Objašnjen datum za edukaciju licem u lice! Kada će škole biti otvorene?

Datum edukacije licem u lice kada će se škole otvoriti
Datum edukacije licem u lice kada će se škole otvoriti

Ministar nacionalnog obrazovanja Ziya Selçuk održao je detalje o prelasku na obrazovanje licem u lice na informativnom sastanku.

Ministar nacionalnog obrazovanja Ziya Selçuk rekao je, "Budući da se vidi da u našim selima nema epidemije ili je ona niska, otvaramo naše seoske škole 15. februara licem u lice i puno radno vrijeme, kako bismo spriječili daljnji prekid obrazovanja naše djece zbog epidemije. " rekao je.

navodeći da su svi naši napori da se zdravlje i zdravlje njihove djece sigurno školuju u školi Selčuk, dakle svaki dan, a ponekad i nekoliko puta dnevno, rekao je i svjetski naučni podaci i izvještaji o pregledu koje su imali u Turskoj.

Selçuk je izjavio da veliki tim protok podataka povezuje sa praksom i prati detaljne podatke od provincije do provincije, te da se mišljenja Naučnog odbora pažljivo procjenjuju, a podaci o fizičkom i mentalnom zdravlju, psihosocijalnoj i akademskoj procjeni uzimaju se u obzir uporedno .

"Ovisno o toku epidemije, u nekim se selima može preporučiti obrazovanje na daljinu."

Turske epidemiološke mjere u pogledu obrazovanja u primjeni podataka zasnovanog na svijetu u uzorku su navele da je Selčuk među prikazanim zemljama obrazovanje na daljinu započeto od 23. marta 2020. godine, do sada objavljeno na televiziji 10 hiljada video snimaka i desetine milioni sati rekli su da su izlagali izvanredne časove uživo u izvedbi.

Selcuk; Izrazivši zahvalnost nastavnicima, obrazovnom osoblju i roditeljima koji su strpljivo podržavali ovaj proces, predsjednik Recep Tayyip Erdoğan podsjetio je da je, nakon jučerašnjeg sastanka vlade, podijelio obrise prelaska sa obrazovanja na daljinu na obrazovanje licem u lice u drugom pojam.

Podsjetivši da će drugo polugodište započeti u ponedjeljak, 15. februara, kako je navedeno u obrazovnom kalendaru, Selçuk je rekao: „Budući da se vidi da u našim selima nema epidemije ili je ona niska, otvaramo seoske škole licem u lice i puno radno vrijeme na svim nivoima kako se obrazovanje naše djece ne bi dalje prekidalo zbog epidemije. Naravno, ovisno o toku epidemije, pokrajinski sanitarni odbori mogu preporučiti obrazovanje na daljinu u nekim našim selima. " on je govorio.

"Naše škole i razredi za specijalno obrazovanje počet će pružati obrazovanje za naše učenike s posebnim potrebama."
Selçuk je naglasio važnost koju pridaju predškolskom obrazovanju i naglasio da je ovo početak obrazovanja te nastavio kako slijedi: „Iz tog smo razloga odlučili da 15. februara otvorimo sve nezavisne vrtiće s punim radnim vremenom, tako da moja djeca snažan start i ne odgađajte dalje. U ponedjeljak, 1. marta, odlučili smo otvoriti naše osnovne škole svih razreda. Naši osnovci nastavit će školovanje u razrijeđenom obliku dva dana u sedmici. Od istog datuma, naše škole i odjeljenja za specijalno obrazovanje započinju s pružanjem obrazovanja za naše učenike s posebnim potrebama.

1. marta naše škole će otvoriti vrata za naše učenike 8. i 12. razreda koji su u ispitnom roku. Za njih je vrlo važno da se efikasno pripreme za ispite i da rade jedan na jedan sa svojim nastavnicima. Iz tog razloga će naši studenti 1. marta započeti svoje obrazovanje sa punim radnim vremenom i zauzeti će svoja mjesta u nastavi u okviru uslova propisanih od strane Naučnog odbora. Pored toga, naši će se studenti smatrati na posebnom odmoru danima i satima s policijskim časom, tako da ovi studenti mogu lakše doći do trenutno održanih kurseva obuke za podršku. "

"Ispiti srednjoškolaca iz prvog semestra biće zakazani za mart"

Navodeći da će ispiti srednjoškolaca iz prvog semestra biti planirani i održani licem u lice u martu, a da opseg ovih ispita uključuje i predmete na kojima su došli do 1. novembra 2020. godine, Selçuk je rekao: „ učešće naših učenika u obrazovanju licem u lice u našim školama, naravno, opet ovisi o odluci naših roditelja, kao i u prethodnom periodu. Molimo naše roditelje, koji ne žele da djecu šalju licem u lice, da svoju situaciju pismeno prijave školama u kojima se nalaze. U ovom slučaju, naša djeca se neće smatrati odsutnima, oni će nastaviti svoje obrazovanje na daljinu i bit će odgovorni za nastavni plan i program.

Kao što svi znate, naši učitelji su bili uključeni u prioritetnu grupu po redoslijedu primjene vakcine Kovid-19. Kako bi se proces ubrzao, planirano je da se vakcinacija primijeni u februaru za naše nastavnike koji su započeli obuku licem u lice. U skladu sa nalazima našeg Ministarstva zdravlja, vidimo da je broj slučajeva povezanih s epidemijom vrlo nizak, posebno u nekim provincijama. U narednom periodu, ovisno o toku epidemije, mogu se donijeti odluke u vezi s pokretanjem obrazovanja licem u lice na različitim nivoima razreda i škola u skladu s odlukom pokrajinskih sanitarnih odbora i guvernera. "

"Tokom procesa obrazovanja na daljinu, čistoća škola je certificirana prema standardima"

Selçuk je istakao da su tokom procesa obrazovanja na daljinu postupci za potvrđivanje čistoće škola prema standardima provedeni vrlo brzo i u školama su preduzete mjere s nedostacima: „Mi smo kao Ministarstvo svjesni obrazovni nedostaci zbog nemogućnosti naše djece da steknu obrazovanje licem u lice sa svojim učiteljima i vršnjacima, a mi ih pažljivo pratimo. U tom kontekstu pokrećemo sveobuhvatan program za uklanjanje gubitaka u učenju. Sljedećih dana podijelit ćemo naše pripreme i resurse za podršku sa našim učenicima i nastavnicima.

Uspjeh donesene odluke i činjenica da svi naši studenti mogu započeti obrazovanje licem u lice ovise o poštivanju higijenskih pravila i smanjenju toka epidemije s osjetljivošću maske i udaljenosti. Svaka maska ​​koju nosite, svaka udaljenost koju zaštitite i svako pravilo čišćenja koje primijenite su dašak svježeg zraka za obrazovanje naše djece za budućnost naše zemlje. Zahvaljujem svima i molim za vašu pažnju i brigu. "

Sajam železničke industrije Armin sohbet

Budite prvi koji će komentirati

Komentari