Kada započinje obrazovanje na daljinu? Otkazuju li se pismeni ispiti licem u lice? Ovdje su detalji

Kada će početi obrazovanje na daljinu? Otkazuju li se licem u lice ispiti?
Kada će početi obrazovanje na daljinu? Otkazuju li se licem u lice ispiti?

U okviru mjera protiv koronavirusa, nakon sastanka vlade, predsjednik Recep Tayip Erdogan najavio je da će se obrazovanje na daljinu nastaviti do kraja godine i najavio da će obuke biti na mreži. Nakon Erdoganove izjave, ministar nacionalnog obrazovanja Ziya Selçuk objavio je posljednje detalje o obrazovanju na daljinu i odgovorio na znatiželjna pitanja. Otkazuju li se pregledi licem u lice? Kako i kada će se održavati ispiti u formalnim, privatnim, formalnim i neformalnim školama? Koje su obrazovne institucije otvorene? Postoji li škola 31. decembra? evo detalja o vijestima ...


Izjava ministra nacionalnog obrazovanja Zije Selcuka u vezi s obrazovanjem na daljinu je sljedeća; „U skladu s preporukama Ministarstva zdravlja i Naučnog odbora za koronavirus kako ne bi bio pogođen porastom toka epidemije u svijetu i kod nas, od petka, 20. novembra do ponedjeljka, 4. januara, u skladu s preporukama Ministarstva zdravlja i Znanstvenog odbora za koronavirus, Nastavit ćemo sve aktivnosti formalnog, privatnog, formalnog i neformalnog obrazovanja kroz obrazovanje na daljinu.

