Završeno prvenstvo u cestovnom biciklizmu u Turskoj

Održano na biciklističkom biciklističkom biciklističkom putu u dolini Suncokreta u Turskoj, 2020. ga je dovršio TBF. Biciklistički tim Sakarya Büyükşehir udario je o krov u prvenstvu koje je svjedočilo velikom uzbuđenju. Metropolitanski sportisti osvojili su sve 3 medalje u kategoriji odraslih muškaraca.

Turska biciklistička federacija koju je Turska održala 2020. godine na biciklističkom biciklističkom putu Sunflower Valley bila je poprište velikog uzbuđenja. Metropolitanski biciklistički tim Salcano Sakarya, koji je prvog dana prvenstva obilježio svoje utrke s vremenom, zauzeo je svoje mjesto na postolju posljednjeg dana utrka.

Predsjednik Supreme čestitao je sportistima

Veliko uzbuđenje utrkivanja na sceni nakon završetka najave, predsjedavajući Ekrem Yüce, "Suncokret, najmoderniji biciklistički objekti u zemlji, u organizaciji TBF Road Bike biciklizma našom dolinom, ugostili smo prvenstvo Turske. Zahvalio bih svim sportistima koji su učestvovali u trci na prvenstvu i čestitao našim sportistima koji su stekli svoje diplome ”. Predstavljeno je takmičenje na kraju turskih sportista za medalju na održanoj ceremoniji uručenja nagrada Predsjednik Biciklističkog saveza Erol Küçükbakırc i potpredsjednik Mohammad Berat Alphen, predsjednik kluba Sakaryaspor Cevat kiselina, Služba za mlade opštine Metropolitan i Ilhan, šef Odjela za sport šerifa Aykaça.

Prvenstvo završeno

Posljednjeg dana prvenstva, 139.3 atletičara iz 22 ekipe natjecalo se na stazi za trčanje na 60 kilometra u kategoriji starijih muškaraca. Iako metropolitanski biciklistički tim Salcano Sakarya nikome nije prepustio postolje u kategoriji krupnih muškaraca, Onur Balkan, jedan od sportista iz Büyükşehira, trku je završio na prvom mjestu. Balkanski saigrači Halil İbrahim Doğan završili su trku na drugom mjestu, a Emre Yavuz na trećem mjestu i zauzeli njegovo mjesto na postolju. U posljednjoj trci prvenstva, 17 sportista iz ukupno 56 timova natjecalo se u kategoriji omladine za muškarce. Kaan Soylu Özkalbim iz Biciklističkog kluba İlgem, jedan od sportista koji se takmiče na stazi dugoj 100 kilometara, zauzeo je prvo mjesto, dok su Ali Osman Çelik iz Konya Torku Şeker Spor i Ahmet Maral podijelili 2. i 3. mjesto.