Ministar nacionalnog obrazovanja Özer najavio je novu mapu puta za obrazovanje licem u lice

Ministar nacionalnog obrazovanja Özer najavio je novu mapu puta za obrazovanje licem u lice
Ministar nacionalnog obrazovanja Özer najavio je novu mapu puta za obrazovanje licem u lice

Nakon najave mape puta za obrazovanje licem u lice, ministar nacionalnog obrazovanja Mahmut Özer održao je sastanak sa šefovima jedinica i 81 pokrajinskim nacionalnim direktorom za obrazovanje. Na sastanku je razgovarano o tekućim pripremama za zdrav i siguran početak nove akademske godine.

Ministar nacionalnog obrazovanja Mahmut Özer sastao se s direktorima Ministarstva nakon što je odluka o obrazovanju licem u lice objavljena javnosti. Sastanku su prisustvovali zamjenici ministara Petek Aşkar, Ahmet Emre Bilgili i Sadri Şensoy, šefovi relevantnih jedinica i 81 pokrajinski nacionalni direktor obrazovanja.

Ministar Özer podsjetio je da će cjelodnevno obrazovanje licem u lice početi 6. rujna, a obuka integracije će se održati od 1. do 3. rujna za predškolce i osnovce, te je dobio informacije o najnovijim studijama u svim provincije jednu po jednu.

Poštuju se uslovi „Svjedodžbe o čistoći moje škole“; Özer je izjavio da će se, ako postoji učionica, kantina, kafeterija, sve vrste zatvorenih prostorija u hostelu svakodnevno dezinfikovati i osigurati higijena.

„Nikada nećemo napraviti kompromis u pogledu pravila maskiranja, udaljenosti i higijene kako se obrazovanje licem u lice u školama ne bi ponovo poremetilo. Naši učenici, nastavnici i drugi obrazovni radnici; Doći će u školu sa maskama.

Ako je našim učenicima i osoblju potrebna maska ​​u školi, naše školske uprave osigurat će besplatne maske. Školske uprave će ograničiti ulaz i izlaz drugih ljudi osim osoblja ustanove i učenika.

Özer je naveo da je aktiviran i novoosnovani elektronski sistem praćenja u okviru Ministarstva, te se na ovaj način trenutno prate svi procesi na pokrajinskom, okružnom, institucionalnom i školskom nivou.

Osim priprema za higijenske uvjete, do izražaja su došle posljednje pripreme u pokrajinama koje su nedavno doživjele požare i poplave.

Napominjući da se popravci škola brzo nastavljaju, ministar Özer je naložio pokrajinskim administratorima da završe pripreme do datuma otvaranja škola.

Sajam železničke industrije Armin sohbet

Budite prvi koji će komentirati

Komentari