Gradonačelnik Büyükkılıç na sastanku sa otvaranjem Evropske sedmice mobilnosti

Predsjednik Buyukkilic na sastanku sa otvaranjem Europske sedmice mobilnosti
Predsjednik Buyukkilic na sastanku sa otvaranjem Europske sedmice mobilnosti

Načelnik Gradske opštine Kayseri Memduh Büyükkılıç govorio je o projektima izvedenim u Kayseriju i projektima vezanim za nove biciklističke staze.


Načelnik Gradske opštine Kayseri Mamdouh Büyükkılıç'ın, Zajednica općina Turske s Delegacijom Europske unije u Turskoj, video konferencijom koju organizira „pridružuje se Evropskom sastanku za promociju sedmice mobilnosti. Gradonačelnik Büyükkılıç je rekao, „Uvek učestvujemo u događajima tokom Evropske nedelje mobilnosti. Ohrabrujemo naš grad i štitimo naše mlade. "

Europska sedmica mobilnosti uključena je u kontinuirane aktivnosti i mobilnost od velikog značaja za predsjednika Büyükkılıç-a tijekom cijele godine, Asocijacija općina Turske s Europskom unijom, Europska sedmica mobilnosti, u organizaciji Delegacije za promociju u Turskoj koja se pridružila sastanku, izrazio je svoje stavove o ovoj temi. Na sastanku su zamjenik ministra vanjskih poslova veleposlanik Faruk Kaymakçı, zamjenik predsjednika predsjedničke politike lokalne samouprave Sukru Karatepe, predsjednik ambasador Christian Berger i predsjednik Unije općina Turske i načelnik općine Gaziantep Fatma kao Sahin govornik Delegacija Europske unije u Turskoj.

Izrazivši da veoma cijeni biciklističke staze i želi stvoriti tu svijest u Kayseriju, gradonačelnik Büyükkııç je rekao, „Kayseri ima kulturu ishrane koja se fokusira na peciva. Tu je i metabolički sindrom. Zemlja naših Kajsera je takođe ravna. Dakle, biciklizam je naš sine qua non. Baš me briga za ovo. Također se trudim biti uključen u nove projekte i nove radove koje radimo. "

Navodeći da će se biciklistička staza dužine 1 kilometara izgraditi u Nacionalnom vrtu za dovod zraka od milion 260 hiljada m2, gradonačelnik Büyükkılıç je rekao: „U našem vrtu prozračne mlaznice za opskrbu vazdušnim putevima nalazi se biciklistička staza dužine 7 km, koja će biti jedan od najvećih parkova na svijetu. Imamo drugi projekat Nacionalnog vrta u Keykubatu. Nadam se da će u njemu biti toliko biciklističkih staza. Imamo 7 km projekat pod nazivom 2 oko planine Ali. Primijenit ćemo biciklističko okruženje na najbolji način. Mi ovom pitanju pridajemo veliku važnost. Uvijek sudjelujemo u događajima tokom Europske sedmice mobilnosti. Ohrabrujemo svoj grad i štitimo svoju mladež. Cijenimo vas jer vam je stalo do ovog problema. Tokom pandemije povećala se upotreba automobila, ali ovo je prijelazni period. To ćemo prevladati. Naš grad kombinira projekte budućnosti s ovim procesom, znajući ovu priliku. Čarobne riječi za transport nulte emisije. Prije 360 godina, bio sam jedan od prvih koji je dovodio električne automobile u Kayseri tokom svoje općine Melikgazi. U tom pogledu, pokušavamo biti primjer biciklizmu. Trenutno imamo biciklističke rute na ruti na kojoj imamo tramvaj, sa sistemom koji prati satelit preko KAYBİS. Naš Kayseri je grad sa 10 hiljada studenata sa 10 univerziteta. Zbog toga imamo biciklističke punktove. KAYBİS, uzimaju bicikle sa svojom karticom. Zatim ga ostavljaju središnjim bodovima koje žele. Vraćamo ga u centar. Ulažemo napore na daljnjem razvoju ovog djela. "


Budite prvi koji će komentirati

Komentari