Kada će biti postavljeni temelji metroa Mersin? Evo tog datuma

Kada će biti postavljeni temelji metroa Mersin?
Kada će biti postavljeni temelji metroa Mersin?

Načelnik općine Mersin Vahap Seçer sletio je u županije Aydıncık i Bozyazı. Seçer, koji je posjetio susjedstva u oba okruga, saslušao zahtjeve građana i posjetio trgovce, rekao je: "Razumijevanje naše općine je da ljudi žive zajedno u bratstvu, od Kaledrana do Tarsusa, Yenica, Çamlıyayle do Muta, i pružiti jednake usluge svima. ”rekao je. Predsjednik Seçer rekao je da planiraju postaviti temelje projekta Metro, koji je od velikog značaja za Mersin, do 29. oktobra.

Prva stanica bila je Aydıncık.

Druge regionalne posjete predsjednika Seçera, koji nastavlja da dolazi zajedno sa građanima i održava kontakt sa javnošću, započele su sa okrugom Aydıncık. Predsjednik Seçer, koji je posjetio Predsjedništvo okruga CHP Aydıncık i susreo se sa članovima stranke, pozdravio je građane koji sjede u kafiću, a zatim je posjetio trgovce. Predsjednik Seçer, koji je također posjetio guvernera okruga Aydıncık Muhammeta Kılıçaslana kako bi poželio uspjeh u svom novom zadatku, prešao je u Bozyazı. Predsjednika Seçera pratili su predsjedavajući CHP Aydıncık okruga Abdullah Servili, predsjednik CHP okruga Bozyazı Baykal Arıdeniz, predsjednik okruga CHP Anamur Durmuş Deniz, birokrati gradske opštine, članovi vijeća, načelnici i građani.

Seçer je u Gözcu dočekan bubnjevima i trubama

Seçer, koji je prvi put svratio u Gözce Mahallesi u okrugu Bozyazı i dočekan je s bubnjevima, zurnama i cvijećem, susreo se s građanima u kafiću. sohbet i saslušao njihove brige. Gradonačelnik Seçer uputio je video poziv učenicima i nastavnicima iz okruga Çamlıyayla i zahvalio im se na kompletu dopisnica koji su im dostavili u okviru projekta „Moja prva torba“ gradske opštine Mersin. Predsjednik Seçer je također poželio uspjeh mališanima u novoj akademskoj godini. Nakon toga, gradonačelnik Seçer je otišao u susjedstvo Tekeli i Tekman, pozdravio građane i pozdravio ih. sohbet jesam.

Seçer se stisnuo sa ženama

Seçer je nastavio svoj program posjetom Predsjedništvu okruga CHP Bozyazı, došao zajedno sa članovima stranke i rekao, sohbet Slušao je probleme na licu mjesta. Također sa ženama koje kuhaju spin sohbet Seçer, koji se cijedio s njima. Nakon toga, Seçer je također posjetio trgovce, obišao radnje jednu po jednu i poželio trgovcima 'puno sreće'. Posljednja stanica predsjednika Seçera u okrugu Bozyazı bila je Çopurlu Mahallesi. Seçer, koji je održao javni sastanak u okrugu Çopurlu, govorio je o uslugama gradske opštine i saslušao zahtjeve građana.

"Zadatak Metropolitana je da kontroliše požare u naseljima"

Govoreći o požarnoj katastrofi u regionu tokom posjete Aydıncıku, gradonačelnik Seçer je podsjetio da je u okrugu tokom požara nastala materijalna šteta i da su životinje stradale. Naglašavajući da im je jedina utjeha u dotičnoj katastrofi bila to što nije bilo ljudskih života, Seçer je izjavio da su bili u regiji od trenutka izbijanja požara, te rekao:

