Hyundai i20 WRC Rally iz Turske dan za brojanje

Sezona Svjetskog prvenstva u reliju, koja je prekinuta zbog epidemije korona virusa, ponovo je počela 4. septembra u skladu sa posebnim mjerama i pravilima socijalne distance, a uzbuđenje se nastavilo odakle je i stalo. Ott Tanak, estonski vozač Hyundai tima, pobijedio je na estonskom reliju kod kuće prošle nedjelje, osvojivši i svoju prvu titulu pod markom Hyundai. Hyundai Motorsport sada dolazi u Marmaris sa ciljem da pobedi u petoj trci sezone, na reliju Turske.

Jedno od najvažnijih turističkih središta naše zemlje, koje će se održati između 18. i 20. septembra Rallya Turske u Marmarisu, gosti će biti svjetski poznati piloti jedinstvenih šuma i mračnog mora. Legendarni francuski vozač Sebastien Loeb, koji je u karijeri devet puta bio svjetski prvak u reliju, bit će za volanom Hyundaija i20 Coupe WRC. Belgijanac Thierry Neuville i Estonac Ott Tanak, jedan od najvažnijih aduta momčadi, žestoko će se natjecati za postolje u Marmarisu. Ott Tanak, koji je zauzeo treće mjesto na ljestvici pilota i povećao rezultat na 66, bit će najveći Hyundaijev adut.

Trka, koja će se održati u etapama u Marmarisu, Uli i Datçi, privlači veliku pažnju svojim teškim terenom i neravnim borovim šumama. FIA i TC Ministarstvo zdravstva Covid-19 protokoli će se primijeniti kako bi se stvorilo sigurno okruženje unutar organizacije.