Castrol Ford tim Turska, Marmaris nogama do WRC-a uspješno završava

Castrol Ford tim Turska, WRC, koji je jedan od najvećih sportskih događaja na svijetu - turski dio Svjetskog prvenstva u reliju i uspješan WRC-Rally Turska, uspješno je završen u Marmarisu. Ekipa, koja je u potpunosti obnovila svoju organizaciju kako bi u sezoni 2020. dovela mlade talente u turski reli sport, uspjela je završiti trku u kategorijama "2 povuci" i "omladina" kako je i ciljala, a sa svojim mladim pilotima skupila je važne bodove u izazovnom reliju.

WRC je najveća sportska organizacija u svom domu Turska - Turska, Svjetsko prvenstvo u reliju održano je ove godine u Marmarisu među 19 sportista iz 130 zemalja i od 65. do 18. septembra uz učešće 20 automobilskih istorijata.

Nakon duge stanke, u tom periodu poziv na pandemiju zbog sportskih događaja, prvi veliki međunarodni sportski događaj u našoj zemlji WRC Marmaris Rally vođen je u Svjetskom prvenstvu u reliju 5. etape 2020. godine i prvoj i drugoj dionici Turskog reli prvenstva. Turski prvi i jedini evropski šampionski reli tim Castrol Ford Team Turkey, ove je godine sa mladim pilotima u kategoriji "vuče 2" i "mladi" u trci uspješno završen.

Turski Emre Hasbay iz Castrol Ford tima, rođen 1995. godine, mladi pilot i kopilot u Candaşu Long Ford Fiesta r2t'n 'dva nerešena' i 'omladinska' kategorija bio je u mogućnosti da završi trku na prvom mestu.

Castrol Fordov tim Turski reli Turske dva puta je u svojoj karijeri pod okriljem Mladih pilota koji su osvojili prvenstvo na ovogodišnjoj Ford Fiesti i predstavljanju kategorije „omladina“ na 2. redu reda za štampu.

U Castrol Fordovom timu iz Turske 1999. rođeni su veliki perspektivni mladi piloti Ali Türkkan i kopilot Honor Leo Ford, najnoviji alat u svijetu Fiesta Rally4 sjedišta u trci, kategorija 'mladi' u trci uspjela je završiti na 3. mjestu.

Bostancı: "Pobijedili smo u trci u kategorijama u kojima smo željeli pobijediti"

Castrol Fordov tim iz Turske Murat Bostanci sa ovogodišnjeg šampionskog pilotskog privatnog pilotskog sjedišta, dok je prelazio na trenersko pilotsko mjesto, Marmaris Rally utvrdio je sljedeću procjenu:

"WRC - Turistički svjetski reli šampionat, Turski su iza sebe uspješno ostavili Marmaris. Bila je to dobra trka za nas od početka do kraja. Pobijedili smo u trci i u kategoriji juniora i u pogonu na dva točka. Ove godine, pomicanjem naše zemlje na konkurentniji nivo na evropskim i svjetskim prvenstvima, posebno s našim mladim pilotima; Prvenstvo mladih vozača 2020 Rally Turske, Rally Turske 2020, cilj nam je Prvenstvo sa dva točka. Iako je ovo vrlo teška utrka, sretni smo što smo pobijedili u kategorijama u kojima želimo pobijediti. I turska reli zajednica i naša zemlja vrlo su važne i za Castrol Ford tim Turska želi zahvaliti svim našim sportistima koji su prolili znoj na ovoj trci. "