Izgradnja prvog naučnog centra i planetarijuma na Crnom moru nastavlja se punom parom

Izgradnja prvog naučnog centra i planetarijuma na Crnom moru nastavlja se punom parom
Izgradnja prvog naučnog centra i planetarijuma na Crnom moru nastavlja se punom parom

Završeno je 33 posto izgradnje "Naučnog centra i planetarija", koje će gradska općina donijeti u Samsun i koje će biti prve u Crnom moru. Navodeći da su implementirali projekte koji će Samsuna odvesti u budućnost na svakom polju, predsjednik Demir je rekao: "Postavićemo primjer u nauci i tehnologiji sa centrom koji će biti uspostavljen."

Izgradnja prvog naučnog centra i planetarijuma na Crnom moru, koja je implementirana protokolom potpisanim između metropolitanske općine i Vijeća za naučna i tehnološka istraživanja Turske (TUBITAK), na lokaciji autoputa Samsun-Ordu Gelemen, nastavlja se punom brzinom. U okviru radova sa fizičkim napretkom od 33 posto, završena je konstrukcija čelične konstrukcije i proizvodnja krovnih oluka.

Prvi i jedini naučni centar Crnog mora

Navodeći da će svi od 7 do 70 godina biti zainteresirani za "Naučni centar i planetarijum", koji će biti prvi na Crnom moru, načelnik općine Samsun Mustafa Demir rekao je: "Ovaj naučni centar otvorit će drugačiji horizont i stvoriti osnovu za našu omladinu, djecu i sve koji žive u Samsunu. Izgradnja brzo napreduje. 33 posto završeno. Naš naučni centar i planetarijum bit će najnoviji sistem i najbolji u Turskoj. Saradnja sa TÜBİTAK -om je veoma važna. TÜBİTAK je institucija koja daje povjerenje i stekla je priznanje svojim naučnim studijama. Nadam se da će ovaj naučni centar otvoriti dobar horizont u Samsunu u istom smjeru i ne sumnjam da će doprinijeti našoj budućnosti. ”

Samsun se seli u budućnost na svakom polju

Navodeći da su implementirali projekte koji će Samsun odvesti u budućnost na svakom polju, predsjednik Demir je rekao: „Sada naša zemlja neće koristiti tehnologiju, već će proizvoditi i dizajnirati tehnologiju, i to će učiniti ne samo s poznatim tehnologijama, već i sa inovativne, odnosno naučno zasnovane tehnologije. Naše najvažnije bogatstvo su naši ljudi. Naučni centri su važni za povećanje svojih kompetencija u tom pogledu i za njihovo osposobljavanje zasnovano na nauci i tehnologiji. U tu svrhu ovaj projekat će naš grad odvesti u budućnost u naučnom smislu. Samsun će dati primjer sa centrom koji će se uspostaviti u nauci i tehnologiji, kao i u svakom području. Kad završi, donijet ćemo vrlo lijepo djelo u naš grad, koji će se nalaziti na glavnoj magistralnoj cesti Crnog mora. Bit će svaka prilika da naši mladi ljudi upoznaju sebe, ostvare svoje snove, dizajniraju i proizvode. Svi od 7 do 70 godina će biti zainteresovani. ”

Armin

sohbet

    Budite prvi koji će komentirati

    Komentari