Avantura TransAnatolije završila je u Karsu

avantura transanatolije završila je kršem

TransAnatolia Rally Raid, prva i jedina utrka Turske, i jedna od najvećih i najtežih utrka na svijetu, završila je u Karsu. Trkači, koji su u subotu 11. septembra krenuli iz Eskišehira, prošli su kroz 14 gradova i pretrčali 2.300 km, a cilj su vidjeli 18. septembra u dvorcu Kars. Avantura TransAnatolia Rally Raid-a koja se protezala od Eskişehira do Karsa između 11. i 18. septembra 2021. završena je dodjelom nagrada u dvorcu Kars u subotu, 18. septembra.

Na ceremoniji dodjele nagrada, kojoj su prisustvovali zamjenik guvernera Karsa Mehmet Zahid Doğu, direktor pokrajine Kars za mlade i sport Nedim Aslan, načelnik pokrajinske policije Yavuz Sağdıç, generalni sekretar SERKE dr. İbrahim Taşdemir, i predsjednik Jedinice za turizam i okoliš SERKA ğağrı Birol, poredak u svim klasama bio je sljedeći:

U klasi automobila; Murat Kamil Altun-Tuvana Sayar iz Becce Motorsports, koji se takmičio sa Suzuki Grand Vitarom, osvojio je prvo mjesto, dok su Ahmet Tınkır-Ali Günpay i Yalçın Batuhan Korkut-Fırat Şahin iz Bantboru Offroad tima završili kao treći sa Mitsubishijem L200.

U klasi SSV; Italijan Federico Bhutto-Filippo Ippolito, koji se takmičio sa prvim CAN-AM Maverickom X3, postao je drugi Ertan Nacaroğlu-Eray Yanpar i treći Barbaros Yangin-Ali Osman Kutanoğlu.

U klasi kamiona; Ramazan Yılmaz-Onur Sırımoğlu, koji se takmičio sa Mercedesom Unimogom, osvojio je prvo mjesto, Murat Karahan-Mehmet Fürkan Saylam, koji se takmičio sa Mercedesom Unimogom, osvojio je drugo mjesto, a Marino Mutti-Mert Özgün treće mjesto.