Sve predškolske ustanove, vrtići, osnovne škole, srednje škole i srednje škole, specijalne škole i odeljenja, primenjeni kursevi u srednjim stručnim školama i specijalni tečajevi pod našim Ministarstvom takođe će biti u ovom opsegu. Neće biti licem u lice treninga za tečajeve podrške i obuke i tečajeve pojačanja. "Individualni treninzi" u centrima za specijalno obrazovanje i rehabilitaciju u okviru zakona o specijalnom obrazovanju pod brojem 5580 mogu se realizovati licem u lice.
Raspored sedmičnih tečajeva obrazovanja na daljinu dijelit će s našim učenicima i roditeljima naši nastavnici pod koordinacijom naših školskih uprava. Naši školski administratori i nastavnici strukturirat će procese obrazovanja na daljinu u novom semestru prema predmetima i kurikulumu koji predaju sa svojim učenicima tokom semestrske pauze. U tom ćemo periodu biti s našim studentima uz naše TRT EBA kanale, naše aplikacije za učionice uživo, EBA internet platformu, štampane i digitalne pomoćne resurse.
Nijedan ispit neće se održavati licem u lice ili na daljinu do 31. decembra 2020. godine, planiranje ispita provodit će se odvojeno u skladu s tokom epidemijskog procesa, a bit će najavljeno našim učenicima putem naših školskih uprava i nastavnika. Naši će učenici biti odgovorni za obrazovni kurikulum koji se radi licem u lice i uz obrazovanje na daljinu.
S novom akademskom godinom, na mobilne telefone naših 112 miliona učenika putem usluge slanja SMS poruka poslat ćemo programe sedmičnih kurseva TRT EBA vrtića / osnovne škole, srednje škole i srednje škole, gdje 812 učitelja radi u 13 podružnica, a 1.653 video zapisa sa lekcija pripremaju se i emitiraju u 18 studija. Emisije naših kurseva i dalje će se prikazivati ​​tri puta dnevno kako bi omogućili našim studentima da nadoknade i pojačaju.
Pored toga, prethodno smo s vama podijelili da smo našim studentima s prioritetnim potrebama isporučili 60 tisuća tablet računara poslanih putem javnih institucija i organizacija, lokalnih uprava, organizacija privatnog sektora i civilnih inicijativa u skladu sa strategijom distribucije koju smo pripremili u svjetlu službenih podataka. Naša distribucija nastavlja se istovremeno s kampanjama podrške i procesima nabavke. U roku od 30 dana isporučićemo našim studentima 10 hiljada tableta. Završen je postupak nabavke 500 hiljada tablet računara koje ćemo distribuirati i isporučit ćemo ih našim studentima do kraja godine. Uz podršku naših dionika, želimo što prije doći do svih naših učenika u potrebi.
Prijave u učionicama uživo, koje su od 23. marta 2020. godine, kada smo započeli obrazovanje na daljinu, odslušali 49 miliona 768 hiljada sati kursa, aktivno će služiti u tom periodu. Integracijom učionica EBA uživo i alternativnih aplikacija u naš sistem, imamo kapacitet da predajemo oko 2 miliona lekcija dnevno. Naši nastavnici će o svojim radnim satima u učionici obavještavati učenike i roditelje.
Stekavši titulu najposjećenije svjetske obrazovne web stranice s 9,1 milijardu klikova, naš EBA internetski portal na usluzi je našim učenicima s više od 1.700 lekcija i preko 40.000 bogatih, pouzdanih i interaktivnih sadržaja. U EBA-i se našim nastavnicima i učenicima predstavljaju video ili interaktivni narativi, vježbe, sažeci, infografike, projektna dokumentacija, sadržaj specifičan za nastavnike, više od 5.000 knjiga i više od 240.000 pitanja.
Nastavljamo raditi na prilagođavanju nastavnog programa ispita nastavnom procesu na daljinu za naše studente koji se pripremaju za centralne ispite. Detalji će se podijeliti s javnošću sljedeće sedmice.
U tom će procesu naši nastavnici nastaviti svoj rad na daljinu i moći će dolaziti u naše škole na obrazovanje na daljinu i imati koristi od alata kao što su računari i kamere. Učitelji naših podružnica dolazit će u naše škole najmanje jednom tjedno kako bi pratili i koordinirali proces obrazovanja na daljinu. Naši nastavnici će i dalje primati dodatne troškove školovanja tokom procesa obrazovanja na daljinu.
U Centrima za usmjeravanje i istraživanje i dalje će se pružati usluge licem u lice onima kojima će prvi put biti dijagnosticirana. U tom će se procesu obrađivati ​​prijave podnesene do 18. novembra 2020. godine za međuškolske prijave za premještaj, a nove prijave primit će se tek 31. decembra 2020. godine.
U procesu smo u kojem moramo biti povezani sa svojim roditeljima, nastavnicima, školskim direktorima i cijelom obrazovnom porodicom za povjerenje, mir, sreću i uspjeh naših učenika. Naša je najveća želja da ponovno započnemo naš postupni prelazak na obrazovanje licem u lice, gdje poduzimamo mjere na najvišem nivou, ovisno o higijenskim standardima, pa čak i dizajniramo beskontaktne igre naše djece u školskim vrtovima i učionicama. Željeli bismo poželjeti da ne pravimo ovu pauzu, pa čak ni da upoznamo naše škole svih razreda kao u velikoj većini zemalja svijeta. Međutim, takvu smo odluku morali donijeti zbog prilika u zemlji. Naravno, ne prestajemo ponavljati svoj poziv: "Potrebna nam je podrška svih, molimo vas da se pridržavate pravila" za budućnost naše djece. Prema tablici u posljednjoj sedmici decembra, s javnosti ćemo podijeliti svoje postupno planiranje prelaska i kalendar u obrazovanje licem u lice u našim školama.
Također bih vas obavijestio da smo spremni odgovoriti na sva pitanja naših građana o obrazovanju na daljinu pomoću našeg 7-satnog EBA asistenta, MEB asistenta i 24 444 0 MEBİM call centra.

 


sohbet

feza.net

Budite prvi koji će komentirati

Komentari