Veliko zanimanje učenika za strukovnu srednju školu Eskişehir OSB

Intenzivno zanimanje studenata za srednju školu eskisehir osb
Intenzivno zanimanje studenata za srednju školu eskisehir osb

"Privatna EOSB strukovna i tehnička gimnazija Anatolija", koja je otvorena u akademskoj godini 2019.-2020. U svrhu zadovoljavanja kvalificiranih kadrovskih potreba industrije Eskişehir, postala je omiljena učenicima i njihovim porodicama. U novoj akademskoj sezoni 2020-2021. U školu će biti primljeno 270 učenika, uz zahtjev od oko 200 posto tokom upisnog perioda.


„Privatna EOSB-ova stručno-tehnička srednjoškolska srednja škola“ koju je u akademskoj godini 25.-2019. Otvorila Direkcija za organiziranu industrijsku zonu Eskişehir kako bi ostvarila 2020-godišnji san industrije Eskişehir postala je omiljena učenica i njihove obitelji u kratkom vremenu. Pripremajući se za obrazovanje u novoj glavnoj zgradi kampusa u akademskoj sezoni 2020-2021, škola je postala jedna od najpoželjnijih škola tokom perioda upisa. 38 posto opće strukovne škole u Turskoj, Eskisehir, dok je potražnja oko 28 posto, nova akademska godina 270 učenika bit će privatna EOSB strukovna i tehnička Anatolijska srednja škola, čiji je zahtjev oko 200 posto.

Za našu srednju stručnu školu postoji oko 200% potražnje

Predsjedavajući organizirane industrijske zone Eskişehir Nadir Küpeli rekao je da je škola, koja je otvorena u akademskoj sezoni 2019-2020. Kako bi se zadovoljile potrebe za kvalificiranim kadrom u industriji Eskişehir, jedna od najpoželjnijih škola u kratkom vremenu i rekao je: " Naša škola koja je započela u akademskoj sezoni 2019-2020. Postala je omiljena i za naše učenike i za roditelje u vrlo kratkom roku. U našoj školi postoji intenzivno interesovanje i potražnja prije novog razdoblja obrazovanja. U Turskoj je 38 posto strukovnih škola u prosječnom interesu, uprkos činjenici da je oko 28 posto u Eskişehiru bilo zahtjev za oko 200 posto naše škole ", rekao je. Küpeli je izjavio da se 100 učenika još uvijek školuje u privremenoj zgradi i da će primiti 2020 novih studenata u akademskoj sezoni 2021-270. I da će se taj broj povećavati s novim odjelima koja će biti otvorena u sljedećim godinama, a prvi diplomirani studenti će početi davati za 3 godine.

Potpuno opremljena srednja stručna škola

Navodeći da će nova zgrada glavnog kampusa koja se sastoji od 26 hiljada kvadratnih metara biti spremna u novoj akademskoj sezoni, predsjednik Küpeli je rekao, „Kao uprava i nadzorni odbor radimo na dovršenju novog školskog kampusa u periodu od 9 mjeseci. U akademskoj godini 2020-2021 naši učenici će početi studirati u novoj školskoj zgradi. Naša škola ima 30 učionica. Prošle godine smo otvorili odeljenje za tehnologiju metala u našoj privremenoj zgradi. U akademskoj godini 2020.-2021., Naš veliki školski kampus, koji je predviđen računalno podržanim pametnim pločama, radionicama i učionicama opremljenim najnovijom tehnologijom, pružit će edukacije iz tri područja: strojne tehnologije, industrijske tehnologije automatizacije i električne elektroničke tehnologije. U akademskoj godini 2021. - 2022. ovim će se odjeljenjima dodati plastične tehnologije i polja metala. U narednim godinama nastavit će se edukacija u 5 polja i 10 grana. U sklopu škole imamo i gimnaziju, konferencijsku salu, biblioteku, radionice, izložbeni prostor, laboratorije i trpezariju. Planiramo da u novoj akademskoj sezoni sa našim učenicima, nastavnicima, roditeljima i odanim industrijalcima otvorimo našu školu koja se sastoji od ukupno 26 hiljada kvadratnih metara. "Uskoro ćemo imati potpuno opremljenu srednju stručnu školu za kojom je industrija Eskişehir godinama težila."

Ova škola će biti fabrika

Navodeći da rado donose vrijedan posao Eskişehiru i pokrajinskoj industriji, predsjednik Küpeli je rekao: „Naša će škola biti vrlo važno djelo i vrijednost našeg modernog i obrazovanog grada. Ova će škola biti kao fabrika. Naša djeca koja završe ovu školu imaće zlatnu narukvicu. Naši mladi ljudi koji ovdje odrastaju doprinijet će inovativnom razvoju i transformaciji naše industrije. Naša strukovna i tehnička Anatolijska srednja škola će udovoljiti kvalificiranim kadrovskim potrebama naših kompanija, odnosno radnoj snazi ​​preduzeća u našoj industrijskoj zoni u organizaciji Eskişehir, uz obuku koja se koristi pomoću najnovijih tehnoloških sistema. Ove godine će naša škola ponuditi obuku u novom kampusu, napravit će razliku u stručnom obrazovanju i privatno obrazovanje u Turskoj bit će primjer u njihovoj oblasti ", rekao je.Sohbet

Budite prvi koji će komentirati

Komentari