Željeznica Samsun Sarp mora proći kroz Ordu

Željeznica Samsun Sarp mora proći kroz Ordu
Željeznica Samsun Sarp mora proći kroz Ordu

Servet Şahin, predsjednik Trgovinske i industrijske komore Ordua (OTSO), i dalje iznosi probleme Ordua i njegovih članova.


Predsjednik OTSO-a Servet Şahin izrazio je lokalne i nacionalne probleme našeg grada na konsultativnom sastanku za komore regiona Crnog mora i robne berze, a također je prenio probleme i prijedloge rješenja svojih članova predsjedavajućem Hisarcıklıoğluu kao rezultat sjednica odbora održanih svake sedmice.

Predsjednik Turske unije komora i robnih razmjena (TOBB) Rifat Hisarcıklıoğlu na sastanku održanom pod predsjedanjem Srednje strukovne škole TOBB i nedostatkom Sahinovih zahtjeva u vezi s tim; „U naš grad ste doveli izuzetno modernu strukovnu i tehničku Anatolijsku gimnaziju. Međutim, nije se dobilo dovoljno sredstava za opremu naše škole. U tom pogledu tražimo podršku od vas i našeg ministra nacionalnog obrazovanja. Ponovo, naša škola i Univerzitet za ekonomiju i tehnologiju TOBB trebali bi raditi integrirano i surađivati ​​sa odjelima za automatizaciju, računare i elektroniku, molimo za vašu potrebnu podršku u vezi s tim “.

Napominjući da je THY zatražio dodatne letove za provinciju Ordu, rekao je Şahin; „Na aerodromu Ordu Giresun broj putovanja u Istanbul je vrlo nizak, mi smo kao Ordu jedna od provincija s najvećim brojem imigranata, pa zahtijevamo povećanje broja letova na liniji Ordu Istanbul. Istovremeno, želimo da preko vas ponovo pokrenemo letove za Antaliju, Izmir i Kipar ”, rekao je.

Podvlačeći da željeznica Samsun-Sarp mora proći kroz Ordu, gradonačelnik Şahin nastavio je svoje riječi kako slijedi; „Željeznica Samsun-Sarp vrlo je važna za nas, preskačući provincije Ordu i Giresun, a ne željeznicu Samsun-Sarp, gospodine predsjedniče, ova pruga mora proći kroz Ordu i Giresun. Da bi naš grad postao logistički centar, potrebna nam je željeznica Samsun-Sarp i očekujemo vašu podršku u tom pogledu. "

Zahtjev za restrukturiranjem plaćanja kredita, poreza i premija, Şahin; „Ponovo, zbog pandemije, uslovi plaćanja kredita, poreza i premije trebali bi se platiti u tekućim mjesecima. Međutim, naše kompanije nisu spremne za plaćanja koja će se kombinirati s novim porezima i premijama. Ne želimo da se izvrši restrukturiranje i rate za uplate kredita, poreza i premija, a oprost kašnjenja se povećava. Pored toga, zajmovi podržani KGF-om koji su našim preduzećima pruženi tokom perioda pandemije i nastavak zajmova poput TOBB Nefes kredita, kredita za kontinuirano poslovanje i zajma za vodu bit će potez koji će rasteretiti naše kompanije “.

Na kraju, Şahin je izjavio probleme kompanija koje su patile zbog neotvaranja škola; "Pored toga, naše školske službe, naši članovi koji proizvode i prodaju školske uniforme i naše kompanije koje se bave priborom, koji su patili zbog neotvaranja škola, bili su u velikim problemima, tražimo podršku za ovaj i slične sektore."

Predsjednik TOBB-a M. Rifat Hisarcıklıoğlu, koji je rekao da je predsjednik Servet Şahin vodio potrebne bilješke kako bi pronašao rješenja za svoje probleme i proslijedio ih nadležnim vlastima, dao je sljedeće ocjene po tom pitanju:

  • Prenijeli ste nam da nema dovoljno dodatka za opremu strukovne i anadolijske srednje škole TOBB, koju je u Ordu doveo TOBB uz vašu podršku, a mi smo dobili svoju napomenu. Tražit ćemo od našeg ministra za nacionalno obrazovanje, g. Ziya Selçuka, da nam pruži potreban dodatak.
  • Zahtijevali ste da odsjeci za automatizaciju strukovnih i tehničkih anadolskih srednjih škola Ordu TOBB i Univerzitet za ekonomiju i tehnologiju TOBB rade integrirano i surađuju. Ako nam pošaljete odgovarajući članak, uputit ću TOBB ETÜ o ovome.
  • Zatražili ste da letovi Ordu-Istanbul budu manje na aerodromu Ordu Giresun, broj ovih putovanja treba povećati i ponovo otvoriti letove Izmira, Antalije i Kipra, za vaše ćemo zahtjeve razgovarati sa Turkish Airlinesom.
  • Rekli ste da je željeznica Samsun-Sarp morala proći kroz Ordu i Giresun, da je provinciji Ordu potrebna željeznica Samsun Sarp da postane logistički centar, a mi smo o tome dobili bilješku.
  • Prenijeli ste zahtjeve svojih članova održavanjem sjednica odbora, primili smo bilješke vaših zahtjeva i radit ćemo na ispunjavanju zahtjeva vaših članova poput vas.


Sohbet


Budite prvi koji će komentirati

Komentari