Proglašeni pobjednici Roketsan Rocket takmičenja!

Proglašeni su pobjednici Raketnog takmičenja, koje je organizirano uz podršku Roketsana, a čiji je cilj potaknuti mlade na rast kao pojedinci koji doprinose domaćoj i nacionalnoj proizvodnji. Kaspijski raketni timovi univerziteta Pamukkale uspjeli su biti prve dvije godine zaredom.

Nastavak ulaganja u omladinu Turske u skladu sa nacionalnim tehnološkim potezima Roketsan'ın, koji je sponzoriran opsegom TEKNOFEST suradnje s pobjednicima raketnog takmičenja TUBITAK SAGE. Prema rezultatima, Kaspijski raketni timovi koji su se natjecali u kategorijama velike i srednje visine osvojili su prvo mjesto u obje kategorije. Caspian Rocket Teams, koji su na takmičenju održanom prošle godine bili prvi u kategoriji visokih visina; je završio Raketno takmičenje sa ukupno 3 nagrade, kao dobitnik nagrade "Najbolji dizajn" u kategoriji velikih nadmorskih visina.

Mladi raketni tim Mimar Sinan Vefa uspio je biti drugi u kategoriji visokih visina, dok je raketni tim Yıldız bio drugi, a tim YTÜ SİTARE treći u kategoriji srednjih visina. U kategoriji niskih nadmorskih visina prvi je bio Tanyeli Rocket Team, drugi Anadolu Rocket Team, a treći Vefa Unmanned Systems Team. Na takmičenju su timovi nagrađeni naslovima "Najbolji timski duh" i "Nagrada za najbolji dizajn" prema svojim kategorijama. Halley's Apprentices, Spaceelikyay Space and Aviation Team i Nebula Rocket Team nagrađeni su nagradom „Najbolji timski duh“, dok su Anadolu Rocket Team i Maverik Rocket Technologies Team osvojili nagradu „Najbolji dizajn“, kao i Kaspijski raketni timovi.

Murat İKİNCİ: "Nastavit ćemo podržavati našu omladinu"

Generalni direktor Roketsana Murat İKİNCİ, koji nije ostavio mlade ljude na miru tokom TEKNOFEST raketnog takmičenja održanog u Tuz Gölüu u Aksarayu od 2. do 9. septembra, čestitao je pobjedničkim timovima: „Srećni smo što smo dio organizacije koja dovodi inženjere budućnosti u viziji jake Turske. Kao porodica Roketsan, koja djeluje s misijom 'služivanja našoj naciji od ispod mora do svemira', uvijek ćemo nastaviti podržavati našu mladež.”

Prijavilo se 516 timova, 82 su se takmičila

Među 516 timova koji su se prijavili za ovogodišnje takmičenje, 82 timova koji su prošli procese pred-evaluacije; Borio se u tri kategorije: mala, zajednička i velika nadmorska visina. Od timova srednjoškolaca, studenata i postdiplomaca zatraženo je da projektuju i proizvedu raketu nosivosti 4 kg i više u jednoj od kategorija male, srednje ili velike nadmorske visine u kojoj su učestvovali i da ih pripreme za lansiranje. Na takmičenju je ekipa koja je došla prva u svojoj kategoriji osvojila 50 hiljada TL, druga ekipa je osvojila 40 hiljada TL, a treća ekipa osvojila je 30 hiljada TL. Pobjednički timovi dobit će nagrade na svečanosti u okviru TEKNOFEST-a, koja će se održati u Gaziantepu između 24. i 27. septembra.