AVIS 2021 Tursko penjačko prvenstvo počelo je u Izmiru

AVIS prvenstvo u penjanju u Turskoj počelo je u Izmiru

Penjačka utrka İzmir Salados, prva utrka penjačkog prvenstva AVIS 2021 u Turskoj, organizovao je İzmir Motorsports Club, čiji je kratki naziv İMOK, 26. i 27. juna.

U trci, koju je pratio gradonačelnik Kemalpaşe Rıdvan Karakayalı i 4 prijavljeni takmičar u 31 različite kategorije, 24 sportista su uspjela doći do cilja. U kategoriji 1, Taner Oruç iz Burse počeo je sezonu pobjedom sa Citroen Saxo VTS, dok je Orçun Kuşçu bio drugi sa Peugeotom 106 GTI, a mladi atletičar Berat Berke Yavuz treći sa Citroen Saxo VTS. U kategoriji 2, Ford Fiesta R2 i Burak Title su postali pobjednik, Fiat Palio i Süleyman Yanar su bili drugi, a Sevcan Sağıroğlu, jedina žena vozač utrke, bila je treća sa Fiat Paliom. U kategoriji 3, iskusno ime penjačkih trka, Refik Bozkurt iz Ankare bio je najbrže ime sa Renault Sport Cliom, dok je İsmet Toktaş završio drugi sa Ford Fiestom R2T, a Özkan Kırbacı je završio treći sa VW Polo GTI. U kategoriji 4, pilot domaćin Ayhan Germirli iz Izmira osvojio je i prvo mjesto i nagradu za 'najbrži izlaz' sa svojim Mitsubishi Lancerom EVO IX sa vremenom 03:35,54. Vrativši se na staze nakon kratke pauze, Selim Bacıoğlu je sa svojim novim vozilom Mitsubishi Lancer EVO IX došao na podijum na drugom mjestu u ovoj kategoriji. Jedno od ambicioznih imena u kategoriji 4, 2019 Turska u penjanju u kategoriji 4 Cem Yalın napustio je utrku rano napuštajući cestu pri prvom usponu.

U lokalnoj klasifikaciji, İsmail Cabacı bio je prvi u kategoriji 1, Burak Navruz drugi, Barış Karadağ treći, a u kategoriji 2 Serdar Kaan Yalçın prvi, Serdar Sarıduman drugi i Süleyman Yanar treći koji je podijelio podijum. U kategoriji 3, Hüseyin Yıldırım podigao je pehar za prvo mjesto, Özkan Kırbacı zauzeo je drugo mjesto, Muhammed Ali Ülkü zauzeo je treće mjesto, a u kategoriji 4 Ayhan Germirli zauzeo je prvo mjesto, a Hasan Alpay Gülten zauzeo je drugo mjesto.

Drugu trku u penjačkom prvenstvu AVIS 2021 Turska će organizovati Automobilski sportski klub Bursa (BOSSEK) od 17. do 18. jula na stazi Şahintepe koja se nalazi u okrugu Gemlik u Bursi.