Pobjeda Rusije i Slovenije na Evropskom prvenstvu u odbojci na pijesku do 20 godina

u Rusija i Slovenija osvajaju evropsko prvenstvo u odbojci na pijesku

Na evropskom prvenstvu u odbojci na pijesku do 20 godina, koje je domaćin bila gradska opština Izmir, Rusija je postigla sretan kraj kod žena, a Slovenija kod muškaraca.

Na Evropskom prvenstvu u odbojci na pijesku do 20 godina, koje je ugostila metropolitanska opština Izmir, a organizirali Turski odbojkaški savez, Pokrajinska direkcija za omladinu i sport Izmira, SWS Sports i Beach-it uz sponzorstvo Axe Sigorte, Rusija kod žena i Slovenija kod muškaraca postali prvaci.

U organizaciji koja je nastavljena četiri dana u Centru za odbojku na pijesku İnciraltı, ruski dvojac Bocharova / Gubina postao je evropski prvak, pobijedivši španski dvojac Moreno-Vergara rezultatom 2-0 u ženskom finalnom meču. Holanđanka Piersma-Bisgaard osvojila je treće mjesto pobijedivši dansku ekipu Poiesz-Windeleff sa 2: 0.

U finalnoj utakmici za muškarce, slovenački dvojac Mozić-Bracko pobijedio je norveški dvojac Mol-Sunde sa 2: 0 da bi stigao do kupa. Italija, koju čine dvojac Hanni-Fusco, pobijedila je Mikulassa Koch-Szaba iz Mađarske sa 2-1 i osvojila treće mjesto.

Sportisti su nagrade i medalje primili od zamjenika predsjedavajućeg TVF-a Alpera Sedata Aslandaşa, zamjenika generalnog sekretara općine İzmir Ertuğrul Tugay, šefa Odjela za mlade i sport općine İzmir Hakan Orhunbilgea, predsjednika Kluba mladih i sportskog kluba općine İzmir Ersan Odaman, tehničkog višeg menadžera CEV-a Felipea Pascua, TVF Izmir, provincijski predstavnik Hakan Gürsu i izvršni direktor organizacije Beach It Gürsel Yeşiltaş.