Snežni praznici za obrazovanje i zaposlene u desetinama gradova, uključujući Istanbul

Snježni odmor za obrazovanje i zaposlenike u Istanbulu
Snježni odmor za obrazovanje i zaposlenike u Istanbulu

U izjavi na svom nalogu na društvenim mrežama, guvernerstvo Istanbula je izjavilo da će se zbog obilnih sniježnih padavina i oluje u ponedjeljak i utorka osobe s invaliditetom, trudnice i hronične bolesti razmatrati na odsustvu u javnim institucijama.

Izjava guvernera Istanbula bila je sljedeća; Dragi građani, u prekrasnom smo zimskom danu. Napokon je stigao dugo očekivani snijeg. Snježne padavine koje su u Istanbulu počele od juče navečer pretvorile su naš grad u bijeli. Želimo da bude dobro i blagoslovljeno.

U skladu s informacijama koje smo dobili od Generalnog direktorata za meteorologiju; Očekujemo obilne sniježne padavine i oluje ponedjeljkom i utorkom.

Kao što znate: od ponedeljka, 15. februara 2021;

  • Svi nivoi javnih i privatnih osnovnih škola, srednjih škola i imam hatip srednjih škola u selima i slabo naseljenim naseljima te u jaslicama u ovim školama, u skladu sa odlukama okružnih sanitarnih odbora;
  • Odlučeno je da se pruži obrazovanje licem u lice, pet dana u sedmici, u svim nezavisnim službenim vrtićima i dječjim vrtićima i privatnim predškolskim obrazovnim institucijama.

U skladu s tim, u skladu s odlukama koje su donijeli sanitarni odbori našeg okruga Adalar, Arnavutköy, Çatalca, Eyüpsultan, Pendik i Silivri u Istanbulu, odlučeno je da će 73 učenik u 4.961 škole, uključujući osnovne / srednje i imam hatip srednje škole, započeti edukaciju licem u lice od 15. februara 2021.

Prema najnovijim meteorološkim podacima; Kako naši sugrađani i studenti ne bi patili zbog nepovoljnih vremenskih prilika; Obuka licem u lice u svim obrazovnim institucijama, uključujući sve javne i privatne škole, javne obrazovne centre, institute sazrijevanja, privatne tečajeve, tečajeve vožnje motornih vozila, specijalne edukacijske i rehabilitacione centre, tečajeve podrške i obuke u službenim školama i tečajeve pojačanja u privatnim školama. ”Aktivnosti su obustavljene do srijede, 17.02.2021.

Dragi Istanbulčani, Invalidi i osobe s invaliditetom koji rade u javnim institucijama i organizacijama, oni sa hroničnim bolestima i trudničko osoblje takođe će se smatrati administrativnim odsustvom tokom određenog perioda odmora bez potrebe za uputstvom ili zahtjevom.

Zbog nepovoljnih vremenskih uslova, sve ekipe naših nadležnih institucija dežuraće 24 sata dnevno. Očekujemo da budete izuzetno oprezni i oprezni, posebno protiv opasnosti koje se mogu javiti u transportu.

DOBITNE BARIJERE ZA OBRAZOVANJE U AFYONU

U pisanoj izjavi guvernera izviješteno je da su aktivnosti obuke u javnim i privatnim školama u cijeloj provinciji odgođene za jedan dan, zbog mogućih rizika kao što su poledica, prekidi u prijevozu i mraz zbog padavina koje traju Afyonkarahisar.

U izjavi je takođe navedeno da će se za trudnice i osobe sa invaliditetom koje rade u javnim institucijama i organizacijama smatrati da imaju 1 dan administrativnog odsustva.

DVODNEVNI PRAZNIK U BURSI

U izjavi koju je dalo guvernerstvo Burse, odluka da se u ponedjeljak, 15. februara, započne edukacija licem u lice zbog obilnih sniježnih padavina i mogućih rizika u transportu, te ukrcajni i dnevni kursevi Kur'ana koji su pridruženi Direkciji za vjerska pitanja , odluka o pokretanju obrazovanja licem u lice 15. februara 2021. godine. Konstatovano je da je odlučeno da se obrazovanje odloži za 2 dana počev od datuma, da bi se obrazovanje nastavilo kroz obrazovanje na daljinu u našim školama -odgođeno je obrazovanje lica i obustava obrazovanja na 2 dana u rehabilitacijskim centrima za specijalno obrazovanje.

SNIJEG BARIJERA I U TEKİRDAĞU

Prema izjavi Pokrajinske direkcije za nacionalno obrazovanje Tekirdağa, Pokrajinsko vijeće za opću higijenu donijelo je odluku o obuci licem u lice kako bi umanjilo negativne efekte teških zimskih uslova. Prema toj odluci, licem u lice koji sutra počinje u privatnim i javnim školama povezanim sa Pokrajinskom direkcijom za nacionalno obrazovanje odgođen je za 2 dana. Obrazovanje u ovim školama trajat će dva dana na daljinu.

