor mina na svijetu od članova BASDEC -a

najlakši svjetski detektor mina od članova basdeca
najlakši svjetski detektor mina od članova basdeca

Članovi klastera vazduhoplovstva i odbrane Bursa (BASDEC), koji je osnovan radi razvoja ekosistema odbrambene industrije u Bursi, preduzeli su mjere za proizvodnju najlakšeg detektora mina na svijetu. İbrahim Burkay, predsjedavajući Odbora Privredne komore Bursa (BTSO), rekao je da članovi BASDEC -a razvijaju svoje jedinstvene proizvode, kao i da zadovoljavaju potrebe glavnih proizvođača. Objašnjavajući da članovi klastera imaju za cilj razviti ovaj proizvod osiguravajući transfer tehnologije OZAN-preklopnog detektora rudnika metala preko TÜBİTAK-a, predsjednik Burkay je rekao: „S ovim proizvodom ćemo zadovoljiti još jednu važnu potrebu naših snaga sigurnosti i organizacija za humanitarnu pomoć , koje će proizvesti zajedničkom upotrebom vještina i kapaciteta klastera. ” rekao je.

Unatoč svim negativnim učincima epidemije Covid-19 na globalnu ekonomiju, težina odbrambene industrije u Bursi raste svake godine. Predstavnici sektora odbrambene i vazdušno -kosmičke industrije, čiji je direktni izvoz porastao za 2020 posto u 285. u odnosu na prethodnu godinu i dostigao 23,5 miliona dolara u Bursi, razvili su jedinstvene projekte sa klasterom vazduhoplovstva i odbrane Bursa (BASDEC), osnovanim u okviru BTSO -a, kako bi pomogli domaća odbrambena industrija i turska ekonomija ima za cilj doprinijeti izvoznim ciljevima na visokom nivou.

VELIKA PODRŠKA ODBRANI OD BURSE

Napominjući da BASDEC radi u skladu s vizijom Turske za 2013, 2023 i 2053 od svog osnivanja 2071. godine, predsjednik BTSO -a İbrahim Burkay rekao je: „Bursa je sa svojim proizvodnim kapacitetima u poljima kao što su proizvodnja automobila, tekstila i mašina pionir u oblasti vazduhoplovstva, vazduhoplovstva i odbrane. Takođe ima važan potencijal za strateške sektore. Pokret transformacije srednje visoke i visoke tehnologije koji smo započeli prije otprilike 8 godina doveo je Bursu do kapaciteta da opslužuje 75 posto naše odbrambene industrije. Pod krovom klastera nalazi se 126 kompanija. Jedan od naših primarnih ciljeva je da svaki od naših članova ima sisteme i podsisteme za sektor i podržava napore na lokalizaciji. Srednjoročni planovi našeg Predsjedništva odbrambene industrije i planovi i ciljevi BASDEC-a napreduju u skladu. S 'Novim modelom industrijalizacije' koje je najavilo naše Predsjedništvo odbrambene industrije, doprinosimo programima podrške i evaluacije industrijske kompetencije (EYDEP) i programima inventara talenata (YETEN) na najvišem nivou. ” on je rekao.

"AUTENTIČNI PROIZVODI SU RAZVIJENI"

Predsjednik Burkay izjavio je da članovi BASDEC -a izvode važne studije u smislu zadovoljavanja potreba glavnih proizvođača, kao i razvoja vlastitih jedinstvenih proizvoda, te rekao: „Danas imamo kompanije koje proizvode sisteme i tehnologije u širokom rasponu područja, od precizni mehanički sistemi do proizvoda nano tehnologije. Trenutno naše klasterske kompanije nastoje razviti ovaj proizvod osiguravajući transfer tehnologije OZAN-preklopnog detektora rudnika metala preko TÜBİTAK-a. Ovom tehnologijom, koja će biti zajednički proizvod klastera, zadovoljit ćemo važnu potrebu naše države. Osim toga, naše klaster kompanije nastavljaju raditi u suradnji i koordinaciji na mjestu razvoja originalnih proizvoda koji će postati svjetski brend. ” koristio izraze.

"Fokusirat ćemo se na nove proizvode u konkurenciji sa svijetom"

Predsjednik Uprave BASDEC -a Mustafa Hatipoğlu rekao je da su se članovi klastera okupili kako bi formirali konzorcij za transfer tehnologije u proizvodnji detektora mina Ozan, prema svojim poljima djelatnosti u elektronici, plastici, obradi metala i integraciji. Hatipoğlu je rekao: „Detektor rudnika Ozan, kojem smo prenijeli tehnologiju koja će se koristiti za uspostavljanje mira i sigurnosti od strane našeg konzorcija koji se sastoji od R&D Emre Makine, Ons Makine, Öztuğ Automotive i kompanije Erbab, koja je preuzela vodstvo konzorcija, može biti od koristi našoj odbrambenoj industriji i našoj zemlji. Kao i kod Konzorcija za otkrivanje rudnika Ozan, cilj nam je proizvesti konačne proizvode u više projekata uspostavljanjem saradnje među našim članovima. Kao BASDEC, nastavit ćemo se fokusirati na proizvode koji se mogu natjecati sa svjetskim tržištima pružajući proizvode ili usluge u području gdje je svaki od naših članova najkompetentniji, s manje resursa kroz zajedničku proizvodnju. ” on je rekao.

"RADIT ĆEMO NA ZAŠTITI ŽIVOTA"

Ufuk Erdogan, predsjednik Upravnog odbora ERBAB -a i vođa konzorcija, rekao je da su ponosni što proizvode za uklanjanje mina koje uzrokuju smrt ljudi ili drugih živih bića bez cilja. Ufuk Erdoğan je rekao: „Razvit ćemo konkurentan i visokokvalitetan proizvod na terenu s konzorcijem koji smo osnovali okupljanjem kompanija s različitim sposobnostima u klasteru. Naša struktura, specijalizirana za elektroniku, softver, plastiku i integraciju, čini osnovu našeg konzorcija. Profesionalno iskustvo članova konzorcija u sektoru odbrane, kao i u drugim sektorima, bit će naša najveća snaga. Osim toga, mine neselektivno nanose štetu civilima, našim snagama sigurnosti i drugim živim bićima u prirodi. Rad našeg proizvoda na sprječavanju ove situacije predstavlja motivaciju konzorcija. ''

SVETSKI NAJLAKŠI DETEKTOR METALNIH MINA

Ozan, koja je među novim tehnologijama koje je razvio TÜBİTAK -ov Centar za istraživanje napredne tehnologije u oblasti informatike i informacijske sigurnosti (BİLGEM) u području sigurnih komunikacijskih i obrambenih sistema, dizajniran je uzimajući u obzir potrebe sigurnosnih jedinica koje rade u operativnom području sa svojom kompaktnom strukturom i male nosivosti od 1,5 kilograma. Ozan, jedan od najlakših detektora rudnika metala na svijetu, pruža sigurnosnim jedinicama lakši transport na velikim površinama. Sistem, čija je stopa lažnih alarma svedena na minimum, daje operateru tri različita upozorenja o detekciji: zvučna, vizuelna i vibracijska upozorenja za otkrivanje cilja. Gustoća metala otkrivene mete lako se može vidjeti pomoću grafičkog LCD ekrana na sistemu.

Armin

sohbet

    Budite prvi koji će komentirati

    Komentari