Trabzonov željeznički problem raspravljen je u KTÜ

Trabzonov željeznički problem raspravljen je u KTÜ
Trabzonov željeznički problem raspravljen je u KTÜ

Na sastanku održanom na Tehničkom univerzitetu Karadeniz (KTU) razgovaralo se o provedenim i planiranim projektima Trabzona i budućoj strategiji.


Zamjenik AK stranke Trabzon Bahar Ayvazoğlu, rektor KTU-a prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, Trabzonska trgovinska i industrijska komora (TTSO) predsjednik M. Suat Hacısalihoğlu, potpredsjednik Unije izvoznika istočnog Crnog mora (DKİB) Ahmet Hamdi Gürdoğan, prorektori KTÜ-a prof. Dr. Halil İbrahim Okumuş, prof. Dr. Cemil Rakıcı i Prof. Dr. Akif Cinel, generalni sekretar prof. Dr. Bünyamin Er, Arhitektonski fakultet, Prof. Dr. Ahmet Melih Öksüz, član Odjela za urbanizam i prostorno planiranje Član fakulteta prof. Dr. Dilek Beyazlı, član fakulteta Odjela za saobraćaj Prof. Dr. Muhammet Vefa Akpınar, Trabzonska komora gradskih planera, Ercan Şen, Erzincan - Gümüşhane - Trabzonska željeznička platforma SözcüPrisustvovali su seniori banaban Bülbül i Mustafa Yaylalı.

Na sastanku je napravljena procjena najnovijeg statusa projekata koji su izvedeni i planirani u Trabzonu. KTÜ je postigao konsenzus o naučnoj izvodljivosti i pripremi strateškog plana u transportnim i drugim projektima.

Pored toga, naglašeno je da bi željeznička pruga Erzincan-Gümüşhane-Trabzon trebala biti što prije uključena u program ulaganja, a pruga Batumi-Hopa treba biti izgrađena u skladu sa strateškim značajem regije.

AYVAZOĞLU: RAZVOJ REGIONALNIH POKRAJINA SURADAN JE RAZVOJU TRABZONA

Zamjenik stranke AK Trabzon Bahar Ayvazoğlu zahvalio se rektoru valuvalcıu i rekao: „Naša je država na kraju pogođena svakom investicijom ili projektom izvedenim u našem gradu i zahtijeva projekt ili ulaganje. Mi, političari, smatramo se primarnom odgovornošću u podizanju životnog standarda naše nacije i pružanju usluge dostojne naše nacije. U tom kontekstu, KTÜ, univerzitet lokomotiva u našem gradu i našoj regiji, bit će mjesto za razgovor o znanstvenim prijedlozima potrebnim za rješavanje brojnih pitanja i problema specifičnih za naš grad ili regiju, koje mi prosljeđuje naša nacija i čekaju rješenje. Na osnovu ove stvarnosti, želio bih zahvaliti našem rektoru, koji je brzo organizirao takav sastanak i zadržao naš zahtjev da za ovim stolom okupimo naučnike našeg univerziteta i nevladine organizacije našeg grada. Naravno, u pogledu predstavljanja grada, od velike je važnosti da se takvi sastanci organizuju sa predstavnicima svih segmenata društva i sa većim učešćem. Međutim, zbog poznate epidemije i uskog opsega tema, bilo je neizbježno ograničiti broj sudionika. Najupečatljivija tačka našeg sastanka je da je razvoj Trabzona proporcionalan razvoju provincija u regiji i da je razvoj provincija u regiji moguć i razvojem Trabzona. Pored toga, nakon utvrđivanja buduće vizije Trabzona, naš grad i naša regija postat će jedan od rijetkih gradova sa važnim strateškim dokumentom i informacijama izvještavanjem o prijedlozima koji će se pojaviti na sastancima koji će se održati u narednim periodima. Želeo bih da zahvalim svim našim predavačima koji učestvuju i predstavnicima nevladinih organizacija što su sa nama podelili svoja dragocena iskustva i ideje “.

HACISALİHOĞLU: BIO JE UČINKOVIT SASTANAK U POGLEDU BUDUĆE STRATEGIJE

Predsjednik TTSO-a M. Suat Hacısalihoğlu izjavio je da se na sastanku razgovaralo o transportnim i drugim projektima koji su u toku u regiji i rekao: „Smatram da bi KTÜ trebao imati veću ulogu u naučnoj i strateškoj strani ovih projekata. U tom smo smislu utvrdili mapu puta. Bio je to efikasan sastanak u smislu iznošenja buduće strategije “.

KTÜ rektor prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, s druge strane, izjavio je da će pokušati uspostaviti snažnu vezu između univerziteta i grada i rekao je, "Naši će naučnici učiniti sve da daju svoj doprinos i služe našem gradu i našoj regiji."Sohbet


Budite prvi koji će komentirati

Komentari