Odlaganje tendera za autoceste Denizli Aydın 8 Ovaj bi put trebalo zaključiti

tender za pomorski ajdin autoput, koji je odložen jednom, mora biti zaključen ovaj put
tender za pomorski ajdin autoput, koji je odložen jednom, mora biti zaključen ovaj put

Federacija zapadno-anatolske industrije i poslovnih udruženja (BASİFED), federacija industrije industrije i privrede zapadnog Sredozemlja (BAKSİFED) i federacija industrije industrije i privrede Južnog Egeja (GESİFED) objavit će zajedničku deklaraciju kojom će Denizli-Aydın postati 3. jula 2020. godine. Oni su naveli da pozorno prate tender za pozornicu i da bi ovaj tender koji je odgođen 8 puta trebao biti zaključen ovaj put.


U deklaraciji objavljenoj s potpisima trojice predsjednika saveza, „Dok naše federacije pažljivo promatraju tender faze Denizli-Aydın na autoputu Izmir-Antalija koji će se održati 11. juna 2020. zbog epidemije Covid-19 da se natječaj održava diljem svijeta, službeno priopćenje u kojem se navodi da kompanije ne mogu dovršiti pripremne procese zbog raspada 3 Osam puta smo bili razočarani jer je to kasnilo. "

Izjava objavljena uz potpis predsjednika BAKSİFED-a Abdullaha Erdogana, predsjedavajućeg GESİFED-a Aysun Nalbant-a i predsjedavajućeg BASİFED-a Seda Kaya Ösen izjavila je da je neuspjeh autoceste Denizli-Aydın, koji je dio projekta koji će se širiti od Izmira do Antalije, izazvao mnoge uskraćivanja.

U izjavi je navedeno da je autocesta investicija ne samo za Denizli i Aydın, već i za Izmir i Antaliju tokom 50 godina, „Autoput obično traje 580-6 sati vožnje između Izmira i Antalije sa postojećom državnom cestom od 7 km, autoputem 440 km. S obzirom da se uzima u obzir broj dnevnih prelazaka vozila, nesumnjivo je da će se njegovom primjenom pojaviti ogromna brojka uštede. "

„NEĆE IZVOZITI KROZ 54 PROMETNA SVJETLA“

Predstavnici preduzeća, navodeći da je važno da Denizli i Aydın, koji je važna regija svojim izvozom, proizvodnjom i zapošljavanjem, omoguće jednostavan pristup i efikasnu logistiku na domaćem i inostranom tržištu, kažu: „Pristup luci Izmir, pristup luci Antalija, pristup aerodromima tri provincije, Trgovina tri pokrajine jedna sa drugom, sa državom i svetom, ne može se održavati putem sa 54 semafora između Ajdina i Denizlija. "

Navodi se da je ova autocesta važna za zdrav transport ovih regija, koji dolaze do izražaja svojim turističkim vrijednostima, pod uvjetom da Izmir, Denizli, Aydın, Antalya i Antalya, koji jasno postavljaju svoje ciljeve sloganom „Grad sajmovi i kongresi“, nisu ograničeni na trgovinu, industriju i turizam, Budući da je centar naučnih studija, domaćin raznih sajmova, organizovanje kulturnih i umjetničkih aktivnosti, u izjavi je navedeno da na Egejskom i Mediteranu postoje problemi, „Za organizatore, organizatore, goste, domaće i međunarodne učesnike aktivnosti ne postoji prijevoz autocestom, pristup aerodromima regije odvraćaju zbog poteškoća i željezničke mreže kojima je potrebna obnova na istoj pruzi “.

DOGAĐAO HVALA I UPOZORENJE

Od 33 poslovna udruženja u porodicama BASİFED-BAKSİFED i GESİFED, opet kao poslovnom svijetu od 5400 članova, očekujemo da će prvi korak investicije biti podignut 3. jula 2020. u skladu s interesima regije. Čekamo da bude pucano prvo pikapolo. "

Predstavnici preduzeća, koji su rekli da će tender, koji je poništen osam puta, biti sljedbenik mogućih negativnih scenarija poput javnog natječaja koji se neće održati, ali potpisivanje ugovora neće biti potpisano u petak, 3. jula 2020. godine, rekli su: „Naša odgovornost za praćenje nije ograničena na geografiju regije. Pristupite Ankari onoliko često koliko je potrebno, integriranim sastancima i razgovorima s lokalnim administratorima pokrajina putem naših udruga članica u İzmir-Aydın-Denizli-Antalyi, mobilizacijom lokalnih objekata naših članova koji sudjeluju u aktivnim dužnostima u lokalnim administracijama i profesionalnim komorama u BASİFED-BAKSİFED i GESİFED porodicama i naravno Želimo biti sljedbenik tog pitanja u saradnji s našim zamjenicima. Što se tiče autoceste, pozvali su sve nevladine organizacije koje kažu da je "to pitanje zemlje", ali mi nemamo člana. "


Budite prvi koji će komentirati

Komentari