Ministar Özer najavio je detalje o obrazovnim pripremama licem u lice u školama

Ministar Ozer objasnio je detalje priprema za obrazovanje licem u lice u školama
Ministar Ozer objasnio je detalje priprema za obrazovanje licem u lice u školama
Pretplatite se  


Ministar nacionalnog obrazovanja Mahmut Özer najavio je detalje u vezi sa uvođenjem obrazovanja licem u lice na svim nivoima u akademskoj godini 2021-2022. Navodeći da će akademska godina 2021.-2022. Započeti obrazovanjem licem u lice, 6 dana u sedmici, u svim razredima i na svim razredima, u ponedjeljak, 5. septembra, ministar Özer je rekao: „Kao država Republika Turska i Ministarstvu nacionalnog obrazovanja, naš prvi prioritet je zaštititi škole poduzimanjem svih zdravstvenih mjera. Preduzeli smo sve mjere opreza u vezi s tim. Pratit ćemo ove mjere. Našim roditeljima bi trebalo biti ugodno ", rekao je.

Ministar nacionalnog obrazovanja Mahmut Özer podijelio je detalje u vezi s pokretanjem obrazovanja licem u lice na svim nivoima u akademskoj godini 2021-2022.

Podsjetivši da je epidemijski proces Kovid-1,5 izazvao probleme u cijelom svijetu u posljednjih 19 godina, Özer je objasnio da su kao Ministarstvo nacionalnog obrazovanja s vremena na vrijeme pokušavali biti sa studentima putem obrazovanja na daljinu, posebno s EBA-om digitalna platforma i TRT EBA kanali, tako što će škole s vremena na vrijeme biti otvorene.

Özer je rekao: "Akademsku godinu 2021-2022 započinjemo obukom licem u lice 6 dana u sedmici poduzimanjem potrebnih mjera opreza u ponedjeljak, 5. septembra u svim razredima i na svim razredima." On je naveo da će od 1. do 3. septembra organizovati sedmicu prilagođavanja za učenike predškolskih i osnovnih škola 1. razreda.

Özer je rekao: „Naši učenici će dolaziti u škole u određeno vrijeme, navikavat će se na školu i razvijat će svoj dijalog sa svojim nastavnicima. Nadajmo se da ćemo bez problema otvoriti naše škole, ispunivši očekivanja svih naših roditelja, svih naših nastavnika, svih učenika. koristio izraze.

Navodeći da su škole zajedno s Ministarstvom zdravlja utvrdile sve mjere koje će se poduzeti protiv epidemije Kovid-19, Özer je rekao: „Sve detalje, poput higijenskih mjera u službama i školama, upotrebe maski, ventilacije, prijavili smo svim guvernerima, svim našim pokrajinama i svim našim okruzima, radeći s Ministarstvom zdravlja. ” rekao je.

Nastavnici će imati seminare o mjerama Kovid-19

Ministar Özer podsjetio je da će se nove akademske godine u periodu strukovnog rada nastavnici održavati od 31. avgusta do 3. septembra, te naveo da su unijeli neke izmjene u ovogodišnji program. Navodeći da su ove godine promijenili sadržaj sedmice seminara, Özer je rekao: „Ove smo godine za naše nastavnike pripremili vrlo opsežne seminare za obuku, u potpunosti u skladu s preporukama Ministarstva zdravlja u pogledu mjera koje treba poduzeti u školama za vrijeme izbijanja Kovid-19, zaštita naših učenika i nastavnika i pažljivo izvođenje procesa. Budući da će predškolski i prvi razredi krenuti u školu od 1. do 3. septembra, 31. avgusta ćemo organizovati seminare za naše nastavnike na ovom nivou, dok će profesionalni radni vijek naših nastavnika na svim ostalim nivoima, koji počinje 6. septembra, održat će se od 1. do 3. septembra. ” on je rekao.

