EGİAD Gost 78. Egejskog susreta postao je Tunç Soyer

Tema sastanka egiad ege bio je tunc soyer
Tema sastanka egiad ege bio je tunc soyer

78. Egejski skupovi, koje je Egejsko udruženje mladih privrednika od svog osnivanja bilo domaćin, postali su brend i postali brend, a učestvovao je gradonačelnik Izmira Metropolit Tunç Soyer. .


Egejski sastanci, na kojima se gosti ugošćuju na različitim poljima, iz prve ruke se obaveštavaju, a dnevni red zemlje se raspravlja i raspravlja, nastavlja se kao 30-godišnja tradicija. Egejski sastanak, koji se prvi put održao putem interneta zbog Covid-19, EGİAD Članovi udruženja, članovi Savjetodavnog odbora, predstavnici institucija dionika, predsjednik i rukovoditelji poslovnih udruženja i vodeća imena života u zajednici pokazali su veliko zanimanje. EGİAD Na sastanku kojem je prisustvovao predsjednik Savjetodavnog odbora Mahmut Özgener, načelnik Općine Izmir Metropolitan Tunç Soyer dao je važne izjave. Sastanak EGİAD Sve je počelo uvodnim govorom predsjednika Odbora Mustafe Aslana. EGİADIzlažući detaljan govor o svojoj viziji i aktivnostima u procesu Covid-19, Aslan je nastavio svoje riječi zahvalivši cijelom medicinskom svijetu na njihovoj žrtvi u borbi protiv Covid-19.

Zahvaljujući Sojeru za pristup socijalne općine

Podsjećajući da je stopa smrti ostala prilično niska u usporedbi s mnogim zemljama, Aslan je rekao, „Broj novih slučajeva je ispod određene stope s poduzetim mjerama. Moramo održavati zdravstveni aspekt procesa s istom pažnjom, bez kompromisa i zanemarivanja mjera socijalne distance. S tim u vezi, zahvaljujem našem predsjedniku Tunçu Sojeru za njegov izvanredan napor u borbi protiv epidemije. Naša gradska općina je uvijek na terenu sa svojim sugrađanima iz perspektive socijalne općine. Gospodin Predsjednik je uvijek bio u javnosti uvijek vani, ne zaustavljajući se, i dok je pratio sebe i svoje aktivnosti, ponekad nam se vrtoglavica ".

EGİAD Pad sjenki Covid-19 na samitu naše marke

Navodeći da je brendiranje na prvom mjestu u aktivnostima udruženja EGİAD Predsjednik Mustafa Aslan naglasio je da će samit o robnoj marki, koji se već godinu dana priprema za ispitivanje ovog pitanja iz široke perspektive, morati odgoditi zbog Covid-1. Aslan je u ovom kontekstu sumirao opsežne pripremne radove na sledeći način: „Planirali smo da organizujemo Samit o brendu sa širokim učešćem, uz podršku naših domaćih i međunarodnih brendova, zainteresovanih strana naše metropolitanske opštine Izmir i podršku našeg predsednika Tunç Soyer. Još početkom marta, predsjednik Tunç Soyer, njegov tim i EGİAD Kao delegacija posjetili smo gradonačelnika Valencije i pozvali ga na samit kao govornika. Na ovom putovanju su Izmir i Valencia postali sestrinski gradovi pod vodstvom našeg predsjednika. Potom smo u ime naše Izmirske gospodarske komore posjetili trgovinu Komore Valensija po nalogu našeg predsjednika Mahmuta, a uskoro će stupiti i na snagu bilateralni trgovinski sporazum. Otprilike 1 tjedan nakon našeg povratka iz Valencije u Izmir, aplikacija za karantenu aktivirana je zbog epidemije i morali smo odgoditi samit o robnoj marki. Nadam se da ćemo moći ponovo zamijeniti ovaj vrh nakon što se sve vrati u normalu. "

Civilne i javne inicijative kao primjer koordiniranog rada EGİAD Preuzima odgovornost

