Okoliš Emre i okolina frzijskog vrta za civilizaciju predstavljen novinarima

okoliš i frig civilizacijski vrt vrt projekt je uveden po narudžbi
okoliš i frig civilizacijski vrt vrt projekt je uveden po narudžbi

Gökmen Çiçek, guverner Afyonkarahisar-a, rekao je članovima štampe o projektu „Okoliš okoliša i friganski civilizacijski vrt“, koji će se održati u istorijskoj dolini Frigija u okrugu Ihsaniye. Osigurana su sredstva za projekt koji će se graditi na površini od 35 tisuća metara kvadratnih. Tender će biti održan početkom avgusta.


Guverner Gökmen Çiçek, koji se trudio otkriti historiju i turistički potencijal Afyonkarahisara i pretvoriti posao učinjen na ovom polju u projekte vizije, podijelio je s javnošću da je okoliš okoliša jezera i friganski vrt civilizacija jedan od najcjenjenijih turističkih projekata naše pokrajine.

Postanite jedna od najvažnijih turističkih destinacija koje će Turska donijeti

Jezero Emre i krug najvažnijeg turskog turizma kojeg planiramo postati jedno od odredišta, rekao je guverner Gökmen Flowers: "Afyonkarahısar naši poslanici Ali Özkaya i Ibrahim Yurdunusev, gradonačelnik Mehmet Zeybek, vi predsjednik BSM Burhanettin Shepherd, druga provincijska posebna uprava i grad svi" zajedno s dinamičnim opredjeljenjem da postane jedno od najvažnijih turističkih odredišta u Turskoj. To ćemo postići u saradnji s javnim, privatnim sektorom i nevladinim organizacijama grada.

U okviru projekta koji treba da se uradi u regiji

Projekt našeg okruženja u jezeru Emre i vrtni frig civilizacijski plan provest će se u slivu doline frke na površini od 35 tisuća m2, a sastoji se od područja za šetnju, razgledanje terasa, seoskog vrta, restorana, sportskih terena i mnogih društvenih aktivnosti u kojima se može održati 13 tisuća m2 zelene površine.

Jedna od najvažnijih destinacija u oblasti turizma su Ayazini i Emre Lake

Usmjerili smo promociju Ayazinija i jezera Emre kao polazište za studije prirode i turizma vezane za dolinu Frigija. U tu svrhu imali smo kontakte u Ankari radi dobivanja naknade. Prije svega, htio bih zahvaliti našem bivšem ministru šumarstva i vodnih poslova Veyselu Eroğluu, našim zamjenicima Ali Özkaya i Ibrahimu Yurdunusevenu, našem gradonačelniku Mehmetu Zeybeku i našem predsjedniku IGM-a Burhanettinu Çobanu na podršci. Naš ministar okoliša i urbanizacije izdvojio je resurs za projekt turističke destinacije Emre Lake i Ayazini Village. U suradnji s vlastitim sredstvima koja generiramo postat ćemo jedna od najvažnijih turističkih destinacija u Turskoj. Radit ćemo na površini od 35 hiljada četvornih metara. Napravit ćemo turističku destinaciju koja će odgovarati Afyonkarahisaru, koji gleda na naše jezero koje je isprepleteno istorijom i dolikuje dolinom Frigija. Ponudit ćemo regiju uslugom naših ljudi. Stvorit ćemo mjesto gdje naši turisti mogu pristupiti mnogim društvenim aktivnostima i istovremeno osjetiti osjećaj povijesti i prirode.

Turisti koji dođu u naš grad neće htjeti ići a da ne vide ovaj kraj

Govoreći o drugoj fazi projekta, guverner Gökmen Çiçek: „Ayazini je veoma vrijedno mjesto za nas. Naknada za ovu regiju je spremna. Želimo da svi turisti koji dolaze u ovu regiju dođu u jezero Emre i regiju Ayazini. Nadam se da će turisti koji dolaze u naš grad uvek biti u ovoj regiji. "

Napravit ćemo regiju centrom turizma

Nakon izjava guvernera Gökmena Çiçeka, poslanici Ali Özkaya i İbrahim Yurdunuseven iznijeli su svoje stavove. Prije svega, govorio je zamjenik Ibrahim Yurdunuseven. Yurdunuseven: „Ovdje postoji vrijednost. Moramo doći do ove vrijednosti. U posljednjih 5 godina na ovom području su napravljene ozbiljne studije. Nadamo se da ćemo napraviti regiju centrom turizma spajanjem ruku. "

Zajedno ćemo učiniti Afyon boljim

Zamjenik Ali Özkaya, koji je kasnije uzeo riječ, rekao je: „Kako se vrijednost regije povećava, dohodak ljudi u regiji će se povećavati. U jedinstvu i solidarnosti otkrit ćemo povijesno naslijeđe i kulturne vrijednosti ovog kraja. Želim zahvaliti svima koji su dali svoj doprinos. Rekao je da ćemo zajedno dovesti Afyona u bolju točku.

Jezero Emre je čudo prirode

Na kraju je progovorio Veysel Eroğlu, bivši ministar za šumarstvo i vode, koji je telefonom bio spojen na promotivni program. Eroğlu je u svom govoru rekao: „Pokrenuli smo prirodni turizam u Afyonkarahisaru i radili smo na ovom polju. Afyonkarahisar i njegovi okruzi bili su poput sela. Ali sada je napravila važan korak u svim područjima turizma i stekla vrijednost. Priroda i prirodne ljepote izrodile su se. Jezero Emre je čudo prirode. Moramo ovaj kraj učiniti središtem atrakcije. Nadam se da ćemo zajedno učiniti ove regije lepšim. "

Pored guvernera Gökmen Çiçek, zamjenici Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, zamjenik guvernera Dr. Prisustvovali su Mehmet Boztepe, guverner İhsaniye Semih Doğanoğlu, gradonačelnik Tunay Türkmen, općinski načelnici i članovi Generalne skupštine pokrajinske vlade i članovi tiska.Sohbet

Budite prvi koji će komentirati

Komentari