Pobjeda Ukrajine na Evropskom prvenstvu u odbojci na pijesku

Ukrajina je osvojila prvenstvo u obje kategorije na U-18 Evropskom prvenstvu u odbojci na pijesku u organizaciji Gradske općine Izmir i Turske odbojkaške federacije.

Općina Metropolitana Izmir i Turska odbojkaška federacija, koju zajednički organiziraju Europsko prvenstvo u odbojci na pijesku U-18 (CEV) U-XNUMX, postao je jasan posljednji dan šampiona. Kod žena i muškaraca Ukrajina je nosila zlatne medalje oko vrata.

U polufinalu za žene, Anna Chechelnytska-Dana Romaniuk (Ukrajina), koja se u prvom meču borila protiv Aurore Mattavelli-Margherita Tega (Italija), pobijedila je sa 2-0 i stigla do finala. U drugom polufinalnom meču, u finale se plasirala Anhelina Khmil-Tetiana Lazarenko (Ukrajina), koja se borila protiv Anouk Kressler-Lea Toschini (Švajcarska) i pobedila sa 2-0. Anna Chechelnytska-Dana Romaniuk osvojila je zlatnu medalju savladavši dva tima Ukrajine u finalu sa 2-0. Treće mjesto zauzela je Anouk Kressler-Lea Toschini (Švicarska), koja je pobijedila Auroru Mattavelli/Margherita Tega (Italija).

U prvom polufinalnom meču za muškarce, Jevhenii Boiko-Vladyslav Omelchuk (Ukrajina) doveo je Vladislava Pančenka-Ivana Chuprinova iz Rusije sa 2: 0 i u finalu dobio ime. U drugom polufinalnom meču, Kristians Fokerots-Karlis Abelitis iz Latvije pobijedio je par Egor Zharovin-Vitaly Markov iz Rusije sa 2-1 u teškoj utakmici. U finalnoj utakmici, Jevhenii Boiko-Vladyslav Omelchuk (Ukrajina) postao je prvak pobijedivši Kristians Fokerots-Karlis Abelitis iz Latvije sa 2: 0. U meču za treće mjesto sastale su se dvije ekipe Rusije. Treći je bio Vladislav Pančenko-Ivan Čuprinov koji je pobijedio Egora Žarovina-Vitalija Markova.

Podijeljene nagrade

Muškarci i žene na samitu u ukrajinskom trofeju za šampionat sa zlatnom medaljom u zamjenu generalnog sekretara odbojkaške federacije turske odbojkaške federacije Ertugrul Brigade i zamjenika predsjednika Sadat Općine Metropolitanska opština Izmir dali su Alperu Yeşildaşu. Šef i odjel za sport gradske općine Izmir Hakan Orhunbilge i gradonačelnik općine Selcuk Filiz Ceritoğlu Sengel uručili su Latviji druge muške pehare i medalje. Treću nagradu i medalju Rusiji dodelili su poverenica CEV za odbojku na pesku i tehnički delegat Bojana Bogićević, izvršni direktor Organizacije za sportove na plaži na plaži Gürsel Yeşiltaş i menadžer za sport mladih iz gradske opštine Izmir Berkan Alptekin. Druge ženske trofeje i medalje uručili su Ukrajini šef sporta i odjeljenja gradske općine Izmir Hakan Orhunbilge i predsjednik opštine Selçuk Filiz Ceritoğlu Sengel. Sekretar Kluba omladine i sportskog kluba metropolitanske opštine Izmir Mustafa A andme i izvršni direktor grupe Ali Çelik Ali Çelik dali su treće mjesto Švajcarskoj.

U22 evropsko prvenstvo u odbojci na pijesku održat će se na plaži Selçuk Pamucak između 24. i 27. septembra.