Higijenski proizvodi obrazovanja licem u lice iz srednjih stručnih škola

Higijenski proizvodi obrazovanja licem u lice iz srednjih stručnih škola
Higijenski proizvodi obrazovanja licem u lice iz srednjih stručnih škola

Dok se pripreme za edukaciju licem u lice koja započinje u ponedjeljak, 21. septembra u školama nastavljaju punom parom, srednje strukovne škole rade na zadovoljavanju potreba institucija u pogledu sredstava za dezinfekciju i higijenu. Srednje strukovne škole, koje svojim proizvodnim potencijalom podržavaju napore na nacionalnoj i međunarodnoj pomoći na početku procesa epidemije, takođe igraju vodeću ulogu u pripremama za novu akademsku godinu.


Ziya Selçuk, ministar nacionalnog obrazovanja, sastao se sa dobrovoljnim nastavnicima i učenicima u istanbulskoj stručnoj i tehničkoj anatolskoj gimnaziji Sultanahmet, koja se iz pepela rodila u svojoj istorijskoj zgradi. Ministar Selçuk, koji je ušao u radionicu za proizvodnju maski noseći radnu pregaču i rukavice, iskusio je sve detalje mašine za maske koju su proizvele srednje strukovne škole od faze šivanja do faze pakovanja i dobio informacije o proizvodnim radovima.

Višenamjenska dvorana povijesne srednje škole bila je poput vašarišta. Štandovi koji se sastoje od respiratornih uređaja, robota za dezinfekciju, medicinske podrške, medicinskih i higijenskih proizvoda koje su razvile srednje strukovne škole u Istanbulu otkrili su veliku transformaciju u srednjim stručnim školama. Ministar Selçuk pregledao je štandove jedan po jedan i poželio uspjeh dobivanjem informacija od nastavnika i glavnih trenera koji su prolili znoj u istraživanju i razvoju i proizvodnji proizvoda.

50 miliona maski, 6 miliona litara površinskog dezinficijensa

Dajući ocjene nakon razgovora sa profesorima srednjih škola, ministar Selçuk rekao je, „Danas smo u velikoj sreći podijelili proizvodnju sa našim prijateljima. Tako sam čak i ja pokušao doprinijeti proizvodnji. Navukao sam rukavice, stavio pregaču i pokušao dati svoj doprinos u proizvodnji maski. " rekao je.

Ističući da je proizvodna infrastruktura srednjih strukovnih škola na dovoljnom nivou u smislu nabave maski, sredstava za dezinfekciju i svakodnevno čišćenje, ministar Selçuk je rekao: „Znate da su naše strukovne srednje škole, naučni i umjetnički centri i centri za javno obrazovanje od početka epidemije Proizvodila je vrlo kvalitetne proizvode. Konkretno, proizvodnja zaštitnih maski nastavlja se u skladu sa zahtjevima naših 48 škola u 139 provincija. Do danas je proizvedeno 50 miliona maski, milion zaštitnih vizira za lice, milion haljina / kombinezona za jednokratnu upotrebu, 1 miliona litara površinskog dezinficijensa, 1 hiljada litara dezinficijensa za ruke i 6 hiljada litara kolonjske vode. " podijelio svoje znanje.

Navodeći da je u posljednje dvije godine napisana priča o uspjehu u stručnom i tehničkom obrazovanju, Selçuk je rekao: "Danas se pripremamo za edukaciju licem u lice, naše srednje strukovne škole imaju priliku zadovoljiti zaštitne higijenske proizvode i potrebe za dezinfekcijom naših škola s vlastitim proizvodnim potencijalom, ponosan sam." koristili izraze.

Ministar Selçuk rekao je, „Želio bih zahvaliti svim svojim prijateljima menadžerima, nastavnicima i studentima koji su doprinijeli ovom procesu. Jer smo podržali naše društvo velikom mobilizacijom. Bili smo s našom nacijom u teškim vremenima. Stoga me je vidjeti ovo okruženje zaista jako obradovalo. Sada smo došli do takve tačke da imamo kapacitet da preklopimo ove produkcije. "Sohbet

Budite prvi koji će komentirati

Komentari