Regioni sa poplavama spremni za obuku licem u lice

Regioni pogođeni poplavama spremni su za edukaciju licem u lice
Regioni pogođeni poplavama spremni su za edukaciju licem u lice

Ministar nacionalnog obrazovanja Mahmut Özer, koji je vršio istrage u područjima pogođenim poplavama u Kastamonuu i Sinopu, dao je izjavu o školama. Ministar Özer je rekao: „Do sada smo završili sve pripreme za početak obrazovanja 6. septembra u Kastamonuu, Sinopu ​​i Bartınu. U pripremi za novu akademsku godinu svih naših studenata u ovoj regiji, mi ćemo kao Ministarstvo dostaviti sav dopisnički materijal. U isto vrijeme, dijelit ćemo tablete svim našim učenicima pogođenim poplavama. ” on je rekao.

U izjavi novinarima, ministar nacionalnog obrazovanja Mahmut Özer istaknuo je da je država na terenu da sanira rane od dana poplave, te rekao: „Svi ministri su koordinirano vodili proces. Mi smo, kao Ministarstvo nacionalnog obrazovanja, upravljali procesom sa našim zamjenicima ministra, svim našim generalnim direktorima i pokrajinskim direktorima u vezi s brzim početkom obrazovanja u našim obrazovnim ustanovama, ne samo u Kastamonuu već i u Sinopu ​​i Bartınu, od početka poplava. " rekao je.

Objašnjavajući da će obrazovanje započeti u regiji, Özer je rekao: „Do sada smo završili sve naše pripreme za početak obrazovanja 6. septembra u Kastamonuu, Sinopu ​​i Bartınu. U slučaju promjene školske zgrade, naše smo učenike uključili u opsežno obrazovanje. Odvest ćemo naše učenike u njihovu besplatnu školu. Oni će svoje tople obroke pojesti u podne, a mi ćemo ih uveče dostaviti njihovim kućama. U pripremi za novu akademsku godinu svih naših studenata u ovoj regiji, mi ćemo kao Ministarstvo dostaviti sav dopisnički materijal. U isto vrijeme, dijelit ćemo tablete svim našim učenicima pogođenim poplavama. ” on je rekao.

Izražavajući da stručnjaci ministarstva rade u regiji, Özer je nastavio ovako:

„Svi naši stručnjaci i stručnjaci za psihosocijalnu podršku koji rade u Generalnoj direkciji za specijalno obrazovanje i usmjeravanje stupaju u kontakt sa našim roditeljima na terenu i sastaju se sa našim učenicima. S jedne strane, oni upravljaju procesom u koordinaciji s AFAD -om i Ministarstvom unutarnjih poslova kako bi zaliječili rane od fizičkih oštećenja, s druge strane, kako bi pokrili psihosocijalne štete. Otvorili smo sve naše hostele za naše roditelje koji imaju problema sa svojim domovima. Borave u našim hostelima besplatno, a obroke mogu jesti u isto vrijeme. Naše Ministarstvo je završilo sve procese vezane za popravak ili rušenje postojećih škola. Napravili smo potrebne planove i prenijeli sva sredstva na Kastamonu, Sinop i Bartın. ”

Ističući da nema problema s pripremama za novi proces obrazovanja i obuke, Özer je rekao: „Svi naši prijatelji su u procesu. Nadajmo se da će planirani proces funkcionirati do 6. septembra i da ćemo početi ugoštavati naše učenike u našim školama bez ikakvih dodatnih trauma. Ovdje ćemo napraviti drugačiji plan za naše studente. Prvih sedmica imat ćemo dodatne mjere za našu djecu koja ne mogu preživjeti traumu. Naši prijatelji nastavljaju pripreme. ” upotrijebio je svoje riječi.

Zahvalivši nastavnicima koji su učestvovali u procesu, Özer je rekao: „Ne samo u Kastamonuu, Bartınu ili Sinopu, već i u Antalyi i Muğli tokom požara, oni su izašli na teren zanemarujući situaciju svojih porodica i nesebično ispunili zadatak koji im je dat u saradnji sa našim gubernijama. Ponosan sam na sve njih. Želeo bih da se zahvalim svim našim nastavnicima koji su učestvovali u poplavama i požarima. ” rekao je.

Ministar Özer se također zahvalio ministru unutrašnjih poslova Süleymanu Soyluu i birokratima koji koordiniraju proces od početka.

Armin

sohbet

    Budite prvi koji će komentirati

    Komentari