TTSO: 'Čekamo datum tendera za izgradnju željeznice Erzincan Trabzon'

TTSO: "Čekamo datum tendera za izgradnju željeznice Erzincan Trabzon"
TTSO: "Čekamo datum tendera za izgradnju željeznice Erzincan Trabzon"

Septembarski sastanak vijeća Privredne komore Trabzon (TTSO) održan je metodom video konferencije pod vodstvom predsjednika parlamenta M. Şadana Erena u okviru mjera procesa pandemije.

EREN: NADMOĆIT ĆEMO PRETEŽI TEŠKI RAZDOBLJ


Obraćajući se članovima parlamenta nakon gledanja filma u kojem su se odvijale septembarske aktivnosti TTSO-a, predsjednik Skupštine M. Şadan Eren rekao je, „Nastavljamo da održavamo naše sastanke u skupštini putem telekonferencije. Mislim da ćemo nastaviti još neko vrijeme ”, rekao je. Eren je nastavio svoje riječi na sljedeći način:

„Naša je regija u velikoj mjeri izgubila sve veći priljev deviza koji je ostvarila proteklih godina, posebno u oblasti turizma, zbog pandemije, a ovaj nedostatak inputa u lancu je utjecao na naš poslovni svijet. Zatvaranje škola i univerziteta takođe je trgovce našeg grada, posebno uslužnog sektora, dovelo u tešku situaciju. Povećanje deviza znatno je povećalo troškove. Nužno je da iz ovog teškog razdoblja izađemo jedinstveni. Lokomotiva turskog privatnog sektora za uspon na vlast Turske u ime ravnica; Zajedno sa našom vladom, turskim komorama i robnim berzama naše unije, našim sobama i našim sobama, naš predsjednik Recep Tayyip Erdogan i predsjednik gospodin Rifat Hisarcıklıoğlu u rukovodstvu nastavljaju raditi svom snagom. Naša očekivanja od vas, naših vrijednih članova; I dalje govorite o problemima svojih kompanija i profesionalnih odbora. Kao i na svakom parlamentarnom sastanku, i vama svima poklanjam podsjećanje na pravilo "Čišćenje na daljinu pod maskom". "

HACISALİHOĞLU: MORAMO DODATI PROIZVODNJU U NAŠU EKSKLUZIVNU LOGISTIKU

Predsjednik TTSO-a M. Suat Hacısalihoğlu, u svom govoru na septembarskom sastanku skupštine, rekao je, „Podrazumijeva se da moramo povećati mjere pandemije. Vidimo da se u ovom trenutku u ekonomiji donose vrlo tačne odluke. Možemo reći da je ovo uspjeh naše zemlje. Čini se da svaka zemlja radi na otvaranju novih vrata za sebe u zaglavljenoj ekonomiji. Takođe se nalazimo na važnoj poziciji u Turskoj. Činjenica da smo most između Azije i Evrope otkriva koliko je važno naše mjesto u proizvodnji i logistici. Unutar komercijalnog logističkog kretanja iz Evrope u Kazahstan, broj kamiona koji prolaze kroz naš grad godišnje iznosi oko 120 hiljada, a 70 posto su turski kamioni. Istočne i zapadne zemlje moraju našu zemlju koristiti u trgovini. Dok vidimo logističko kretanje, moramo svoj dio posla odraditi na bazi proizvodnje kako bi zemlje mogle nabaviti proizvode koje koriste od naše zemlje. Mi obavljamo 50 posto trgovine naše zemlje sa zemljama EU. Moramo pomaknuti ovu trgovinu na istok ”, rekao je.

"RAZUMNO ZA 7% POVEĆANJA IZVOZA KAO GRAD"

Hacısalihoğlu je rekao, „Sa pandemijom, TOBB se brzo organizirao i komora je vrlo brzo sa vladom riješila probleme i rješenja koja je dobila na razmjenama. Ova situacija prouzrokovala je brzi oporavak naše ekonomije. Od avgusta zabilježen je značajan porast stopa iskorišćenosti kapaciteta, kada je indeks povjerenja realnog sektora počeo rasti. Kada ih pogledamo, postaje jasno da su donesene odluke i proaktivno rješenje problema u našoj ekonomiji uspješno provedene. Naravno, nema uspjeha u svakom sektoru. Zabilježen je značajan pad u turizmu. S obzirom na to da je otvaranjem škola u naš grad studentskim pokretima mjesečno ušlo 130-140 miliona turskih lira, ove godine smo uskraćeni za ovo. S tim u vezi, problemi u nekim sektorima utiču i na opšti rast naše zemlje. Ali trebali bismo biti zahvalni i na tome. Kao rezultat provedenih studija čini se da je naš gubitak zaposlenja oko 2 posto. Ne previše kada gledamo težinu pandemije. Kada pogledamo naš izvoz, izvoz Turske pokazuje pad od 13 posto u odnosu na istu sezonu prošle godine. Ovo je važno u kriznim vremenima. Svi usporavaju uvoz. Naša stopa povećanja uvoza je takođe minus 3.9. Iznos u našem gradu povećan je za 7 posto u odnosu na prošlu godinu. Naš grad nastavlja svoj aktivan poslovni život. Dolazni podaci daju nam taj moral ”, rekao je.

Predsjednik Hacısalihoğlu rekao je, „Za opstanak naše ekonomije, otplata zajmova koje daje naša vlada započinje u oktobru. Nadam se da ćemo uplate vršiti bez ometanja. Postavili smo zahtjeve za mjere koje treba poduzeti u slučaju problema. "Nastavljamo proces pandemije s ne lošim trendom u ekonomiji."

"DOBIĆEMO KUYUMCUKENTI DA ŽIVJETE KRATKO"

Predsjednik TTSO-a M. Suat Hacısalihoğlu rekao je, „Imamo projekt Kuyumcukent na kojem već dugo radimo. Ovaj posao završio je sa članovima našeg vijeća Hüseyin Ekşi i Cevat Kara. Dovedeno je na scenu da bi se ponudilo kao mesto. Želeo bih da zahvalim gradonačelniku opštine Trabzon i njegovom timu na podršci do danas. Takođe zahvaljujem svojim kolegama iz Stručnog odbora. Nadamo se da ćemo pokrenuti Kuyumcukent u vrlo kratkom vremenu. Pored toga, naši članovi parlamenta Cevat Karan, učenik godine, izabrani su u Turskoj. Čestitamo mu na ovom pitanju ”, rekao je.

"ČEKAMO DATUM PONUDE ZA IZGRADNJU ŽELJEZNICE"

Hacısalihoğlu je na kraju svojih riječi spomenuo i projekat željezničke pruge Erzincan - Gümüşhane - Trabzon i rekao: „Postoji željeznica na kojoj radimo već godinama. Naš premijer Binali Yıldırım i naš predsjednik Recep Tayyip Erdoğan dali su nam dobre vijesti o ovom projektu. Naša očekivanja su da će ovaj projekat biti uključen u investicioni program i da će doprinijeti razvoju ekonomije regije ”.Sohbet


Budite prvi koji će komentirati

Komentari