EGİAD Potpisan je protokol između Izmirske tvornice modela i Izmirske tvornice modela

Potpisan je protokol između tvornice modela egiad i izmir
Potpisan je protokol između tvornice modela egiad i izmir

Egejsko udruženje mladih privrednika, koje je radilo na tvornici modela osnovanoj u okviru "Izmirskog centra za primijenjenu kompetenciju i digitalnu transformaciju", stvorenom u saradnji javnog, privatnog sektora i univerziteta (EGİAD), konačno potpisali protokol s institucijom kako bi se njeni članovi specijalizirali za tehnike mršave proizvodnje.

Ceremoniji protokola prisustvovali su potpredsjednik Uprave Izmir Privredne komore (İZTO) Cemal Elmasoğlu, Industrijska komora Egejskog regiona (EBSO) Potpredsjednik Uprave İbrahim Gökçüoğlu, direktor Fabrike modela Osman Arslan, generalni sekretar İZTO -a prof. Dr. Mustafa Tanyeri, EGİAD Predsjednik odbora, Alp Avni Yelkenbiçer, EGİAD Zamjenik predsjednika Kaan Özhelvacı, generalni sekretar prof. Dr. Prisustvovali su Fatih Dalkılıç, član Uprave Yağmur Yarol, Arda Yılmaz, predsjednik Komisije za industriju, digitalizaciju i održivost Ceren Yavuz, potpredsjednik Alp Atay.

Yelkenbiçer: "Potpisujemo protokol kojem pridajemo veliki značaj"

EGİAD U svom govoru na ceremoniji potpisivanja, predsjednik Upravnog odbora Alp Avni Yelkenbiçer rekao je da će saradnja obuhvatiti sve članove u okviru protokola, koji će industrijalcima prenijeti razvoj koji se odnosi na tehnike mršave proizvodnje, digitalizaciju i industriju 4.0 . Yelkenbiçer, sa zajedničkim ulaganjem EBSO-a i İZTO-a, financiranog od Razvojnog programa EU-Ujedinjenih naroda, Centra za primijenjenu kompetenciju i digitalnu transformaciju Izmira A.Ş. odnosno protokolom o saradnji "Izmir Model Factory" EGİADNavodeći da se otvorio mladim poslovnim ljudima iz. Doprinos Fabrike modela razvoju industrije je veliki. Također ćemo osigurati da naši članovi imaju koristi od ovog doprinosa. Danas EGİAD Potpisujemo protokol kojem pridajemo veliki značaj. ”

Yelkenbiçer: "Naš rad tek počinje"

EGİADYelkenbiçer, koji je izjavio da je njihova misija da prate sva zbivanja u svijetu i Turskoj, da nauče trendove i da ih brzo prilagode i podijele sa članovima u razdoblju neizvjesnosti zbog riječi mladi u njoj, nastavio je svoje riječi na sljedeći način: „Izmirsku tvornicu modela“, koja je osnovana zajedničkim ulaganjem EBSO -a i İZTO -a, smatramo jednim od naših najvažnijih aktera. Potpisivanje je lako, ali povratak je teže. Zato naš rad tek počinje. Strukturu koju su uspostavile naše dvije važne komore u našem regionu, koja će voditi naše članove u poboljšanju njihove proizvodnje i na njihovom putu digitalizacije. EGİAD kako posedujemo. Spremni smo dati sve od sebe da povećamo doprinos 'Tvornice modela' svim našim članovima i našoj regiji. ”

Gökçüoğlu: "Vidimo nagli porast produktivnosti među onima koji su završili obuku"

İbrahim Gökçüoğlu, potpredsjednik Upravnog odbora, rekao je: „Danas održavamo vrlo važnu ceremoniju potpisivanja. S ovim potpisima vidjet ćemo da će radnici s bijelim i plavim ovratnicima koje ćemo obučavati u toj tvornici, nakon praktične obuke i teorijskih tečajeva koje će pohađati u Fabrici modela, pretvoriti vlastite tvornice u potpuni rezultat. Brzo ćemo transformisati fabrike, ne samo čitanjem, već i vežbanjem. Vidimo da se produktivnost onih koji su završili ove obuke brzo povećala. Želim da ovaj početak bude koristan za obje institucije, za ekonomiju naše zemlje i za industrijalce i poslovne ljude našeg Izmira. ”

Elmasoğlu: "Prvi put se dogovaramo s mladom organizacijom"

Govoreći na ceremoniji potpisivanja, potpredsjednik Upravnog odbora İZTO -a Cemal Elmasoğlu rekao je: „Potpisivanje takvog protokola danas za nas je iznad svega. Kao menadžment Izmirske tvornice modela, pokušavamo razviti našu tvornicu vrlo principijelne i različite veličine. Nastavljamo biti poučni, obrazovni i usmjeravati se prema drugim tvornicama modela u sebi, u prisustvu Ministarstva. Pristup našeg ministarstva po ovom pitanju i uključivanje Izmira za nas je dragocjen. Imamo predsjednike u Izmiru koji usvajaju pristup upravljanja koji sve doživljava kao jedno. U tom smislu zahvaljujem svim predsjednicima. Evo EGİADŽelim otvoriti zasebne zagrade za. Obuke koje smo održavali u Izmirskoj tvornici modela bile su veličine kompanije. Međutim, ovo je prvi put da se dogovaramo s mladom organizacijom. EGİAD Ovaj sporazum koji smo sklopili s njim dao nam je moral i motivaciju. ”

Tanyeri: "Fabrika modela je laboratorija"

Generalni sekretar IZTO -a prof. Dr. Mustafa Tanyeri je, s druge strane, izjavio da je najveći problem turske ekonomije neefikasnost i rekao: „Najveća stvar koju Fabrika modela nudi je usaditi kulturu efikasnosti u preduzećima svih veličina. Preduzećima u Izmiru je ovo jako potrebno. U genima Izmira postoji izvozno orijentisana struktura. Model Factory je laboratorija. Iskoristimo ovo zajedno. Jedna od najvrednijih nevladinih organizacija EGİAD. Zato što ste nova generacija poslovnih ljudi. Vi ste oni koji mogu najbolje razumjeti logiku koja stoji iza ovog koncepta. ”

Arslan: "Uzbuđeni smo što radimo zajedno"

Direktor Fabrike modela Osman Arslan također je rekao da 32 kompanije mogu dobiti podršku iz Izmirske tvornice modela mjesečno, te rekao: „Naš cilj je pripremiti usluge obuke i savjetovanja za povećanje konkurencije u industriji i uslužnom sektoru naše zemlje, obavljanjem usluge obuke i savjetovanja na poljima preduzeća i uklanjanjem otpada u njihovim procesima, za digitalni proces na putu do Industrije 4.0. Uzbuđeni smo što radimo zajedno u takvoj organizaciji. ”

Armin

sohbet

Budite prvi koji će komentirati

Komentari