"Moramo zaštititi naše učenike kako bismo mogli nastaviti obrazovanje"

Podsjećajući da će se s početkom obrazovnog perioda licem u lice učitelji i školsko osoblje, koji su dužni sastati se s učenicima u okviru mjera Kovid-19, tražiti da se pregledaju PCR testom dva puta sedmično nisu cijepljeni, rekao je Özer na pitanje hoće li biti takve prijave za studente.

“U javnosti postoje dezinformacije o ovom pitanju. Prije svega, željeli bismo jasno reći da ne postoji obaveza vakcinacije i PCR testiranja za naše studente. Kao što je navedeno u vodiču, ne samo naši učitelji, već i svi naši zaposlenici koji su uključeni u obrazovno okruženje, od vozača autobusa do pomoćnog osoblja u šatlovima, administrativnog osoblja u školama, zaposlenika kantine i kafeterije , bit će vakcinisani ako žele biti vakcinisani. Vakcina nije obavezna, proces je dobrovoljan. Naši nastavnici i školsko osoblje, koji su obavezni da se sastaju sa našim učenicima, moraju obaviti PCR testove dva puta sedmično ako se neće vakcinisati. ”

Svjetski podaci pokazuju da je stopa prijenosa sa djece na odrasle osobe mnogo niža od stope prijenosa sa odraslih na djecu. Stoga moramo zaštititi naše učenike kako bismo mogli nastaviti obrazovanje. Moramo poduzeti sve mjere opreza kako bismo osigurali da naši učenici nastave školovanje na zdrav način. ”

Status PCR testa nevakcinisanih nastavnika i osoblja seoskih škola

Podsjećajući na izjavu ministra zdravlja Fahrettina Koce da će se obavezni PCR testovi potrebni u okviru edukacije licem u lice besplatno provoditi u državnim bolnicama, rekao je Özer, "Naš rad s Ministarstvom zdravlja u vezi s PCR testovima nastavnika i nastavnika koji nisu vakcinisani i koji rade na mjestima kao što su naše seoske škole gdje je transport otežan. Radimo s timovima Ministarstva zdravlja kako bismo osigurali da naši nevakcinisani nastavnici i zaposlenici (seoske škole) imaju PCR testove. ” dao informacije.

Pratit će se status Kovid-19 svih škola

Napominjući da je Ministarstvo razvilo elektronički sistem praćenja, gdje se mogu pratiti procesi slučajeva i kontakata kako bi se osiguralo zdravo obrazovno-nastavno okruženje za vrijeme izbijanja Kovid-19, Özer je rekao:

„Roditelji, odmorite se. Naš elektronički sistem praćenja spreman je za mjere Kovid-19 koje smo iznijeli na školskoj osnovi. Naše škole mogu same koristiti ove podatke, a naše okružne nacionalne uprave za obrazovanje moći će pratiti sve škole u okrugu putem ovog sistema. Pokrajinske uprave za nacionalno obrazovanje moći će kontrolirati procese u svojim okruzima, kao i relevantna opća direkcija kao Ministarstvo, procese u svim školama koje su im povezane. Uz višestruku kontrolu, poduzeli smo sve mjere za zdrav rad sistema. ”

Ministar Özer izjavio je da će roditeljima na početku škole biti dostavljen obrazac za informacije kako bi mogli razmjenjivati ​​informacije u slučaju moguće bolesti i rekao: "Moramo jasno staviti do znanja da ovdje nema obveza, postoje razmišljanja o javnosti s vremena na vrijeme o ovom pitanju. U svakom slučaju, to nije tekst u obliku obveze informiranja škole, ovaj je tekst samo tekst da su škole obaviještene o procesima Kovid-19. ” dao svoju ocjenu.

