Izjave za srednjoškolske ispite i zadatke nastavnika, Zija Selčuk

Ispiti za srednju školu i za nastavnike iz Selcuka
Ispiti za srednju školu i za nastavnike iz Selcuka

Ministar nacionalnog obrazovanja Ziya Selçuk bio je gost emisije A Haber uživo u Edirneu, gdje je otišao da učestvuje u raznim programima. Odgovarajući na pitanje o ispitima koji će se održati u srednjim školama, ministar nacionalnog obrazovanja Ziya Selçuk izjavio je da su oni u stalnom savjetovanju s naučnicima iz obrazovanja, pokrajinskim direktorima i direktorima škola.

Navodeći da srednjoškolcima trebaju davati ocjene da bi mogli da daju izvještajne kartice, Selçuk je izjavio da će se u tom okviru procjena rizika pokrajina ispitivati ​​do kraja marta. Ministar Selçuk je rekao: „Znate, govorimo o takvoj stvari kao o odgovarajućoj odluci. Na sastanku održanom pod vođstvom našeg predsjednika, dužnosti su dodijeljene svim ministarstvima u pogledu ispravne odluke. U gradu s vrlo visokim rizikom, sanitarni odbor provincije može donositi posebne odluke o toj provinciji pod nadzorom guvernera. Odnosno, 'Ovdje postoji vrlo visok rizik, mi ne polažemo ispit ove sedmice, nemojmo otvarati školu ove sedmice, nego ga otvorimo.' mogu reći. Imamo standarde o općim principima. Međutim, situacijom u provincijama s obzirom na broj slučajeva upravljat će sanitarni odbor u provincijama i ovaj je odbor rekao: 'U provinciji nema ili ima vrlo malo slučajeva, naše škole otvaramo na sljedećim nivoima. ' ali druga pokrajina može reći da "U našoj provinciji postoji vrlo visok rizik, ne otvaramo ove sedmice, ne otvaramo dvije sedmice." I u ovom procesu, odgodit ćemo njihove ispite prema otvaranju škola. "

Zadaci nastavnika

Ministar Selçuk izjavio je da se nastavlja rad na kalendaru imenovanja nastavnika i dao je sljedeću ocjenu: „Jučer smo održali sastanak, kako će ovaj kalendar biti i kako će to funkcionirati za kratko vrijeme u narednim mjesecima? Naša Generalna direkcija za kadrove donijela nam je ovaj posao u nacrtima. Imamo dva nacrta, koji bismo od njih trebali procijeniti na koji način, kad se vratim u Ankaru, razgovarat ćemo o tome s timom i objaviti kalendar sastanaka. Jasno kažem da bi trebalo biti više imenovanja za nastavnike. U pravu su, imaju snove i imaju buduća očekivanja; Osnovaće kuću, zasnovati porodicu, vjenčati se, svjesni smo toga. Takva slika nastala je kao rezultat evaluacija urađenih sa relevantnim ministarstvima u okviru ekonomskih mogućnosti. Naša nada i napor su da ovo poraste još više. "

Obrazovanje licem u lice

Ministar Selçuk je takođe skrenuo pažnju na činjenicu da se nastavljaju nove evaluacije u vezi sa licem u lice. Naglašavajući da je Naučni odbor donio odluku o preporuci, Selçuk je rekao: „Na sastancima kabineta predstavljene su fotografije sa prezentacijama i diskusijama Ministarstva zdravlja. Kao rezultat toga, Vlada donosi odluku i naš predsjednik to objašnjava. Ovaj proces je u potpunosti dovršen preporukama Naučnog odbora. Svakih 15 dana, "Trebamo li mijenjati ove odluke, donositi nove odluke, postoji li potreba, je li situacija primjerena?" procjenjuje se kao. "

Selçuk je također izjavio da se u školama vrše potrebne kontrole koje će započeti obrazovanje licem u lice i da se pružaju sve potrebe škola.

Podsjetivši da je vakcinisana s učiteljima u inatedorumu u srijedu, 24. februara, Selçuk je rekla da se rad na cijepljenju nastavlja u skladu s utvrđenim planom. Izjavljujući da se planira pokretanje vakcine posebno iz seoskih škola, Selçuk je nastavio na sljedeći način: „Podijelili smo sve informacije o naših milion i 1 hiljada nastavnika u javnim i privatnim školama s Ministarstvom zdravlja prije otprilike dvije ili tri sedmice. Takođe su se dogovorili za to. "

Ministar Selcuk, "Hoće li samo nastavnici u školama biti cijepljeni?" Izjavio je da će se svi koji predaju ili rade u školama cijepiti u skladu sa utvrđenim planom.

Selçuk je takođe podijelio informacije o sudjelovanju u obrazovanju licem u lice u školama i naglasio da je stopa pohađanja seoskih škola bila preko 90 posto.

Ministar Selçuk izjavio je da većinu upravljanja osnovnim školama prepuštaju školama, te da će svaka škola poduzeti mjere protiv epidemije procjenom jedinstvenih prilika i uslova zajedno sa standardima uspostavljenim od strane Naučnog odbora.