1 DANNA ODMOR U EDIRNU

U Edirnu, zbog neprekidnog snijega od jučer, odbori Hıfzısıhha odlučili su da obustave obrazovanje koje planira započeti sutra u centralnom okrugu i seoskim školama u okruzima Keşan, Enez, İpsala, Uzunköprü i Havsa.

DNEVNI PREKID U KASTAMONUU

Guvernerstvo Kastamonu najavilo je da su licem u lice obuka i tečajevi podrške i obuke obustavljeni na jedan dan u centru grada i selima centralnog okruga, jer se u ponedjeljak, 15. februara 2021. u cijeloj provinciji očekuju obilne snježne padavine, i to izjavio je da će se obrazovanje na daljinu nastaviti u svim razredima.

POZOVITE NA 1 DAN U SAKARYI

Guverner Sakarye Çetin Oktay Kalkim rekao je u izjavi na svom nalogu na društvenim mrežama, „Zbog obilnih snježnih padavina koje su na snazi ​​i koje se očekuju i sutra, službene i privatne škole i institucije povezane sa Direkcijom za nacionalno obrazovanje u našem gradu, za obrazovanje i trening za one koji se obrazuju licem u lice, 15. februara u ponedeljak pauza od jednog dana za taj dan “, rekao je. Guverner Kalim takođe je primetio da će se osoblje sa invaliditetom i trudnice koje rade u svim javnim institucijama i organizacijama takođe razmatrati na administrativnom odsustvu.

ODLOŽEN NA DAN U UŞAKU

U izjavi datoj na službenom nalogu guvernera Uşak na društvenim mrežama, navedeno je da su obrazovanje i obuka obustavljeni na jedan dan u ponedjeljak, 15. februara. U izjavi sa službenog računa, „Prema trenutnim vremenskim prilikama i meteorološkim podacima, procjenjuje se da će sniježne padavine s naglim i jakim padovima temperature u prvim satima ponedjeljka, 15.02.2021, početi u našem gradu i trajati do Ponedeljak uveče. Stoga će u privatnim i javnim školama, centrima za specijalno obrazovanje i rehabilitaciju, specijalnim tečajevima obrazovanja, raznim tečajevima, tečajevima podrške i obuke u javnim i privatnim školama, koji će započeti licem u lice u ponedjeljak, 15. februara 2021. godine, u pokrajinski centar i okruzi Ministarstva nacionalnog obrazovanja. obrazovanje i obuka obustavljeni su na jedan dan “. U izjavi je navedeno da će se državni službenici i drugi javni službenici sa invaliditetom, trudnicama i hroničnim bolestima među zaposlenima u javnim institucijama smatrati administrativnim odsustvom.

DAN ODGANJEN U KÜTAHYI

U pisanoj izjavi guvernera Kütahye, „Budući da se predviđa da će se snježne padavine nastaviti u našoj provinciji, obrazovne aktivnosti naših službenih i privatnih vrtića, osnovnih škola i srednjih škola, koje će započeti obrazovanje licem u lice u ponedeljak, 15. februara, odloženi su za jedan dan u našem gradu. Trening licem u lice započet će u utorak, 16. februara u ovim školama. Pored toga, smatraće se da je naše javno osoblje koje je trudno, onesposobljeno i ima hronične bolesti na administrativnom odsustvu jedan dan “.

ODLOŽENO ZA JEDAN DAN U KARABÜKU

Guverner Karabüka Fuat Gürel, u svojoj najavi na društvenim mrežama, rekao je, „Budući da se večeras očekuju obilne snježne padavine u cijelom našem gradu, zbog mogućih rizika kao što su poledica, smrzavanje i poremećaji u transportu, odlučeno je da obrazovanje u lice započne u ponedjeljak , 15. februara, centar Karabük i privatne i javne škole u našim okruzima. Odlučeno je da se odluka o započinjanju obrazovanja odloži za jedan dan i da se nastavi obrazovanje na daljinu u školama u kojima je odgođeno licem u lice “.

DOBITNE BARIJERE ZA OBRAZOVANJE I U BALIKESIRU

Guverner Balıkesira Hasan Şıldak izjavio je na svom nalogu na društvenim mrežama da su obrazovne aktivnosti službenih i privatnih vrtića, osnovnih škola i srednjih škola, koje bi trebalo započeti sutra, odgođene za 1 dan, zbog mogućnosti nastavka snježnih padavina i mogućnosti poremećaji u transportu, obrazovanje licem u lice započet će u utorak, 16. februara. Şıldak je izjavio, „Pored toga, naše javno osoblje koje je trudno, invalidno i ima kronične bolesti smatrat će se administrativnim odsustvom na jedan dan. Svim našim studentima želim zdravlje i uspjeh ”.

