Nacionalna ženska odbojkaška reprezentacija zauzela je treće mjesto u Evropi

ženska odbojkaška reprezentacija zauzela je treće mjesto u Evropi

Naša nacionalna ženska odbojkaška reprezentacija suočila se sa Holandijom u utakmici za treće mjesto Evropskog prvenstva u odbojci 2021. godine. Sultani mreže nisu postavili protivnika u meču koji su igrali protiv Holandije i osvojili bronzanu medalju pobijedivši u utakmici rezultatom 3-0.

Reprezentacija je dobro počela na meču održanom u Beogradu, glavnom gradu Srbije, i pokazala je vrhunsku igru ​​tokom celog seta. Tim sa polumjesecom koji je postigao pogodak sa Tuğbom, Ebrarom, Edom, Handeom i Zehrom uzeo je set 25-20 i poveo 1-0.

U drugom setu, koji je počeo međusobnim poenima, Holandija je dominirala rezultatom 6-4. "Sultans of the Net", koji su dali svoju težinu igri, poveli su sa 5-0 serijom 9-6. U nastavku efektne igre reprezentacija je dobila set 25-19, čime je rezultat porastao na 2-0.

Holandija je dobro počela treći set. Reprezentacija, koja je dugo zaostajala, uhvatila je protivnika na 20-20. Zvezde polumjeseca, koje su bolje odigrale zadnji dio, dobile su set 25-23, a meč 3-0. Ovim rezultatom nacionalni su osvojili bronzanu medalju kao treći u Evropi.

Hande Baladin i Ebrar Karakurt postigle su po 13, Zehra Güneş 9, Eda Erdem Dündar 8, Tuğba Şenoğlu po 5, Cansu Özbay i Meliha İsmailoğlu po 3, a Meryem Boz po 2 boda.

'Turske žene su vrlo jake i mogu postići sve'

Na kraju utakmice, glavni trener Giovanni Guidetti i igrači su dali izjave. Guidetti je rekao: „Veoma sam srećan. Hvala vam puno u ime svih, ovo je bilo jako dugo ljeto. Osvojili smo 2 medalje i završili 5. na Olimpijskim igrama, mislim da nije loše. Veoma smo blizu toga da postanemo jedan od tri najbolja tima na svijetu. Reprezentacija Turske igra do kraja svakog turnira. Ponosni smo na to. Naš tim treba da bude primjer i uzor svim mladim djevojkama i ženama u Turskoj. Naš tim je pokazao da su Turkinje veoma jake i da mogu postići sve.”

Zehra Güneş, jedna od glumica, rekla je: „Zajedno smo od maja, imali smo veoma težak proces. Zadnji turnir završili smo s medaljom. Hvala svima koji su dali svoju podršku. Svuda smo se osjećali kao kod kuće ”, rekao je.

“Odigrali smo pune turnire,” rekla je Eda Erdem, dodajući, “Mislim da smo se dobro oporavili nakon jučerašnjeg poraza, mislili smo da bi bilo vrijedno da završimo s medaljom. Danas smo bili voljnija strana. To je poklon našem narodu. Turci, drago mi je što vas imamo. Nevjerovatno ste nas podržavali. Hvala vam puno. Vidimo se u ljeto 2022. godine, čuvajte se.

'Oni koji nas žele klevetati mogu upisati u svoje dnevnike plačući'

S druge strane, Ebrar Karakurt je na svom nalogu na društvenim mrežama podijelio: "Oni koji nas žele klevetati mogu pisati u svoje dnevnike plačući da smo 3. mjesto u Evropi."