“Podmirićemo sve potrebe naših nastavnika”

Pozivajući se na mjere opreza u vezi s upotrebom medicinskih maski u školama, Özer je izjavio da će svi nastavnici, osoblje i učenici dolaziti u škole sa maskama u novom obrazovnom periodu. Izražavajući da će, ako učenicima, nastavnicima i osoblju ponovo zatrebaju maske tokom boravka u školama, biti obezbijeđena besplatna podrška za maske, rekao je Özer:

“Trenutno smo poslali sve vrste sredstava koja se odnose na nabavku maski u sve naše škole u 81 provinciji. Naše škole su uložile sve vrste ulaganja i zaliha vezanih za maske, dezinfekciona sredstva i higijenske uslove. Posebno bih želio naglasiti da se sve maske i dezinficijensi koji se koriste u našim školama proizvode u našim školama i ustanovama za stručno tehničko obrazovanje, kao i u javnim obrazovnim centrima i specijalnim stručnim školama. Restrukturirali smo svoje maske i dezinficijense u 81 pokrajini kako bismo zadovoljili vlastite potrebe, a ne izvana. Tokom ovog procesa neće biti problema s maskama i drugim potrebama u našim školama. S druge strane, nastavnicima ćemo svaki mjesec besplatno davati higijenski pribor koji se sastoji od maske i dezinficijensa. Ispunićemo sve potrebe naših nastavnika u ovoj oblasti. ”

Ističući da obrazovanje treba normalizirati radi normalizacije života, Özer je rekao da za sada nije moguće poništiti broj slučajeva Kovid-19:

“Kao državi Republici Turskoj i Ministarstvu nacionalnog obrazovanja, naš prvi prioritet je držati škole otvorenim poduzimanjem svih zdravstvenih mjera. Preduzeli smo sve mjere opreza u vezi s tim. Pratit ćemo ove mjere. Neka naši roditelji počivaju u miru. Uostalom, ovo je pitanje s više aktera. To nije samo pitanje vezano za našu nastavničku zajednicu, već i pitanje koje se tiče naših roditelja, zaposlenih, vozača autobusa, kantine i osoblja kafeterije. Nema oklijevanja po ovom pitanju: Svi naši roditelji žele da naša djeca uđu u školu poduzimajući sve zdravstvene mjere. Tada ćemo uvijek sarađivati. Moj zahtjev je da se svi naši roditelji, nastavnici i zaposlenici strogo pridržavaju svih pravila navedenih u Smjernicama za mjere opreza koje se trebaju poduzeti u školama u epidemiji Kovid-19, koje smo pripremili zajedno s Ministarstvom zdravlja. Ako slijedimo ova pravila, možemo vrlo lako upravljati tim procesima. Možda postoje poteškoće, ali mi smo u mogućnosti riješiti ih sve u toku. ”

Poziv za cijepljenje za roditelje, nastavnike i prosvjetne radnike

Izrazivši da se rezultati PCR testova roditelja neće provjeravati, Özer je rekao: "Naravno, molimo roditelje da se vakcinišu." rekao je. Ističući da neće biti apsolutno nikakvog praćenja ili praćenja vezano za roditelje, ministar Özer je pozvao sve roditelje, nastavnike i prosvjetno osoblje na cijepljenje.

"Škole će uvesti ograničenja za posjetioce"

Naglašavajući da žele držati škole što je moguće izoliranijima, Özer je rekao: “Želimo kontrolirati ulaz i izlaz iz škole izvana. Zbog toga će naše školske uprave, pokrajinske i okružne nacionalne direkcije za obrazovanje nametnuti ograničenje posjeta školama. ” on je rekao.

"Obrazovanje naše djece budućnost je naše zemlje"

Özer je izjavio da će svaki građanin koji uđe u školu, čak i ako je roditelj, biti provjeren za HES kod:

“Kad u HES kodu nema negativnosti, oni će definitivno ući u školsko okruženje noseći maske. Svi ćemo se ponašati osjetljivo. Zato što je obrazovanje naše djece budućnost naše zemlje. Ne smije se više prekidati. To bih posebno istakao. Sve dok poduzimamo mjere opreza, imamo priliku nastaviti obrazovanje i obuku licem u lice. Želeo bih da pozovem sve naše roditelje, nastavnike, osoblje i osoblje kantine. Prije svega, slijedimo naša pravila za njihovo zdravlje, a zatim nastavimo naše učenike i obrazovanje licem u lice. Poduzmimo sve vrste zdravstvenih mjera. "

Sajam železničke industrije Armin sohbet

Budite prvi koji će komentirati

Komentari