1 DAN ODGANJEN U CANAKKALEU

U izjavi guvernera nakanakkale, navedeno je da je "obrazovanje u ponedeljak, 15. februara, obustavljeno na jedan dan za one koji se obrazuju licem u lice iz službenih i privatnih škola / institucija povezanih sa našom Direkcijom za nacionalno obrazovanje širom naše provincije. " U izjavi je najavljeno da će se zaposlenici sa invaliditetom i trudnice koje rade u svim javnim institucijama i organizacijama sutra razmatrati i na administrativnom odmoru.

ODLOŽEN NA JEDAN DAN U KIRKLARELI

Prema izjavi guvernorata Racelareli, „Zbog obilnih snježnih padavina koje su na snazi ​​u našoj provinciji i koje se očekuju i sutra, obrazovanje i obuka licem u lice u službenim i privatnim školama i institucijama povezanim s našom Direkcijom za nacionalno obrazovanje u okruzima našeg grada, Pınarhisar, Kofçaz, Demirköy i Vize, započet će u utorak, 16. februara. Izjavljeno je da će se osobama sa invaliditetom i trudnicama koje rade u svim javnim institucijama i organizacijama u našem gradskom centru, okruzima Pınarhisar, Kofçaz, Demirköy i Vize smatrati da imaju 15 dan administrativnog odsustva u ponedjeljak, 2021. februara 1. godine.

ODLOŽEN NA DAN U BARTINU

U izjavi guvernera Bartına navedeno je da je obrazovanje na jedan dan obustavljeno u svim školama i na tečajevima za koje se planira da sutra započnu obrazovanje licem u lice, s obzirom na povremene snježne padavine i nepovoljne vremenske prilike u cijeloj provinciji.

Pored toga, zabilježeno je da će se osoblje s invaliditetom i trudnice koje rade u javnim institucijama i organizacijama širom pokrajine sutra razmatrati na administrativnom odmoru.

1 DAN ODLOŽEN U ZONGULDAKU

Prema izjavi guvernera Zonguldaka, Pokrajinsko vijeće za opću higijenu, sazvano pod predsjedanjem guvernera Mustafe Tutulmaza, donijelo je odluku o obuci licem u lice kako bi se smanjili negativni efekti teških zimskih uslova, kao teških u gradu se očekuju sniježne padavine, poledica i mraz. Shodno tome, odlučeno je da se odgađa licem u lice obuka privatnih i javnih škola povezanih sa Pokrajinskom direkcijom za nacionalno obrazovanje koja će započeti u ponedjeljak, 15. februara, za jedan dan. Taj dan će se obrazovanje u tim školama odvijati na daljinu.

ODLOŽENA 2 DANA U BOLUU

Guverner Bolua Ahmet Ümit izjavio je u svojoj izjavi na svom nalogu na društvenim mrežama da je odluka donesena zbog mogućih obilnih sniježnih padavina i poledice u gradu. Ümit je takođe objavio da je odlučeno da se svi zaposlenici sa invaliditetom i trudnice koji rade u njenim provincijama i okruzima razmatraju na administrativnom odsustvu u trajanju od 2 dana.

ODLOŽENA 2 DANA U KOCAELI

U pisanoj izjavi guvernera Kocaeli: „Od ponedeljka, 15. februara 2021. u skladu sa donetim odlukama; Svi nivoi službenih i privatnih osnovnih škola, srednjih škola i imam hatip srednjih škola u selima i slabo naseljenim naseljima, kao i u jaslicama u ovim školama, u skladu sa odlukama okružnih sanitarnih odbora; Odlučeno je da se pruži obrazovanje licem u lice, pet dana u sedmici, u svim nezavisnim službenim vrtićima i dječjim vrtićima i privatnim predškolskim obrazovnim institucijama. Prema najnovijim meteorološkim podacima: Da naši građani, nastavnici i učenici ne bi patili od nepovoljnih vremenskih prilika; 'obuka licem u lice u svim obrazovnim institucijama, uključujući sve javne i privatne škole, javne obrazovne centre, institute sazrijevanja, privatne tečajeve, tečajeve vožnje motornih vozila, specijalne edukacije i rehabilitacijske centre, tečajeve podrške i obuke u službenim školama i ojačanje tečajevi u privatnim školama 'Smatrano je prikladnim obustaviti svoje aktivnosti do srijede, 5. "

ODLOŽENA 2 DANA U YALOVI

U izjavi pokrajinske Direkcije za nacionalno obrazovanje Yalova, "Zbog nepovoljnih vremenskih prilika u našoj pokrajini, obrazovanje je na dva dana obustavljeno 15. i 16. februara u seoskim školama u kojima će učenici koji će nastaviti školovanje sa autobuskim obrazovanjem tokom provincija. " Rečeno je.

Sajam železničke industrije Armin sohbet

Budite prvi koji će komentirati

Komentari