Konstatujući da su svi ti napori primjeri vizionarskih i koordiniranih napora civilnih i javnih inicijativa u Izmiru prije epidemije. EGİAD Predsjednik Mustafa Aslan je rekao, „EGİADtakođe je skroman dio; Veliki Izmir Vision već je bio na pravom putu. Očito je da ćemo živjeti dugoročno dok god ne ostavimo prednosti da smo na pravom putu. Budući da je ova nesretna epidemija još jednom dokazala da smo kao prava vizija kao grad, da su inovacije i inicijative koje tražimo i uhvaćene neophodne za „novu normalu“. Međutim, prije nego što stignete do ovih dalekih povoljnih dana kao grada; Pred nama su mnogo vitalnije, ljudske i ekonomske prepreke i nevolje. Biti samoljubiv nije značiti kad vidite dugo; savladati prepreke pred sobom i doći do daleko boljeg. U tom kontekstu, prije nego što dostignemo dugoročne prednosti koje sam računao za naš Izmir, moramo prevazići probleme koji vrijede u cijeloj zemlji (pa čak i u cijelom svijetu), a ne u Izmiru. Odgovornost u tom pogledu je odgovornost svih dionika koji se pozicioniraju kao gradske inicijative. Mi takođe EGİAD Od početka epidemije pokušavamo djelovati sa sviješću o toj odgovornosti i dužnosti. “

Naše aktivnosti nastavljene su kriznom tablicom Covid-19

EGİAD Naglašavajući da se kontakt sa članovima nastavlja tokom procesa epidemije sa kriznim stolom, Aslan je objasnio aktivnosti na sledeći način: „Pretraživali smo svoje aktivne i počasne članove jedan po jedan. Bili smo u kontaktu s vladom i gradskom općinom. Isporučili smo zdravstvene materijale koje su naši članovi s velikom osjetljivošću prikupili našim bolnicama u Dokuz Eylul i Univerzitetu Ege. Prema popisu koji smo dobili od načelnika naših četvrti u Konaku, lično smo poslali ramazanske pakete otprilike 400 porodica. Razlog zbog kojeg sam to istaknuo su one koje obavljaju i doprinose tim aktivnostima. EGİAD da se zahvalimo našim članovima pred gradonačelnicima. EGİAD Za obitelj su to zadatak, dužnost i nužnost da nosimo našu zastavu koju već 30 godina s ponosom držimo od naših starijih. U novom periodu webinari koje smo pokrenuli kako ne bismo prekidali naše aktivnosti također su pružili priliku da održimo više seminara nego što to činimo u uobičajenim vremenima. “

Moramo pratiti transformaciju u novom dobu i industriji

Primjećujući da Covid-19 predstavlja početak nove ere za svijet, Aslan je izjavio da su sve navike i životni stil ljudi preoblikovani i rekao: „Primjećivat ćemo da je rad od kuće postao rasprostranjen i postao sistematičan u nekim sektorima. Vrlo je vjerovatno da ćemo prijeći u period kada će kompanije dovoditi u pitanje kompetencije svojih trenutnih zaposlenika. Biće od velikog značaja da zaposleni razvijaju svoju tehnologiju i socijalne kompetencije. Kompetencije poput emocionalne inteligencije, kreativnosti, ponovnog učenja, poduzetništva, empatije, korištenjem napredne komunikacije i tehnologije, napredne analize podataka i razvoja tehnologije doći će do izražaja. S tim u vezi moramo osmisliti naš obrazovni sustav kako bismo odgojili osobe koje su radoznale i istraživači, kako bi pokrenuli i stekli vještine analitičkog, slobodnog i kreativnog razmišljanja i obučili pojedince s digitalnim kompetencijama pogodnim za proizvodnju i industrijsku transformaciju sljedeće generacije. Jedini način za podizanje konkurentnijih pojedinaca koji se ne takmiče u obrazovanju; slobodne misli, koja se proširila na čitavo društvo, i koja je u svoj centar uzela civilizirani narod; to će biti moguće svojom refleksijom u našem obrazovnom sistemu. " Leo je nastavio riječima: "Mi, Egejsko udruženje mladih privrednika, turskog potencijala i vjerujemo u budućnost. Prolazimo kroz proces s promjenama koje će radikalno utjecati na našu budućnost u cijelom svijetu. Dok se novi poredak pojavljuje nakon epidemije, politike koje provode države i nove globalne suradnje određivat će budućnost ekonomije. U tom kontekstu je u našim rukama da transformišemo ekonomiju pretvarajući uništenje novog razdoblja u nekim oblastima u kreativno uništenje. Promjena lanaca opskrbe dobra je prilika za našu zemlju koja je članica Carinske unije i ima dobru industrijsku infrastrukturu, odmah pored Evrope. Izbijanje zdravstvenog sistema u Turskoj pružilo je dobar test i dobro polazište za poboljšanje našeg imidža kako bismo imali pomoć drugim zemljama, ali ne i dovoljno. Razmatrati se kao pouzdano i stabilno gospodarstvo unutar sustava vrijednosti EU-a, osigurati određene standarde u osnovnim pravima i slobodama, imati jaku pravnu državu, adekvatnost digitalne infrastrukture i putokaz protiv klimatskih promjena također su važna pitanja. Dobici koje donosi naša republika osvetljavali su našu budućnost. Ova çıkacağımıza uspješno i jača od krize, donosit ćemo ispravne odluke koje će odrediti budućnost Turske i svijeta kojim možemo dodatno ojačati svoj položaj EGİAD Iskreno vjerujemo. "

