Termalno razdoblje kamere u Izmiru! Prva prijava započela je na metro stanici Konak

U metru Izmir počeo je termalni fotoaparat
U metru Izmir počeo je termalni fotoaparat

U okviru novih mjera epidemije koronavirusa, metropolitanska općina İzmir instalirala je prvi sustav termalnih kamera u metro stanici Konak. Gradonačelnik Izmira, glavni grad Tunc Sojer, rekao je: „Dakle, oboje ćemo imati visoku temperaturu i zaštititi naše zdrave građane. Počinjemo sa ovim u 20 poena. “


Gradska općina Izmir pokrenula je aplikaciju za termalnu kameru kako bi smanjila stopu širenja nove vrste epidemije koronavirusa. Prvi termalni sistem kamera postavljen je u stanici Konak, gdje najviše putnika prolazi kroz metro. Zahvaljujući termalnim kamerama koje će se održati na 20 lokacija gdje je intenzivno kretanje ljudi poput tržišta povrća, autobusnog kolodvora, tržnice hrane, utovarnog mjesta, groznica građana može se mjeriti trenutno i brzo. Građani s tjelesnom temperaturom od 38 i iznad bit će usmjereni u zdravstvene ustanove.

Biće u pretrpanim oblastima

Gradonačelnik Izmira, glavni grad Tunc Sojer, rekao je: „Moramo ozbiljnije kontrolirati širenje ovog virusa. Na ulazima naših općinskih zgrada provjeravali smo naše građane metarima vatre. Otkrićemo visoku temperaturu s termalnim kamerama na takvim mjestima javnog prijevoza, u transfernim područjima, povrću i voćnim proizvodima i na mjestima gdje je prisutno intenzivno kretanje građana, poput otpremnika i pijace hrane. Na taj način ćemo zaštititi i naše febrilne građane i zdrave građane. Ovo započinjemo sa 20 bodova. Mi ćemo nastaviti prenositi ovaj sistem na sva mjesta koja mu trebaju. "

Može se mjeriti groznica više od 30 ljudi

Zahvaljujući termalnoj kameri, groznica više od 30 ljudi može se meriti istovremeno. Građanima sa groznicom od 38 ili više preporučuje se da odmah odu u najbližu zdravstvenu ustanovu. Ako je potrebno, zovu se brojevi 112 i 184 i osoba se dovodi u bolnicu.

Putnici zadovoljni

Putnici su zadovoljni i aplikacijom termalne kamere. Yusuf Yüceoğlu je rekao, „Prva dijagnoza kod koronavirusa je vrlo važna. Naš gradonačelnik je smislio nešto vrlo lijepo. Izlazimo jer moramo ići na posao. Koristim ovu stanicu svaki dan. "

  • Nilüfer Gürkan je rekla, „To je vrlo dobra praksa. Ne merimo vatru. Gradska opština Izmir radi ono što smo zanemarili. "
  • Yelda Özberk je rekla: „Ja sam farmaceut. Veoma je važno da se ovdje preduzmu mjere opreza, baš kao i u bolnicama. Kad sam vidio da su poduzete ove mjere, ulazim u metro umjesto da dođem vlastitim automobilom. "


Sohbet


Budite prvi koji će komentirati

Komentari