Sakarya će imati međunarodno priznanje u biciklističkom turizmu

Sakarya će imati međunarodno priznanje u biciklističkom turizmu
Sakarya će imati međunarodno priznanje u biciklističkom turizmu

Na otvaranju manifestacija Evropske sedmice mobilnosti predstavljen je projekat "Preokrenimo pedalu u Crnom moru". Predsjednik Ekrem Yüce rekao je, „Biciklističke rute koje će se stvoriti u Sakaryi bit će prebačene na međunarodnu platformu s digitalnim mapama. Nadamo se da ćemo u okviru Programa prekogranične suradnje na Crnom moru koji financira Europska unija pomaknuti naš grad na jaču točku u biciklizmu projektom koji će poboljšati biciklistički turizam i međudržavni dijalog. "


Svečana ceremonija pokretanja projekta 'Preokrenimo pedalu u Crnom moru', koji ima pravo da dobije podršku od Evropske unije u okviru Programa prekogranične saradnje Crnog mora u slivu opštine Sakarya, održana je u Biciklističkoj dolini suncokreta. U programu u kojem su započeti događaji Evropske sedmice mobilnosti na temu 'Nula emisije mobilnosti za sve', rektor SUBU-a prof. Dr. Prisustvovali su Mehmet Sarıbıyık, provincijski direktor za mlade i sport Arif Özsoy, predsjednik kluba Sakaryaspor Cevat Ekşi, okružni gradonačelnici, birokrati, predstavnici nevladinih organizacija i članovi štampe. Na kraju programa, gradonačelnik Ekrem Yüce i gosti napravili su biciklističku turu.

Veoma je važno za naše nespretne

Šef Odjela za razvoj strategije Veysel Nak, koji je podijelio detalje projekta 'Pedalirajmo u Crnom moru', čiji je gradska opština koordinator u Programu prekogranične saradnje Crnog mora, Promoviramo ga tokom Europskog tjedna mobilnosti. Ovim projektom Sakarya će biti među sigurnim destinacijama za biciklistički turizam sa svojim međunarodnim biciklističkim rutama, biciklističkim preduzećima i doprinijeti zapošljavanju u regiji “.

Biciklistički turizam bit će predstavljen cijelom svijetu

Šef odjela Veysel Naked rekao je: „Ovaj projekt ima mnogo aspekata kao što su sport, turizam, sektorsko obrazovanje i promocija, kao i međunarodna saradnja koja će donijeti zajednička rješenja u područjima poput zdravog prijevoza sa zemljama koje se graniče sa Crnim morem i klimatskim promjenama. Takođe će biti održivih ekonomskih povrata za turističku industriju Sakarya. Sakaryin biciklistički i zeleni turizam promovirat će se cijelim svijetom kroz projektne partnere ”.

Kao SUBÜ, podržavamo projekt

Rektor SUBU prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık rekao je, „Ponosan sam što sam partner ovog važnog projekta. Nastavit ćemo podržavati projekt od početka do kraja i pokušati ćemo dovesti još mnogo projekata u naš grad. Projekt uključuje i sport i turizam, pa smo kao Univerzitet primijenjenih nauka Sakarya izravno uključeni u projekt i podržavamo ga. Mislim da će projekat dati veliki doprinos gradu i želim da bude koristan ”.

Sport i wellness

Načelnik općine Metropoliten Ekrem Yüce rekao je, „Zdrav život, sport i kretanje neophodni su elementi naše kulture. Čak i kada pogledamo najstarije zapise o avanturi naših predaka u hiljadama godina, vidi se da je treniranje jahanja, streličarstvo i korištenje mača i štitova započelo od djetinjstva i ovo je način života. S druge strane, naš vođa Hz. Važnost sporta i zdravog života može se jasno vidjeti iz mnogih tačaka Muhamedovog (SAV) života i mnogih njegovih savjeta nama muslimanima. "

Sakarya će biti trinaesti grad na svijetu prilagođen biciklima

Gradonačelnik Ekrem Yüce rekao je, „Sakarya je najpovoljniji grad na mnogim mjestima među gradovima u našoj zemlji. Jedna od tih prednosti je što je gotovo cijeli grad pogodan za biciklizam. Znate, samo 12 gradova na svijetu ima titulu "Biciklistički grad". Kao Sakarya, težimo da postanemo trinaesti grad prijateljski prema biciklima. U tom smo pogledu osigurali sve potrebne uslove. Ispunit ćemo konačni ili dva kriterija. Nakon svega ovoga, nadamo se da će naša Sakarya biti trinaesti grad na svijetu prilagođen biciklima ”.

Cilj je 307 kilometara biciklističke staze

Gradonačelnik Yüce rekao je, „Provodimo projekte koji će naglasiti karakteristike našeg grada. Gradimo biciklističke staze. Trenutno imamo ukupno 68 kilometara biciklističke staze. Cilj nam je biciklistička staza od 307 kilometara. Odavde gradimo biciklističku stazu od Suncokretove biciklističke doline do obala Sapanca. Put se sastoji od ukupno tri etape. Završili smo prvu fazu, odavde do Ljetnog raskršća. "Čekamo odobrenje ministarstva za dijelove od Ljetnog raskršća do obala Sapanca."

Nove biciklističke rute integriramo u međunarodne transportne mreže.

Govoreći o intenzivnoj upotrebi SAKBIS-a, gradonačelnik Yüce je rekao, „Svi naši bicikli u pametnim stanicama integriranim u naše biciklističke staze raširene po cijelom gradu dodijeljeni su na korištenje našim građanima. Dopustite mi da razgovaram o projektu, što je još jedan razlog našeg sastanka ovdje. "Premjestit ćemo naš grad na jaču poziciju u biciklizmu projektom koji će razvijati biciklistički turizam i međudržavni dijalog u okviru Programa prekogranične suradnje na slivu Crnog mora koji financira Europska unija."

Biciklističke rute bit će prebačene na međunarodnu platformu

Gradonačelnik Ekrem Yüce rekao je, „Biciklističke rute koje će se stvoriti u Sakaryi u okviru projekta bit će postavljene na digitalnu mapu i prebačene na međunarodnu platformu. Treninzi o preduzetnicima, smeštajnim objektima, agencijama, restoranima, komunikaciji i promociji i pedal-friendly poslovanju biće održani za operatere u oblasti turizma u gradu. Pored toga, stvorit će se digitalna platforma s projektnim partnerima Ukrajinom, Bugarskom, Rumunjskom i Gruzijom u svrhu promocije turističke destinacije i biciklističkih ruta u gradu, a bit će pripremljene i biciklističke mobilne aplikacije. U projektu gdje će se pripremati programi biciklističkih tura za domaće i međunarodne turoperatore, bit će održan i festival vezan za biciklistički i biciklistički turizam. Ovom prilikom nadam se da će aktivnosti Europske sedmice mobilnosti i Projekt „Pedalirajmo na Crnom moru“ biti od koristi “.Sohbet


Budite prvi koji će komentirati

Komentari