Ministar nacionalnog obrazovanja Selçuk pokrenuo je projekat "Mobilizacija obrazovanja prve pomoći"

Ministar nacionalnog obrazovanja Selčuk pokrenuo je projekat mobilizacije obrazovanja za prvu pomoć
Ministar nacionalnog obrazovanja Selčuk pokrenuo je projekat mobilizacije obrazovanja za prvu pomoć
Pretplatite se  


Ministar nacionalnog obrazovanja Ziya Selçuk prisustvovao je ceremoniji promocije projekta "Mobilizacija obrazovanja za prvu pomoć", koji je pokrenut sloganom "Naša misija je prva pomoć". Selçuk je izjavio da im je cilj pružiti obuku iz prve pomoći za 3 hiljada nastavnika, administratora i drugih zaposlenih u školama u naredna 260 mjeseca u okviru projekta, a zatim učenicima i roditeljima, te rekao: „Ova akcija će biti jedna od najopsežnije aktivnosti obuke za prvu pomoć koje su do danas provedene u Ministarstvu nacionalnog obrazovanja. " on je govorio.

Ministar nacionalnog obrazovanja Ziya Selçuk, u svom govoru na ceremoniji mrežne promocije projekta "Obrazovna kampanja prve pomoći", koji su započeli sloganom "Naša misija je prva pomoć", rekao je, "U okviru projekta, 3 hiljade nastavnika, administratora i ostalih zaposlenih u školama u naredna 260 mjeseca, a zatim učenika i Cilj nam je pružiti obuku iz prve pomoći roditeljima. " rekao je.

Navodeći da i dalje rade na dobrom obrazovanju za djecu, Selçuk je izjavio da su odgovorni za osiguravanje sigurnog okruženja za svakog učenika koji dođe u školu i poboljšanje postojećih uslova u okviru mogućnosti za razvoj. Skrećući pažnju na kritičnu važnost prve i hitne zdravstvene podrške koju će nastavnici primijeniti u opasnoj i iznenadnoj situaciji u školi, Selçuk je izjavio da su započeli veliku „Mobilizaciju obrazovanja za prvu pomoć“ kako bi dodatno povećali sigurnost djece.

"Važno je osnažiti ljudske resurse u školama"

Opisujući prvu pomoć kao "prvu intervenciju na mjestu događaja radi spašavanja života ili sprečavanja pogoršanja situacije, sve dok zdravstveni radnici ne pruže medicinsku pomoć u nesreći ili situaciji koja ugrožava život", Selçuk je rekao da bi osoba koja to učini trebala imati kompetenciju. Podsjetivši da ljude s ovom sposobnošću nazivaju "prvima koji pomažu", Selçuk je svoje riječi nastavio na sljedeći način:

„Pa, ​​koji je uvjet za pružanje prve pomoći? Ovaj uslov je pohađanje potrebne obuke u skladu s Uredbom o prvoj pomoći koju je objavilo Ministarstvo zdravlja i posjedovanje potvrde o prvoj pomoći. Ovdje želimo da ovaj dokument imaju naši učitelji i ostalo školsko osoblje. Škola je mjesto gdje stotine ljudi živi zajedno. Naravno, postoji mogućnost neke nesreće ili ozljede. U slučaju tako negativne situacije, važno je povećati broj osoba koje pružaju prvu pomoć u našim školama kako bi se osigurao kontinuitet vitalnih funkcija, spriječilo pogoršanje situacije i olakšalo poboljšanje. U sljedeća 3 mjeseca želimo pružiti obuku iz prve pomoći za 260 hiljada nastavnika, administratora i drugog školskog osoblja, a zatim za naše učenike i roditelje. Ovaj će pokret biti jedna od najopsežnijih studija obuke za prvu pomoć ikad provedenih u Ministarstvu nacionalnog obrazovanja. "

Selçuk je izjavio da će započeti treninge u nekim provincijama, istovremeno predstavljajući 81 provinciju.

Ministar Selçuk naglasio je da se obuka za prvu pomoć koja će se održati u 81 provinciji Centra za obuku prve pomoći Direkcije za nacionalno obrazovanje sastoji od ukupno 8 sati, 8 sati teoretskog i 16 sati praktičnog.

Na treninzima će se pratiti mjere protiv koronavirusa

Navodeći da će se četvorosatni teoretski i praktični postupak ocjenjivanja odvijati kasnije, Selçuk je izjavio da će se osmosatni teoretski dio obuke održavati putem interneta iz centara za obuku, a osmočasovni praktični dio licem u lice -lice u ovim centrima u okviru pravila o maskama, udaljenosti i čišćenju.

Pored svojih općih informacija o prvoj pomoći, Selçuk je prvi u opstrukciji dišnih puteva, krvarenju, šoku i ozljedama, poremećajima ravnoteže topline, nesvjestici, oštećenju svijesti, visokoj temperaturi, trovanju, ugrizima životinja, upadu stranog tijela u oči, uši i nos, frakture, iščašenja i uganuća. izjavili su da će se razgovarati o temama pomoći.

Obučeno nacionalno obrazovno osoblje moći će učestvovati u katastrofama

Napominjući da će oni koji budu uspješni na treninzima dobiti svoje dokumente o "prvoj pomoći", Selçuk je rekao:

„Naši certificirani nastavnici i ostali zaposlenici koji su završili ovu obuku moći će raditi u timovima za hitne slučajeve formiranim za upravljanje katastrofama poput mogućih zemljotresa i poplava. Kako bi se naši učenici pripremili za život s kulturom prve pomoći, razvili svijest o prvoj pomoći u svojim domovima i društvenom životu, planirano je da i naši roditelji učestvuju u ovoj mobilizaciji, kao i školski operateri hrane, školsko osiguranje čuvari i drugi zaposlenici da razviju svijest o prvoj pomoći. on je govorio.

Navodeći da mobilizacija obrazovanja i slični projekti započeti danas imaju važno mjesto u obrazovnom ekosustavu i ne mogu se odgoditi, Selçuk je zahvalio svakom kolegi na izvanrednim prednostima djece.

Nakon videa koji prikazuje mobilizaciju obuke za prvu pomoć, ministar Selçuk; Povezan uživo sa centrima za obuku u Ankari, Van i Sivasu, od trenera je dobivao informacije o studijama. Selcuk; Slušao je stavove pripravnika iz Adane, Aydına i Siirta o obrazovanju.

Sajam železničke industrije Armin sohbet

Budite prvi koji će komentirati

Komentari