UAV se koristi za otkrivanje bespravne gradnje u Bursi

UAV Bursa Poacher otkriva povećanje od 26 hiljada
UAV Bursa Poacher otkriva povećanje od 26 hiljada

Bespilotna letjelica (UAV), koju je općina Bursa naručila za sprječavanje nelegalne gradnje, otkrila je porast od 6 hiljada 404 puta u odnosu na 977 hiljade 26 zgrada koje je skenirala u posljednjih 973 mjeseci.


Iako je Bursa, posebno sa svojim industrijskim gradskim identitetom, žrtva neplaniranog i ilegalnog stanovanja zbog intenzivne imigracije iz različitih provincija Anadolije od 1970-ih, gradska općina nastavlja svoju odlučnost u borbi protiv ilegalne upotrebe. Opština Metropolitan, koja koristi sve mogućnosti tehnologije, posebno na kontrolnoj tački i pokrenula je aplikaciju za praćenje iz vazduha sa UAV-om od prošlog aprila, ne uzrokuje nelegalnu gradnju. U posljednjih 6 mjeseci, UAV, koji je bio u zraku 104 sata i skenirao 370 kvadratnih kilometara, snimio je ukupno 113 fotografija. Tokom inspekcija, koje su uglavnom pokrivale Osmangazi, Yıldırım, Nilüfer, Kestel i Gürsu, zabilježeno je povećanje od 500 hiljada 404 puta na ukupno 977 hiljade 26 zgrada. Ova povećanja sprata označena su na mapi i predmet je prebačen u odgovarajuće općinske općine fotografijama kako bi se utvrdilo je li zgrada licencirana ili nelegalna.

Ozbiljan posao je neophodan

Gradonačelnik gradske opštine Bursa Alinur Aktaş, koji je ocjenjivao radove koje su izveli u borbi protiv ilegalne gradnje, rekao je da u Bursi, koja se nalazi u zemljotresnoj zoni prvog stepena, treba ozbiljno raditi posebno u borbi protiv ilegalne upotrebe. vodeći ekonomiju zbog grada Burse, turski predsedavajući imigracije Aktas, izrazivši se, postao je jedna od provincija, "zajedno sa sve većom migracijom stanovništva, koja treba dovesti sa sobom neregularna naselja. Na nesreću, neplanirani razvoj naše Burse na nivou je na kojem treba uraditi ozbiljne studije. Kao gradska općina, ovom pitanju osjetljivo pristupamo s našim okružnim općinama. U julu prošle godine donijeli smo odluku u našem gradskom vijeću i u skladu s tom odlukom ne dozvoljavamo gradnju unutar gradskih granica bez zakonskog odobrenja. Napravili smo potrebna ulaganja u opremu za aplikaciju, gdje se čitav grad nadgleda vazdušnim bespilotnim letjelicom. "Naše zračne preglede učinkovito provodimo od aprila."

Podrška za nadzor i rušenje

Podsjetivši da je UAV utvrdio 6 hiljada 26 porasta poda u posljednjih 973 mjeseci, gradonačelnik Aktaş je rekao, „Naše općinske općine su ovlaštene za izdavanje dozvola. Iz tog razloga na karti označavamo ove poraste spratova i obavještavamo općine u okrugu kako bismo utvrdili je li zgrada nezakonita ili legalna. Drugim riječima, ovaj broj se pravno povećava. Naše općinske općine ih identificiraju i poduzimaju potrebne mjere. Kao Metropoliten, mi aktivno učestvujemo u inspekciji i pružamo tim i opremu za podršku našim okružnim opštinama koje to žele. U tom kontekstu, podržali smo rušenje gotovo 1 zgrada u Osmangaziju, Yıldırımu, Nilüferu, Gürsuu, Kestelu, İzniku, Mudanyi, Orhangaziju, Yenişehiru i Gemliku u skladu sa zahtjevom općinskih općina u posljednjih 200 godinu.

Predsjedniče Aktas, ilegalne strukture identificirale su prijavu UAV-a da su Turski zdravi gradovi zdravi gradovi održani 11. ove godine od strane Udruženja za najbolju praksu u kategoriji zdravog urbanog planiranja, dodijeljena je i posebna nagrada.Sohbet


Budite prvi koji će komentirati

Komentari