U procesu pandemije EGİAD Još jedna investicija u Melekleri Investment Network

Izrazivši da su pitanje poduzetništva držali na vrhu dnevnog reda od 2011. godine kao Egejsko udruženje mladih privrednika, Aslan je prva Anđeoska investicijska mreža akreditirana od strane Podsekretarijata za trezor grada Izmira i regije Egeja. EGİAD Naveo je da je Melekleri Investment Network do sada ocijenilo više od 2000 poduzetnika, kao i da nije ostavljen praznim za vrijeme Pandemskog procesa, te da će to biti inovacijski i poduzetnički kapital Izmira sa svojim suradnjama.

Napominjući da je Povijesna tvornica plina pozicionirana kao "FABLAB", a Izmir kao "FAB GRAD", Aslan je napomenuo da iskreno vjeruju da će Izmir postati "novi normalno" kapital za inovacije i poduzetništvo. Aslan je takođe dao 20 hiljada TL za aplikaciju suspendovane fakture Metropolitanske opštine Izmir.

Kredit za dah će se nastaviti

EGİAD Predsjedavajući Savjetodavnog odbora Mahmut Özgener izjavio je da je Izmir grad koji najbolje upravlja procesom pandemije uz suradnju İzmirske uprave i metropolitanske općine Izmir i različitih institucija, te rekao: „Naš je glavni plan fotografiranje kriznog procesa od 11. ožujka. Svi žele da se zdravstveno izvuku iz ove situacije. Međutim, ništa neće biti isto. Sada smo u novom normalnom procesu. Stanje ekonomije je takođe bilo važno u ovom procesu i paket ekonomske stabilnosti dao je pozitivan doprinos poslovnom svijetu. MSP za izdah zajma, koje pruža TOBB, imaju veliko olakšanje. Nastavak će se i dalje davati tijekom sljedećeg tjedna s većim ograničenjima putem javnih banaka. Nastavićemo da ispunjavamo svoje odgovornosti tokom ovog procesa. “

Kao Savez İzmir, podvrgnuti smo se svakom izazovu

Navodeći da je Izmir sjajan savez i da je ovo jedinstveno bogatstvo, načelnik metropolitanske opštine Izmir Tunç Soyer izjavio je da se oni mogu izvući iz svih poteškoća kao rezultat ovog saveza i rekao: „Poštovani guvernere, naša gradska općina, EGİAD Sve poteškoće možemo podvladati suradnjom naših institucija poput İZTO. "

Na procese pandemije i nabavku materijala potrošeno je 150 miliona TL-a.

