Ko će osvojiti VN Azerbejdžana? Max Verstappen ili Lewis Hamilton?

Velika nagrada Azerbejdžana

Baku City Circuit, dugo očekivani Grand Prix od 51 kruga konačno se održava ovog vikenda. Utrka će biti obilježena u 13:00 BST, a fanovi se mogu radovati iz ove serije. Hoće li novi lider svjetskog prvenstva Max Verstappen zadržati vodstvo u Monaku? To će biti poznato tek kad se trka završi.

Kakva je VN Azerbejdžana?

Različiti sklopovi imaju različite učinke na performanse različitih pokretača. Staza od 6 KM ima ravan od 2,2 KM što savršeno odgovara dugim DRS-ima i brzim bitkama. sve oči Lewis Hamilton i Max Verstappenće biti unutra. Lewis Hamilton je pobijedio u izdanju za 2018. godinu, ali Max još uvijek nije postigao sličnu pobjedu u konkurenciji. Međutim, potonji je pobijedio u utrci Monaka i radovat će se obrani svog vodstva.

Izdanje iz 2018. bilo je vrlo konkurentno i Hamiltonu se nekako posrećilo. Vođa utrke Valtteri Bottas zadobio je kasnu punkciju i Hamilton je iskoristio priliku. Čak i ako se takvi događaji dogode, Hamilton će se radovati pobjedi pod vlastitim uvjetima.

Leclerc će imati novu transmisiju

Leclerc

Nesreće su vrlo česte na trkalištima, a Leclerc je jedan od najnovijih prestupnika. Vozač ga je prvi put dobio u Q3, ali je kasnije pao u svojoj zadnjoj trci. Ekipa koja je stajala iza njegovog automobila odlučila je ne mijenjati mjenjač kako bi izbjegla kazna za pet mjesta na mreži. Ferrariizvijestio da je otkazalo lijevo čvorište pogonskog vratila, a ne prijenos. Nije započeo trku i stoga nije završio trku u Monte Carlu.
Iako je tim zaključio da mjenjač nije problem, i dalje će ga zamijeniti. Premještanje se može obaviti bez kazne, jer će se smatrati odlaskom u mirovinu, čak i ako se ne postigne potrebnih šest utrka.

Leclerc je zauzeo pol poziciju na VN Monaka. U prošlom intervjuu izjavio je da je naučio biti dosljedan i ne riskirati na takvim trkačkim događajima.

McLaren i Mercedes nezadovoljni suparničkim timovima koji koriste Flexi-wing

Dvije momčadi vjeruju da su suparnički timovi prekršili pravila utrke dizajnirajući zadnja krila na svojim automobilima. Nijedan se tim nije suočio sa dizajnerskim protestima na Velikoj nagradi Monaka. Međutim, gradski krug Baku mogao bi promijeniti cijelu priču jer ima nekoliko dugih ravni, što znači da automobili sa fleksibilnim krilima mogu biti korisni.

FIA je izdala izjavu u kojoj kaže da bi mogla dovesti strože testove na zadnja krila policije. Ali to neće biti učinjeno do VN Azerbejdžana. Trener Mercedesa James Allison kaže da će "imati otvoren um" oko toga hoće li Red Bull riskirati da iskoristi krila u sljedećoj utrci.

Sainz je rekao da bi Norris i McLaren trebali biti uzbuđeni zbog Bakua jer već posjeduju "raketni" automobil. Ferrari je imao impresivan nastup na prva dva treninga u Monaku, a Charles Leclerc i Sainz su vodili Free Practice 2. Moramo samo pričekati i vidjeti hoće li automobil imati prednost u odnosu na učinak timova.

Ko će pobediti u trci?

fudbal,u online sportskom klađenju Iako je i dalje vodeći, ni F1 se ne može zanemariti i zato je uvijek naveden u raznim sportskim knjigama. Lewis Hamilton je do sada pobijedio u 5 od 3 utrka. Max Verstappen je, s druge strane, dva puta pobijedio u istim trkama.

Stoga će Grand Prix Azerbejdžana 2021 biti teška trka jer se Max Verstappen raduje održavanju vodstva, dok Max Verstappen želi povećati svoje šanse da postane ukupni pobjednik. Postoje i drugi dostojni takmičari i možemo samo pričekati i vidjeti što mogu učiniti tijekom trke.