MEB najavljen! Samo predškolski i 21. razred započinju obrazovanje 1. septembra

MEB najavljen! Samo predškolski i 21. razred započinju obrazovanje 1. septembra
MEB najavljen! Samo predškolski i 21. razred započinju obrazovanje 1. septembra

Ministar nacionalnog obrazovanja Ziya Selçuk dao je pisanu izjavu o obrazovanju licem u lice u školama koje će početi "progresivno i razvodnjeno" u ponedjeljak, 21. septembra 2020.


„Promatramo svijet od samih početaka epidemijskog procesa. Kao što svi znate, donosimo odluke u skladu s ocjenom Ministarstva zdravlja i Naučnog odbora i u svjetlu naučnih podataka, a mi ćemo te odluke primijeniti na najispravniji način.

Gotovo sve evropske zemlje započele su obrazovanje licem u lice u školama, svim razredima i razredima. Međutim, mi se zalažemo za kontroliraniji i postupniji početak u našoj zemlji.

Prema ovome; Početnog datuma koji smo odredili za 21. septembar, započet ćemo samo obrazovanje licem u lice - s našim predškolcima koji su već otvoreni i s brucošima kojima je potrebna emocionalna veza sa školom. Učenici naše prve godine osnovne škole bit će u našim školama jedan dan tokom prilagodbenog tjedna, a sljedeća dva dana u tjednu. Na kraju tri sedmice, počevši od 1. septembra, ponovo ćemo procijeniti postupak za započinjanje obrazovanja na drugim nivoima i odjeljenjima.

Pristanak roditelja važan nam je u započinjanju obrazovanja licem u lice. Ako naši roditelji žele, mogu se opravdati da učenika ne šalju licem u lice. U ovom će slučaju naš student nastaviti obrazovanje na daljinu i neće se smatrati odsutnim.

U skladu s preporukama Ministarstva zdravlja, veličina odjeljenja smanjit će se podjelom u grupe za obrazovanje licem u lice, a trajanje naše djece u školi će se skratiti. Trening će se nastaviti kroz obrazovanje na daljinu, uz trening licem u lice. Stoga će se obrazovanje i osposobljavanje nastaviti korištenjem i obrazovanja licem u lice i mogućnosti obrazovanja na daljinu. Smanjenje broja razreda jednako će se odraziti i na školske autobuse.

Poduzimamo sve vrste predostrožnosti u pogledu čistoće i higijene u edukaciji licem u lice pod vodstvom našeg Ministarstva zdravlja i Naučnog odbora. Studenti prve godine koji ranije nisu iskusili školski život; Upoznat ćemo se s našim razrijeđenim učionicama, našim obrazovnim programom, našim beskontaktnim igrama koje će oni igrati poštujući socijalnu distancu, pažljivo proučenim sadržajima tjedna prilagodbe i naravno naporima naših učitelja koji će preuzeti ovaj proces.

Što se tiče obrazovanja na daljinu, imamo vrlo intenzivnu i bez problema infrastrukturu na EBA televiziji i EBA digitalnoj platformi. Dajemo prednost lekcijama uživo u obrazovanju na daljinu i pružamo učenicima i nastavnicima mogućnost izvođenja simultanih i interaktivnih predavanja u digitalnom okruženju. Pripremili smo digitalni sadržaj zasnovan na igrama kako bismo potaknuli naše učenike 1. razreda da vole obrazovanje na daljinu.

Trenutno nam je jedini cilj okupiti našu djecu sa njihovim školama i dočekati našu djecu koja će krenuti u školu 21. septembra. Spremni smo na ovo s našim nastavnicima, školama, svom pažnjom i predanošću. "Sohbet

Budite prvi koji će komentirati

Komentari