Gradonačelnik Izmira, Tunç Soyer, također je predstavio detaljan pregled aktivnosti koje su u Izmiru provedene tokom procesa pandemije. Gradska općina Izmir, ali s prvim službenim slučajevima počinje primati krajnje neobjašnjene i ubrzane epidemijski proces u turskoj "kriznoj općini", primjena Izmira izražavajući realizaciju gradonačelnik Tunç Soyer, a proces pandemije traje tri mjeseca ukupno na posebne sve aktivnosti i nabavku materijala Napomenuo je da je potrošeno 150 miliona TL. Soyer je nastavio svoje riječi ovako: „Gradska općina Izmir je riješila problem neuspjeha građana da nabave maske, što je postalo jedna od najvećih kriza u procesu koronavirusa,„ Maskematic “formulom. Ukupno 2 miliona maski, od kojih je 240 miliona 4,5 hiljada proizvedeno u Strukovnoj tvornici, podijeljeno je javnosti. Ukupno je izrađeno 270 tisuća materijala za poticanje naljepnica, postera i informativnih vizualnih materijala i distribuirano na radna mjesta i u društvene prostore koje koristi javnost. Kako bi izliječili ekonomske rane nastale izbijanjem, 40 hiljada porodica dobilo je 400 TL u gotovini. Uz donacije, prehrambeni paketi podijeljeni su 155 hiljada 252 porodici. Ukupno 262 tisuće 552 ljudi, iftar obrok, od kojih je 422 tisuće 150 bilo putem Narodne namirnice, a 82 tisuća „Paketa otpora“ koji se sastojao od 500 vrućih juha, povrća i voća, dostavljeno je onima kojima je to potrebno. 5 milijuna litara mlijeka podijeljeno je 1 hiljade 5 djece u dobi od 153-760 godina. Kupovina podrške nastavila se sa širokim grahom, artičokama i graškom. Naročito tokom dana obuzdavanja, ulične životinje nisu zaboravljene i podijeljeno je 3,8 tona hrane. Za sve aktivnosti socijalne pomoći potrošeno je 51 miliona TL. Pored maski, sredstava za dezinfekciju i druge zaštitne mjere, iznos utrošen iz budžeta Gradske opštine i njenih povezanih institucija dostigao je 120 miliona TL za sve aktivnosti specifične za socijalna davanja i pandemski proces. “

Priliv prihoda zaustavljen je, ali usluge nisu prestale

Izražavajući da je lokalna uprava İzmira pretrpjela veliki gubitak u smislu budžetskih prihoda, Soyer je naglasio da su se usluge nastavile i pored zaustavljenog protoka prihoda: „Smanjenje broja putnika u javnom prevozu s ograničenjima, nemogućnost očitavanja vodomjera i premještanje najamnina i poreza na oglašavanje uzrokovali su smanjenje prihoda. . Prihodi od prometa smanjeni su za 85 posto, prihodi od vode smanjeni su za 55 posto. Ukupni gubici prihoda premašili su 200 miliona lira. No, uprkos svim tim izvanrednim uvjetima, mitropolitska općina Izmir nastavila je svoje usluge gradom bez prekida. Od početka godine, Büyükşehir, İZSU i ESHOT nastavili su sa ulaganjima trošeći 1,1 milijardu TL u periodu koji pokriva pandemski proces. “

Ulaganja u koronavirusni proces:

  • Iako su uslovi u ovom procesu usporili rad, dovršeno je 58% metroa Narlıdere. Za projekat je obezbeđen kredit od 75 miliona evra.
  • Studije opere Izmir nastavile su se poduzimati predostrožnosti.
  • Kupljeno je 68 autobusa. Završene su pripreme za nadmetanje za ukupno 134 autobusa, 170 zvona i 304 solo.
  • Dvoparni uređaj kupljen u servis ušao je u službu.
  • Nastavljene su pripreme za nadmetanje za Traiğli tramvaj, studije o nabavci vlakova za tramvajsku prugu.
  • Radovi na kanalizaciji, mreži za pitku vodu i pročišćavanju potoka koje provodi IZSU nastavili su bez usporavanja, dajući prednost regijama u kojima je promet intenzivan u normalnim periodima.

Gradska opština, koja je pretvorila satnice u prilike, ubrzala je put i infrastrukturu. Od početka marta do danas; Obavljeno je 273 hiljade tona asfaltnog kolovoza i 144 hiljade 854 tone asfaltnog betona. 227 hiljada m² ključni kamen je završen. Povezivanje sa tržnicom hrane sa bočne ceste ulice Mürselpaşa radi oslobađanja prometa, Bayraklı Dogovori su vođeni brzim tempom u Soğukkuyu, Konak Vezirağa, Çiğli Ata Sanayi i Bornova Nilüfer Caddesi. Ubrzani su i radovi na proširenju transportne mreže biciklima.


Budite prvi koji će komentirati

Komentari