"Pridajemo veliku važnost čišćenju u školama"

Skrećući pažnju na važnost čišćenja u školama, ministar Selçuk je izjavio da su oni pripremili vodič za poboljšanje higijenskih uslova i sprečavanje infekcija. Navodeći da je u ovom vodiču kako treba organizirati mjesto za obuku i koje mjere treba poduzeti, Selçuk je rekao da škole pregledavaju timovi, izrađuju se procjene rizika, a ako se otkrije nedostatak, taj nedostatak se brzo ispravljeno.

Primjetivši da ih je nevjerovatni napad srednjih stručnih škola tijekom razdoblja epidemije jako rasteretio, Selçuk je nastavio kako slijedi: "Odakle će materijali za čišćenje, stolovi, stolovi, kako ćemo postupati s dezinficijensom i termometrom?" Dok smo razmišljali u prošlosti, sada imamo institucije koje su počele izvoziti. Došli smo do točke kada možemo reći da živi strukovna srednja škola. Jer one pružaju potrebe zemlje daleko iznad svojih. Naša skladišta su puna, nijedna naša škola nema potrebe, ako postoji, odmah ćemo je pripremiti i poslati. "

"Pripremili smo paket od 14 knjiga za svakog učenika"

Ministar Selçuk je takođe izjavio da učenicima 8. i 12. razreda nude različite mogućnosti da se pripreme za ispite. Izjavljujući da su stvorili poseban kanal za učenike koji se pripremaju za ispite, ministar Selçuk je rekao: „Jednom kada imamo dva odvojena kanala, imamo posebne kanale za 8. i 12. razred. Tamo naši nastavnici drže lekcije za ispit i rješavaju pitanja. Ovo je kanal samo za njih. Takođe, naši drugi nastavnici predaju istu lekciju na TV-u tokom sedmice. Takođe, njihovi nastavnici predaju isti kurs. Filmove i video zapise sličnih kurseva mogu gledati u našoj videoteci. Vidi, imao je četiri. Takođe imamo liniju za rješavanje pitanja. Studenti se mogu ovdje javiti i zatražiti pomoć s pitanjem koje ne mogu riješiti. Od avgusta prošle godine imamo i kurseve licem u lice i kurseve podrške. Oko 1 milion učenika ide u školu. Rade u malim grupama, poštuju sve standarde. Dolazit će i odlaziti do ispita. Učenike ne ostavljamo samo kod kuće uz televiziju, internet i digitalne platforme. Pored toga, pripremili smo paket od 14 knjiga za svakog učenika. Ove knjige ćemo predstaviti studentima koji će pristupiti ispitu. "

"Naši su učitelji stekli sve digitalne vještine"

„128 hiljada naših nastavnika dobilo je međunarodne certifikate o digitalnim vještinama, koji vrijede u cijelom svijetu. Svi su naši učitelji stekli sve digitalne vještine koje trebaju koristiti u nastavnom životu, budite sigurni da ne bismo bili toliko uspješni da se godinama borimo za to. " Ministar Selçuk rekao je, „Naš Nacionalni program prijedloga podrške je u pripremi, uskoro ćemo ga objaviti. Ovdje postoji sva podrška; sadržaj, emitiranje, video, bit će sve. " rekao je.

Izjavivši da su se zajedno s oko 540 hiljada učitelja tokom video konferencije tokom razdoblja epidemije, Selçuk izjavili da je mnogo naučio iz ovih sastanaka. Selçuk je rekao: „Vrlo je vrijedno razgovarati licem u lice. Razgovarati sa našim učiteljima i direktno gledati teren, slušati osoblje koje radi u kuhinji, slušati šta im je glavna briga ... To je naš problem, mislim da je vrlo efikasan. on je govorio.

"Naš nacionalni prijedlog programa za podršku se priprema"

Navodeći da je Nacionalni program prijedloga podrške pripremljen i da će uskoro biti objavljen, Selçuk je rekao: „Ovdje postoji sva podrška; sadržaj, emitiranje, video, to će biti sve. Morate uzeti u obzir sljedeće: Turska, kažem ovo na osnovu podataka, osnovna, srednja, srednja škola, mogu se postaviti tri kanala i uspostavila je zasebnu infrastrukturu ponovljenu tri puta da je bila jedna od rijetkih zemalja. Imamo mobilnu banku pitanja s 3 tisuća pitanja na mreži. Recimo da naši studenti mogu pristupiti ovoj mobilnoj banci pitanja bez interneta. Pored toga, imamo kurseve podrške. Vrata su otvorena od avgusta. Recimo da će naš učenik pristupiti ispitu, škola je sada zatvorena i on može ići u školu svog tipa u drugoj provinciji u provinciji u kojoj se ovaj učenik nalazi. Ne mora putovati između provincija. Može ići u najbližu školu i polagati ispit. "

Sajam železničke industrije Armin sohbet

Budite prvi koji će komentirati

Komentari