“Kao gradska općina Mersin, došli smo u požarnu zonu kako bismo ispunili dužnost koja nam je zakonom nametnuta i dali svoj doprinos u organizaciji šuma, što zapravo nije naša dužnost, ali možemo pomoći u slučaju potrebe. Zadatak Vatrogasne jedinice gradske opštine Mersin je da kontroliše požare u naseljima i da tamo interveniše. Zadatak Uprave šumarstva je gašenje požara u šumi. Ako je moguće, općine mogu pomoći Upravi za šume; može osigurati pojačanje vozila, ljudsko pojačanje, vodenu podršku gorivom. Ili je, naprotiv, izbio veliki požar u jednom naselju, vatrogasna jedinica ima poteškoća u kontroliranju ovog požara. Uprava za šumarstvo mora podržati općinu kako se požar ne bi proširio na šumu, posebno u pograničnim područjima šuma. Zašto sam naveo ovaj detalj? U periodu kada su se dogodile ove katastrofe, o tome se mnogo govorilo u Turskoj. O ovom pitanju se raspravljalo do najviših organa, do Predsjedništva, do Ministarstva, do načelnika općina. U svjetlu ovih informacija, vi ste kao Aydıncıklı svjedočili događajima koji su se ovdje dogodili tokom požara i vidjeli ste koja je institucija učinila, nije, ili je učinila malo, a učinila je više. Nema smisla hvaliti vlastitu instituciju u tom pogledu. Ako je moja ustanova već izvršila svoju dužnost, 'sunce nije prekriveno blatom'. Hvalite svoju ustanovu koliko god želite, ako dođe do katastrofe, to ne možete nadoknaditi lijepim riječima. To ostavljam našim ljudima. ”

Seçer je podsjetio da su sve jedinice gradske općine mobilizirane od trenutka izbijanja požara, „i ja sam došao. Do kraja požara na 24 sata izvršili smo svoju dužnost da kontroliramo požar, da doprinesemo borbi protiv požara u naseljima i šumama, zajedno sa svojim kolegama sa najvišeg nivoa, koji su odgovorni za koordinaciju ovdje, zajedno sa našim građanima.

„Pratite nas i dalje“

Gradonačelnik Seçer je rekao i da su od dana dolaska u administraciju daleko napredovali u pogledu opštinskih usluga i predložio građanima da prate sjednice Vijeća gradske opštine. Seçer je rekao, „Očekuju nas mnogo bolji dani. Mi smo u službi naših građana u svom poslu, u svom projektu. Kao što sam rekao, od dana kada smo počeli do danas, naša opština je ušla u ogroman poredak. Uslijediće mnogo bolji projekti, od drumskih usluga do infrastrukturnih usluga, socijalne politike i poljoprivrednih usluga. Gledajte nas i dalje ", rekao je.

U svom govoru u okrugu Tekeli, gradonačelnik Seçer je dao informacije o distribuciji sitne stoke koja će se vršiti u Anamur u okviru projekta „Podržimo naše selo“. Govoreći o važnosti pretvaranja ženskog rada u ekonomsku vrijednost, Seçer je rekla, „Ovako razvijamo Mersin. Svačija ruka će držati posao, hljeb. Na ovaj način sprečavamo terorizam. Uzimanje oružja i borba s ljudima nije borba; svi će raditi, proizvoditi, njihova djeca će se obrazovati. Neće biti borbi, podjela, raspada, nasilja, mržnje. Voljet ćemo se ”, rekao je.

"Shvaćanje naše općine je pružanje jednakih usluga svima"

Rekavši da imaju razumijevanja za pružanje jednakih usluga svima u administraciji, Seçer je rekao: "Razumijevanje naše općine je da učinimo da ljudi žive zajedno u bratstvu, od Kaledrana do Tarsusa, Yenice, od Çamlıyayle do Muta, i da im pružimo jednake usluge. usluga svima. Učinimo svima put. Učinimo svima mrežu pitke vode. Naši načelnici su ovdje. Imamo odjel za socijalne usluge. U međuvremenu, pomoć je na svakom polju za potrebite. Postoji pomoć u hrani, topli obrok, kućna njega, kućno zdravlje; Ove godine smo ih lansirali u Anamur i Bozyazı. Ne mogu mi reći; „Gradonačelniče, vaši birokrati diskriminiraju zbog glasova naših sela na prethodnim izborima. Ne pomaže i ne služi građanima koji ne glasaju za vas '. Čim ovo kažu, mislim da nam nešto nedostaje, ali mislim da to neće reći. Svaki naš oficir, naš birokrat, počinje od mene sa vrha; Moramo služiti svom narodu bez diskriminacije ", rekao je.

