Završava U-22 evropsko prvenstvo u odbojci na pijesku

U-22 Evropsko prvenstvo u odbojci na pijesku u Selcuku završeno je uzbudljivim finalnim utakmicama. Rusija, koja je ostavila trag na šampionatu, bila je ekipa koja je stigla do trofeja kod muškaraca i žena. Gradonačelnik Metropolitanske opštine Izmir uručio je nagrade šampionima. Tunç Soyer On je dao.

Opština Metropolitana Izmir i Turska odbojkaška federacija, koju zajednički organizuju U-22 Evropsko odbojkaško prvenstvo u odbojci (CEV) U-XNUMX za muškarce i žene u Rusiji, postigli su sretan kraj.
Ruskinja Maria Voronina/Marija Bocharova postala je prva finalistica nakon što su u prvom meču polufinala za žene pobijedile Esmee Böbner/Mara Betschart iz Švicarske sa 2-0. U drugom polufinalnom meču, u finale su se plasirale Anastasila Frolova/Aleksandra Ganenko (Rusija), koje su se borile protiv Sofile Rylove/Yeve Serduk (Ukrajina) i pobijedile rezultatom 2-0. U finalnom meču, Anastasila Frolova/Aleksandra Ganenko iz dva tima Rusije pobedile su Mariju Voroninu/Mariju Bočarovu sa 2-0 i stigle do zlatne medalje. Esmee Böbner/Mara Betschart (Švajcarska) zauzela je treće mesto, pobedivši Sofilu Rylovu/Yevu Serduk (Ukrajina) sa 2-1.

Poljska-Rusija finale kod muškaraca

Milosz Kruk / Mikolaj Miszczuk (Poljska), koji je u prvom polufinalnom meču za muškarce pobijedio Mio Wüst / Rudy Schneider iz Njemačke sa 2-1, ime je dobio u finalu. U drugom polufinalnom meču, Rus Nikolay Chukhnenkov / Nikita Evert pobijedio je njemački dvojac Lukas Pfretzschner / Robin Sowa sa 2: 0. U finalu je prvak postao Rus Nikolay Chukhnenkov / Nikita Evert pobijedivši Milosz Kruk / Mikolaj Miszczuk (Poljska) sa 2: 0. Dvije ekipe iz Njemačke odigrale su utakmicu za treće mjesto. Nakon pobjede protiv Lukasa Pfretzschnera / Robina Sowe sa 2: 0, Mio Wüst / Rudy Schneider zauzeo je treće mjesto.

Šampionski pehar predsjednika Soyera

Gradonačelnik Metropolitanske opštine Izmir uručio je šampionski pehar i zlatne medalje Rusiji, koja je šampion kod muškaraca. Tunç Soyer i Alper Sedat Aslandaş, zamjenik predsjednika Odbojkaškog saveza. Dok je drugi muški pratilac uručio srebrne medalje i pehare Poljskoj, zamjenik generalnog sekretara Ertuğrul Tugay i zamjenik Pokrajinske uprave za omladinu i sport Izmir Enver Yılmaz uručili su pehar, dok je gradonačelnik Selcuka Filiz Ceritoğlu Sengel uručio pehar. Šef Odjela za omladinu i sport Gradske općine Izmir Hakan Orhunbilge i izvršni direktor grupe Celik Ali Celik i zamjenik generalnog sekretara Ertuğrul Tugay uručili su bronzane medalje Njemačkoj, koja je zauzela treće mjesto kod muškaraca. Gradonačelnik Metropolitanske opštine Izmir uručio je šampionski pehar i zlatne medalje Rusiji koja je zauzela prvo mjesto kod žena. Tunç Soyer i Alper Sedat Aslandaş, zamjenik predsjednika Turske odbojkaške federacije.

Gradonačelnik općine Selçuk Filiz Ceritoğlu Sengel i izvršni direktor organizacije Sportske organizacije Beach It Gürsel Yeşiltaş uručili su ruske pehare i medalje.

Predsjednik Omladinskog i sportskog kluba metropolitanske opštine Izmir Ersan Odaman i povjerenica CEV za odbojku na pijesku i tehnička delegatkinja Bojana Bogićević dali su treće mjesto Švajcarskoj medalje, a pehare je dodijelio Eser Atak, zamjenik generalnog sekretara općine Izmir.