Nacionalni strelac Mete Gazoz osvojio zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju 2020

Nacionalni streličar Mete Gazoz osvojio je zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju

Takmičeći se u pojedinačnom ogranku klasičnog luka na Olimpijskim igrama u Tokiju 2020., Mete Gazoz se u finalu susreo sa Italijanom Maurom Nespolijem. Naš 22-godišnji nacionalni atletičar osvojio je zlatnu medalju savladavši protivnika sa 6-4.

Mete, koji je izgubio prvi set, nije slomio moral. Drugi set je prošao ravnomerno. U 3. setu, kada je italijanski sportista u svom posljednjem hicu pogodio 9, naš atletičar je doveo ravnotežu 27-26 sa 3-3.

Jednakost je postignuta sa 4-29 poena u 29. setu finala, što je svjedočilo velikom uzbuđenju za zlatnu medalju. U posljednjem setu Turskoj je donio zlatnu medalju sa 8 bacanja talijanskog atletičara i 10 meta Meta.

Nakon osvajanja zlatne medalje, Mete Gazoz je rekao: „Veoma sam srećan! Obećao sam da ću kupiti zlato u Tokiju, održao sam obećanje. Super. Hvala puno svima.”

• 1. KOMPLET: 29-26
  • 2. KOMPLET: 28-28
  • 3. KOMPLET: 27-26
  • 4. KOMPLET: 29-29
  • 5. KOMPLET: 29-28

Mete Gazoz, koji je postigao uspjeh u istoriji turskog sporta, u četvrtfinalu je savladao Brady Ellison iz Sjedinjenih Država i Takaharu Furukawa iz Japana u polufinalu sa 7-3 seta.