Renovirana zgrada BTSO centra za arbitražu i posredovanje stavljena u funkciju

Renovirana zgrada btso centra za arbitražu i posredovanje stavljena u funkciju
Renovirana zgrada btso centra za arbitražu i posredovanje stavljena u funkciju

Obnovljena zgrada Centra za arbitražu i posredovanje BTSO, koja doprinosi razvoju alternativnih metoda rješavanja sporova u okviru tijela Privredne komore Bursa (BTSO), krovne organizacije poslovnog svijeta Burse, stavljena je u funkciju uz učešće ministra pravde Abdulhamit Gül. Ministar Gül je izjavio da je Bursa, s BTSO TAM -om, postala jedan od svjetskih primjera gradova za arbitražu i posredovanje, poput Londona i Frankfurta, te rekao: „Kao ministarstvo, podržavamo sve aktivnosti koje se odvijaju sa suvremenim razumijevanjem i otvoren za razvoj i inovacije. ” rekao je.

BTSO, koji je 2015. godine prvi put implementirao centar za arbitražu i posredovanje između komora i berzi u Turskoj, napravio je važan korak za razvoj alternativnih metoda rješavanja sporova u Turskoj. Obnovljena servisna zgrada BTSO TAM -a u Altıparmaku otvorena je svečanošću. Govoreći na otvaranju programa, ministar pravde Abdulhamit Gül rekao je da su osim sudova donijeli važne zakonske izmjene i institucionalne mehanizme koji će dati primjer svijetu u Turskoj u smislu prethodnog postupka ili alternativnih rješenja za sud, pravnoj zajednici.

“CENTAR dostojan BURSE”

"Veoma sam ponosan na Centar za arbitražu i posredovanje BTSO -a." Ministar Gül čestitao je predsjedniku BTSO -a İbrahimu Burkayu i njegovoj administraciji na viziji BTSO -a. Navodeći da je počeo vrijedan centar vrijedan Burse, Gül je rekao: „BTSO je vrlo važan centar koji odgovara Bursi i pripremljen u skladu s duhom ovog posla. Čestitam BTSO -u i cijelom njegovom timu. ” rekao je.

“VIZIJA KOJA HVAĆE DOBA”

Navodeći da je Bursa postala jedan od centara za arbitražu i posredovanje koji je postavljen za primjer u svijetu sa BTSO TAM -om, ministar Gül je rekao: „Bursa je jedan od vodećih gradova naše zemlje u ekonomskom smislu. BTSO daje značajan doprinos tome da Bursa bude industrijski i investicioni grad. Bursa je zauzela svoje mjesto među svjetskim uzornim gradovima poput Londona i Frankfurta u arbitraži i posredovanju s BTSO TAM -om. Zadovoljstvo je i to što se obuke o arbitražnoj arbitraži održavaju na BTSO -u uz protokol o saradnji potpisan sa Univerzitetom Bursa Uludağ i Međunarodnom institucijom za arbitražu. Kao ministarstvo, podržavat ćemo sve aktivnosti koje se provode s razumijevanjem koje sustiže eru i otvoreno je za razvoj i inovacije. Pomno ćemo pratiti sve prijedloge iz centara za arbitražu i posredovanje. Imamo hiljadugodišnju ahi tradiciju. Mi smo nacija koja probleme rješava kompromisom. Ovi centri će doprinijeti volji za rješavanjem sukoba. ” koristio svoje izjave.

Naglasak na Singapurskoj konvenciji

Navodeći da će zemlja sa izraženim osjećajem za pravdu i povjerenje imati i jaku ekonomiju, predsjednik Uprave BTSO -a İbrahim Burkay rekao je: „U tom kontekstu, potpisivanje Singapurske konvencije, pored propisa koji zadovoljavaju potrebe našeg društva i poslovnog svijeta, ojačali pravnu sigurnost naše zemlje u poslovnom svijetu i učinili Tursku stranom zemljom, učinivši je još atraktivnijom zemljom za ulaganja. Osim toga, razvoj mogućnosti arbitraže i posredovanja koji sprečavaju gubitak vremena i ugleda u radnom vijeku strateški su koraci kako za radni vijek, tako i za naš pravni sistem. koristio svoje izjave.

„NASTAVIT ĆEMO PODRŽAVATI ARBITRAŽU I MEDIJE“

Predsjednik Burkay je naglasio da je Centar za arbitražu i posredovanje BTSO -a dio važnog ekosistema koji olakšava opterećenje pravosuđa, postavlja temelje za predvidljiva ulaganja i nove poslovne mogućnosti, a kompanijama daje vrijeme i ugled u međunarodnoj trgovini. Burkay, koji je izjavio da su proveli efikasne studije u obuci arbitražnih arbitara, medijatora i pomiritelja u Bursi sa BTSO TAM -om, koji je organizirao prve napredne treninge o medijaciji u Turskoj, rekao je: Također vodimo obuku arbitražnih pravnika. Arbitražna arbitražna obuka, koja se u cijelom svijetu održava na engleskom jeziku, održana je u Bursi po prvi put u svijetu od strane BTSO TAM -a u sklopu naše saradnje. Želeo bih da izrazim svoju zahvalnost za sve prakse koje se sprovode u konsultacijama sa našim poslovnim svetom u pogledu reforme pravosuđa, posebno naših centara za arbitražu i posredovanje. Kao BTSO, mi ćemo nastaviti pružati sve vrste podrške daljem razvoju alternativnih metoda rješavanja sporova, posebno medijacije, u našoj zemlji. ”Navodeći da je zakonsko uređenje medijacije kao uslov parnice jedan od zahtjeva BTSO -a, predsjednik Burkay je zahvalio ministru Abdulhamitu Gülu na provedbi ove uredbe.

“BTSO JE BIO INSPIRACIJA U TURSKU”

Guverner Burse Yakup Canbolat izjavio je da je BTSO svojim projektima sa globalnom vizijom dao značajan doprinos gradskoj ekonomiji i rekao: „BTSO predstavlja krov ekonomske moći našeg grada. BTSO je inspirisao mnoge naše komore održivim projektima i politikama sa globalnom vizijom. BTSO također nosi titulu prve komore koja je osnovala centar za posredovanje u Turskoj 2015. godine. Kad pogledamo izvještaj o posredovanju, Bursa je najuspješniji grad u Turskoj po broju stanovnika. Želim da BTSO TAM bude od koristi za naš grad i državu. ” on je rekao.

Nakon otvaranja, ministar Gül posjetio je obnovljeni centar BTSO TAM -a i dobio informacije o aktivnostima koje je sproveo Irmak Aslan, predsjednik Uprave BTSO TAM -a i član Uprave BTSO -a. Ministar Gül je također prisustvovao konsultacijskom sastanku održanom uz učešće predstavnika poslovnog svijeta Burse u okviru programa. Zamjenica ministra pravde Zekeriya Birkan, zamjenici Burse Refik Özen, Emine Yavuz Gözgeç i Vildan Yılmaz Gürel, glavni javni tužilac u Bursi Gökhan Şen, predsjednik Regionalnog suda u Bursi Abdulkadir Şahin, rektor Univerziteta Bursa Uludağ prof. Dr. Prisustvovali su vodič Ahmet Saim, zamjenik gradonačelnika gradske opštine Murat Demir, birokrati ministarstva, članovi Upravnog odbora BTSO -a i predsjedništva Skupštine, te predsjednici vijeća.

Armin

sohbet

    Budite prvi koji će komentirati

    Komentari