Navodeći da je gradska općina Mersin jedna od općina koje intenzivno rade, Seçer je rekao: „Pod uvjetima kao što je širina područja pružanja usluge, gradska općina Mersin svoje usluge pruža na svjestan, sistematičan i efikasan način u svim svojim okruzima, naime provincija. Postoji izgradnja puteva, postoji izgradnja puteva. Postoji kvalitetan put, postoji put druge klase. Postoji kvalitetna infrastruktura, postoji infrastruktura drugog reda. Postoji most koji će se graditi za 50 miliona, raspisan je tender za isti most za 70 miliona lira. Drugim riječima, napravit ću kvalitetnu cestu i po najpovoljnijoj cijeni ", rekao je.

“Opština Mersin je općina u usponu u Turskoj”

Rekavši da pružaju dobre usluge sa korektnim i odgovarajućim projektima, Seçer je rekao, “Opština je postala zaista upravljiva opština. U Turskoj postoji 30 gradskih opština. Svi prate ove općine. Vlasti takođe znaju šta se ovdje dešava. Kako se radi u općini? Na koji način opština koristi dolazeći resurs? Koji su radovi i tenderi? Koja je cijena tendera? Kakav je kvalitet izgrađene ceste? Ljudi sve znaju. Općina Mersin je općina u usponu u Turskoj. "Ovo nije moja samoreklama", rekao je.

“Opštinski pristup je za nas rješavanje problema ljudi”

Naglašavajući da se općina ne odnosi samo na konkretne stvari, gradonačelnik Seçer je izjavio da će oni nastaviti sa pružanjem društvenih usluga općinama i rekao: „Općina nije samo konkretna, općinski stav nije samo raditi sa pristalicama, već biti lijek za probleme ljudi. Biti sa bolesnima, siromašnima, siromašnima, djecom, ljudima kojima je potrebno obrazovanje, svima. Ovo je u našim očima opštinalizam. S našeg gledišta, općina kontaktira javnost i bavi se problemima ljudi. Nadajmo se da ćemo raditi mnogo korisnije. Učinit ćemo mnogo bolje stvari. Mersinci su nam dali dozvolu i podržali nas. Oni su rekli; „Neka ti i tvoje osoblje upravljate ovom opštinom 5 godina, brate. Vi ste načelnik, upravljajte ovom općinom zajedno sa svojim kadrovima. I dalje ćemo pružati najbolje usluge koristeći svoju inteligenciju, energiju, vjeru, ljubav prema domovini i ljudsku ljubav, kao i do sada. ”

"Planiramo postaviti temelje u Metrou do 29. oktobra"

Predsjednik Seçer dao je važne ocjene na kraju dana u zajedničkom prenosu Kanala 33, Sun RTV, İçel TV i Koza TV. Izrazivši da javni prijevoz vide kao društvenu uslugu, Seçer je rekao da je projekt Metro također važan u tom pogledu. Predsjednik Seçer rekao je o projektu Metro sljedeće:

“Raspisali smo tender. Ovo smo takođe obznanili. Trenutno ćemo izdati obveznicu od približno 1 milijarde lira. To ćemo učiniti prodajom obveznica. Temelje planiramo postaviti do 29. oktobra. Naravno, ovaj postupak ne treba produžavati. Gradilište će biti isporučeno, obezbijeđeno prvo finansiranje, kompanija će uspostaviti svoje gradilište i donijeti potrebnu opremu. Mislim da ćemo udariti i u prvu krampu. ”

Dajući ocjene o centralnoj vladi, predsjednik Seçer je rekao, “Pogledajte, projekt aerodroma još uvijek nije završen. Građani bi ovo trebali preispitati. Drugim riječima, članovi saveza, koji su prekinuli apokalipsu u Skupštini jer je ulica Metropolitana kasnila mjesec dana, trebali bi uzeti mikrofon o aerodromu i reći mi nešto u Skupštini. Priključni put Antalya traje godinama, još nije završen. Projekat Tarsus Kazanlı Beach Line Projekat će raditi 1 hiljada ljudi, mi ćemo obezbijediti hranu, ulažemo, izgradiće se turistički objekti ... Zmija se pretvorila u svoju priču. Članovi Narodnog saveza trebali bi uzeti mikrofon na gradskom vijeću Mersin i reći mi nešto o ovom pitanju ", rekao je.

Armin

sohbet

    Budite prvi koji će komentirati

    Komentari