Takmičenje za najbolji model održano je u Turskom finalnom datumu Fişekhane

Mnogo je otkazano ili odloženo događaja i takmičenja tokom ovog perioda, 33 su sprovedena u skladu s pravilima pandemije puno interesa u finalu Turskog najboljeg modela.

25 ženskih 25 muških finalista u najboljem modelu Turske Umut Akyürek biće na postolju tokom noći, Morgül Yilmaz i Emre Kaya su izašli na scenu.

Predstavili Ece Gürsel i Tuğçe Sarıkaya Dağıstan, zajedno s predsjednikom osnivačem Erkanom Özermanom, Almilom Nur Özerman, Saitom Emirom, Muammerom Kapucuogluom, Erolom Albayrakom, Umutom Akyürekom, Anar Agakishievim, Ahmetom Baydarom, Turgay Kıranım, Güng Pheran Arakürürom, Güngom Güngom Akuerürom, Güngom Güngom Deda, Dr. Berke Büyükgüral, Hakan Eren, Süleyman Kaya, Cangas Sonku, prošlogodišnji prvi Derya Ekşioğlu i Tom Kandemir, 2018. Najbolji model Turska Turkan Sultan, 2019. Najbolji model Turska Melike sam, strasti Ispušta Aygun i görkem.gürc, Štampač emocija, Ugurski Turkmen, Želje Koç Etike, Dr. Prisustvovali su Ali Kerim Diler, Volkan Gecü, Cafer Andıç i Bengisu Taş.

Pored toga, Organizacijski odbor za najbolji model, finalisti i članovi žirija napravili su iznenađenje za rođendan Erkana Özermana.

Koreografiju na takmičenju izveo je poznati koreograf Asil ğağıl.

Tokom noći, pedesetak finalista pripremilo se za scenu tako što je svoju kosu napravilo BlackWhite Cadde Coiffeur i našminkao ih Banu Saadet Make-up tim.

Finalistice su izašle na scenu sa kostimima poznatog modnog dizajnera Erola Albayraka i Gülafer Ataş. Muški finalisti zauzeli su svoje mjesto na sceni s Giotelli elegancijom. Svi natjecatelji prošetali su postoljem sa specijalnim dizajnom marke OMayo.

Melisa İmrak i Oğuzhan Bolat osvojili su 33. najbolji model Turska prvo mjesto, Deniz Çatalbaş i Yekta Baki su zauzeli drugo mjesto, a Sena Küçük i Emre Özcanan osvojili su treće mjesto.

Najbolji fotomodel Melissa Aslan, Najbolja milost Mustafa Saraçoğlu, Merve Yıldırım

Najbolji gospodin: postao je Metehan Onay.